Ból stawów i miesni (2007r.)

Bondi

Ból stawów i miesni (2007r.)

Post autor: Bondi »

Hej chce tu uslyszec od braci i siostr z KFM i KBM wypowiedzi na temat bolących stawów i mięśni i srodków na nie
bo kurcze kupilem sobie kurteczke i mam skorzane spodnie i rekawiczki i teraz w czasie jazdy nie odczuwam juz wiatru
co najwyzej w kostkach bo dobre buty jeszcze nie kupione.
Nie czuje sie przemarzniety w czasie jazdy, ale zsiadam z moto to nawalaja mnie miesnie rak i nóg,
a także kręgosłup i stawy w kolanach oraz łokciach i barkach,
a wogóle to po dluzszej jezdzie tak ze 120 km bez postoju to czuje sie nieraz jak pijany gdy sciagne kask.
Choc z tym ostatnim to pewnie kwestia predkosci i przyzwyczajenia mozgu po jezdzie.
Bączek
Zwykły forumowicz
Posty: 531
Rejestracja: poniedziałek, 16 kwietnia 2007, 20:20
Motocykl: WSK, Simson shwalbe
Lokalizacja: LTM

Post autor: Bączek »

Oj kolego, lipa, powoli łapią cie bóle reumatyczne.
Kiedyś pracowałem na Niedźwiedziej Górze(wiesz gdzie to jest) i bardzo często wracałem motorkiem do domu a kilometrów jest sporo.
Przewiało mnie kilka razy i do dziś to odczówam.
Swego czasu brałem takie tabletki jak Glukozamina
http://www.kulturystyka.sklep.pl/produc ... orcji.html
i po nich mi sie poprawiło.
Maści czy żele nie pomogły.
Pamiętaj że leki na stawy mają zły wpływ na żołądek.
Nie każde tabletki z glukozaminą mój żołądek tolerował więc musiałem zmienić i ten akurat pomógł.
To że masz strój to nie pomaga w 100% dlatego że wcześniej za młodu szalałeś w jeansach i to teraz wychodzi.
Marek

Post autor: Marek »

Co do mięśni rąk i nóg - w pewnym zakresie to kwestia przyzwyczajenia, ale też stylu jazdy, pozycji. Po pierwszych przjejażdżkach po zakupie (a od razu połykałem po 300-400 km) też bolały mnie przedramiona i mięśnie barku, dolny odcinek kręgosłupa, stawy miednicy i cztery litery.

Pod koniec pierwszego sezonu jednak bóle rąk ustąpiły, ale tych z barków pozbyłem się dopiero, gdy obniżyłem kierownicę (bo żeby używać mniejszej siły do kierowania bezwiednie podnosiłem ramiona). Do tłuczenia po naszych drogach przyzwyczaił się kręgosłup. Na dolegliwości wokół miejsc wrażliwych pomogło wymyślenie kilku pozycji na moto - stopy skierowane mniej/bardziej na zewnątrz, tyłek bliżej/dalej zbiornika itd...

Początkowo po dłuższej trasie zsiadałem z motocykla ogłuszony, szum w głowie, zawroty, spadek koncentracji. Trochę pomogły stopery do uszu (był już wątek na ten temat), ale dziś już z nich nie korzystam - organizm się adaptuje i do takich niezwyczajnych warunków. Staram się też jeździć bardziej "higienicznie" - przy okazji każdego tankowania, czyli co 200 km robię sobię przerwę na spacer, rozprostowanie kości, usupełnienie płynów, zmieniam tempo jazdy. Pozycję staram się modyfikować co kilkadziesiąt kilometrów, jeśli muszę częściej, to znak, że czas na przerwę i spacer :)

Pewnie trochę inaczej na przecinakach, na których kierowcy mają mocniej obciążone nadgarstki i mniejsze możliwości zmiany pozycji, niż w chopach. Zalecam częstsze przerwy na spacer i odprężenie.
Ostatnio zmieniony sobota, 30 czerwca 2007, 20:21 przez Marek, łącznie zmieniany 2 razy.
Speedarek
Zwykły forumowicz
Posty: 952
Rejestracja: czwartek, 5 kwietnia 2007, 10:12
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Speedarek »

kup sobie maść arnikową i nią się smarój jest naprawde dobra ....
Nie ważne co masz pod dupą , ważne co masz nad nią .......
Awatar użytkownika
Stirlitz
Zwykły forumowicz
Posty: 469
Rejestracja: poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 20:42
Lokalizacja: Kraina Jezior

Post autor: Stirlitz »

-podgrzewane manetki (jeszcze nie mam ale zamierzam nabyć)
-bielizna termiczna, z windstoperem
-korki do uszu na dłuższych trasach (niewyobrażalnie poprawiają komfort jazdy)
[img]http://img264.imageshack.us/img264/3462/ptaki9wudw3tb4.gif[/img]
Motocyklem jeździć nie umiem, ale lubię.
Bondi

Post autor: Bondi »

No i wszystko jasne nie ma to jak forum napiszesz i zaraz ktos pomoze i tak trzymac!
oj dobre to!
Dzieks wszystkim zastosuje sie do porad szczegolnie z tą glukozamina i mascia arnikowa
oraz chyba sprawie sobie stopery.
Speedarek
Zwykły forumowicz
Posty: 952
Rejestracja: czwartek, 5 kwietnia 2007, 10:12
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Speedarek »

dobre to 8) :lol:
Nie ważne co masz pod dupą , ważne co masz nad nią .......
Awatar użytkownika
sebus00
Zwykły forumowicz
Posty: 1004
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 19:19
Motocykl: Honda VTR 1000 FireStorm
Lokalizacja: Lublin

Post autor: sebus00 »

A ja tam tylko odczuwałęm jakiś dyskomfort w pierwszej fazie jazdy gdy zaczął się sezon, tak na codzień jest spoko, luz i sponta...
Bączek
Zwykły forumowicz
Posty: 531
Rejestracja: poniedziałek, 16 kwietnia 2007, 20:20
Motocykl: WSK, Simson shwalbe
Lokalizacja: LTM

Post autor: Bączek »

Bondi pisze:No i wszystko jasne nie ma to jak forum napiszesz i zaraz ktos pomoze i tak trzymac!
oj dobre to!
Dzieks wszystkim zastosuje sie do porad szczegolnie z tą glukozamina i mascia arnikowa
oraz chyba sprawie sobie stopery.
Tylko musisz uważać z dawkowaniem bo za dużo uszkadza żołądek, wg. zaleceń poprawa przychodzi dopiero po jakimś czasie więc nie sugeruj sie tym że ma od razu pomóc.
I jak będziesz zażywał i będziesz odczuwał bóle lub jakieś dolegliwości ze strony żołądka to zmniejsz dawkę.
Agusia
Zwykły forumowicz
Posty: 569
Rejestracja: wtorek, 6 marca 2007, 20:55
Motocykl: HONDA MAGNA VF750C
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: Agusia »

mi tylko ostatnio przypominają o swoim istnieniu nereczki i kolana :?
ale zupełnie nie wiem czemu ... :roll:
www.magna-tapicerstwo.prv.pl
Marek

Post autor: Marek »

Na kolana zakładam pod spodnie ocieplacze z polaru, mocowane na rzepy. Widziałem też np. piankowe, mocowane na elastyczne opaski. Na nerki oczywiście pas :)
Awatar użytkownika
Stirlitz
Zwykły forumowicz
Posty: 469
Rejestracja: poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 20:42
Lokalizacja: Kraina Jezior

Post autor: Stirlitz »

lepiej aby bolały nerki niż wątroba... :D no i w końcu nerki masz dwie 8)
[img]http://img264.imageshack.us/img264/3462/ptaki9wudw3tb4.gif[/img]
Motocyklem jeździć nie umiem, ale lubię.
Agusia
Zwykły forumowicz
Posty: 569
Rejestracja: wtorek, 6 marca 2007, 20:55
Motocykl: HONDA MAGNA VF750C
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: Agusia »

tylko gdy tak się ubiorę te wszystkie gadżety- grubo wyglądam :?
nie dobre to ...
Ostatnio zmieniony niedziela, 1 lipca 2007, 16:47 przez Agusia, łącznie zmieniany 1 raz.
www.magna-tapicerstwo.prv.pl
wally

Post autor: wally »

bol stawow moze byc objawem problemow z nerkami, kiedy moczany zaczynaja sie odkladac w stawach. Mimo starjku lekazy polecalbym pojsc do jakiegos dobrego (sic!) znachora
Marek

Post autor: Marek »

Agusia pisze:tylko gdy tak się ubiorę te wszystkie gadżety- grubo wyglądam :?
nie dobre to ...
Eeee... zdrowie ważniejsze. Poza tym, Agusia, choćbyś założyła ponton na szyję na motocyklu będziesz wyglądać jak nimfa. Do tego subtelny uśmiech i wszyscy jesteśmy Twoi :) Zakładaj pas - jest sto modeli, także takie, których wcale nie widać - do założenia pod np. sweterek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „WYPOSAŻENIE”