Co sądzicie o tym kasku? (2007r.)

Siwy

Co sądzicie o tym kasku? (2007r.)

Post autor: Siwy »

http://www.4bikes.pl/product_reviews.ph ... cts_id=745

Co sądzicie o tym kasku? Bo zamierzam sobie kupić. Czekam na opinie :)
wally

Post autor: wally »

ładny :)
Deletet

Post autor: Deletet »

Brak opisu dyskwalifikuje to cudo. Jak to mówią "na czopera", ale czy

- ma wyjmowaną wkładkę (żeby co jakiś czas można było przeprać.
- ma atest jakikolwiek
- zapięcie mało wygodne, wpadnij zobaczysz jak sie takie kaski zapina w rękawiczkach
- jest cichy, jak się zrobi 50 km to po jakimś czasie nawet po zgaszeniu motocykla słychać szum wiatru przy jeździe w głośnym kasku

mam takie 3 jety, nie polecam, robi się chłodniej nie da się w tym jeździć.
Ja osobiście co prawda nie zaliczyłem gleby w jet-cie jednak znam ludzi którzy po szlifie i naturalnej wymianie połowy skóry na policzkach i nosie, powiedzieli, że nie wsiądą na 2oo w jetcie. Ale styl to styl. Integral nie za bardzo pasuje do cruisera czy czoperka.

Ja wybrnąłem bo kupiłem integrala ze zdejmowaną szczęką, taki niby szczękowiec ale można z niego jet-a zrobić. Na trasę integral a do lansu jet. Tylko go muszę przemalować bo kupiłem outleta w kolorach na szlifierę i lekko podzibanego. Jak dostanie czarny mat to będzie wyglądał po ludzku.

Dodam jeszcze (uwaga grafoman)

Nie kupuj kasku bez mierzenia, chyba że masz możliwość odesłania. Ja będę musiał sobie zoperować uszy bo ciężko przechodzą przy zakładaniu. Ale nie miałem możliwości zwrotu. Można z tego wybrnąć podcinając (piłowując) wkładkę (o ile da się wyjąć normalnie).

Jet-y w niskich cenach mają wadę bo nie domykają się szybki i podczas bocznego wiatru wieje po oczach. Ostatnio jechałem trzymając głowę bokiem do kierunku jazdy (zima) bo tak mi wiało po oczach i zatokach szczękowych. Wyobraź sobie jak wyglądałem (ale za to w dzecie 8) )

Najlepiej zajechać do Lublina tam jest duży wybór kasków, na Energetyków jak zapłacisz to pozwolą ci się przejechać w kasku i wtedy będziesz wiedział czy to ten czy inny, a wybór mają całkiem całkiem.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 5 marca 2007, 20:44 przez Deletet, łącznie zmieniany 1 raz.
Jaro
Zwykły forumowicz
Posty: 1178
Rejestracja: piątek, 23 lutego 2007, 18:54
Motocykl: YAMAHA FAZER
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Bardzo dobra renomowana firma, jest jedną z najstarszych na rynku firm produkujących kaski motocyklowe. Bardzo dobre recenzje jak i opinie użytkowników. Warto zwrócić uwagę czy ,, wyściółkę " można demontować a co za tym idzie prać.
Siwy

Post autor: Siwy »

Robert, czy ty żartujesz? Firma AGV produkuje jedne z najlepszych kasków na świecie. W kasku AGV jeździ między innymi Valentino Rossi w MotoGP. I nie chodziło mi o atesty bo napewno ten kask go posiada, ale o wygląd i lans jak ty to napisałeś. Jeździłem i latałem w różnych kaskach, aktulanie na stanie posiadam kask Nolan N61 integral w którym jeździ mój syn i w którym ja jeździłem i dwa kaski włoskiej firmy Icaro z Carbonu w których latam i jeden marny kask Jet w którym najbardziej lubie jeździć.
wally

Post autor: wally »

i cena w sumie nieglupia, za taka kaske mozesz sobie conajwyzej pilota takiego jak moj kupic - zmierzyc dynie i brac :)
Siwy

Post autor: Siwy »

Tak też zrobiłem i zamówiłem, jak dojdzie to się pochwalę. Dzieki za pomoc. Pozdrawiam!
Marek

Post autor: Marek »

Miałem tu coś dopisać, ale skoro już zamówiłeś to tylko potrzymam kciuki za udany zakup. :) Fotka fajna :D

Robert: Twoim zatokom polecam na chłodne dni golf zapinany pod nos i okulary/gogle. :P Ostatnio w tanim Grexie z szybą do wysokości ust zrobiłem 350 km przy 5-8 st. C. i nie przeszkadzał mi ani wiatr ani drobny kapuśniak. Melomanom polecam stopery do uszu (kiedyś używałem, dzisiaj już jestem głuchy i nie muszę).

A tak generalnie to polecam najpierw poprzymierzać a potem taniej kupić w necie :) Mam jeszcze kilka innych rozsądnych rad, do których sam nigdy się nie stosuję. :D
Deletet

Post autor: Deletet »

Skołowałeś mnie Siwy, myślałem, że chcesz opinie o jet-ach. No i trochę mnie poniosła grafomania. Jak napisałem wygląd dokładnie taki jaki powinien być na czoperka i cruisera. Moja opinia o jeżdżeniu w jet-ach pozostaje nie zmieniona - miasto powoli, lasn - tak, trasa - nie. Ale ja to konserwa jestem i do tego strasznie lubię się wymądrzać - wybaczcie :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „WYPOSAŻENIE”