Jaki Kask i za ile (2007r.)

DOK
Zwykły forumowicz
Posty: 2087
Rejestracja: wtorek, 5 czerwca 2007, 13:35
Motocykl: Suzuki Intruder VS 700
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Jaki Kask i za ile (2007r.)

Post autor: DOK »

No właśnie jaki kask wybrać aby spełnił on swój obywatelski obowiązek i coby nie zapłacić za markę (słono). Bo jak się dowiedziałem moje zielone Tornado za 50 zł wywołuje drobny uśmieszek na twarzy. hihih
Awatar użytkownika
sebus00
Zwykły forumowicz
Posty: 1004
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 19:19
Motocykl: Honda VTR 1000 FireStorm
Lokalizacja: Lublin

Post autor: sebus00 »

Awatar użytkownika
Stirlitz
Zwykły forumowicz
Posty: 469
Rejestracja: poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 20:42
Lokalizacja: Kraina Jezior

Post autor: Stirlitz »

kup najlepszy na jaki Cię stać
płacąc za markę płacisz za bezpieczeństwo, jakość wykonania, wygodę...docenisz to po kilku godzinach jazdy

nie musisz kupować nowego za 2500zł poszukaj na allegro czasami trafiają się niezłe okazje

podstawą jest rozmiar, jak już się zdecydujesz na dany model kasku to wejdź na stronę producenta i sprawdź rozmiarówki, zmierz swoją głowę i dobierz odpowiednią wielkość
pojedź do sklepu i sprawdź kask na własnej głowie (ja tak zrobiłem jak się ostro napaliłem na jeden z modeli AGV, po przymiarce ostygłem w 3 sekundy, ten kask to się nadawał na doniczkę na kwiaty, jakość wykonania i wygoda - porażka)

dobrze jest też wejść na forum i popytać się ludzi o dany model kasku, dużo się można ciekawych rzeczy dowiedzieć

miałem kask Sharka - rozmiarówka zawyżona
nie kupuj kasku z jakimiś dziwnymi bzdetami na skorupie, bo będzie głośny i może powodować wibracje

się rozpisałem
[img]http://img264.imageshack.us/img264/3462/ptaki9wudw3tb4.gif[/img]
Motocyklem jeździć nie umiem, ale lubię.
DOK
Zwykły forumowicz
Posty: 2087
Rejestracja: wtorek, 5 czerwca 2007, 13:35
Motocykl: Suzuki Intruder VS 700
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Post autor: DOK »

I bardzo dobrze że się rozpisałes prosze o więcej - ps hm na jaki mnie stać. Ale napisałes też słowo o własne bezpieczeństwo - a ile kosztuje własne bezpieczeństwo. Więc sie pytam bo znając ryek kask może być jakiejś mniej renomowanej firmy zle o podobnych właściwościach ale za to tańszy. Tu właśnie chodzi o wypoziomowanie - przeca nie kupuie kasku za 2500 zł bo mnie na to nie stać ale niekiedy zdażają się przypadki że wystarczy dopłacić 50 zł i ma się już cos dobrego. Ale co kupic ???
Awatar użytkownika
Stirlitz
Zwykły forumowicz
Posty: 469
Rejestracja: poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 20:42
Lokalizacja: Kraina Jezior

Post autor: Stirlitz »

własne bezpieczństwo wycenisz jak przyładujesz bańką w asfalt :wink:

nie wiem ile możesz wydać na kask...nie chcę Ci nic sugerować, bo to Twoja prywatna sprawa

poszukaj na aukcjach
nie kupuj kasku po wypadku
kask nie może mieć żadnych uszkodzeń skorupy
ewentualnie kask po upadku na ziemię (bo komuś upadł i ma ryskę lub lekko pęknięty wlot powietrza) ale to też bardzo ostrożnie
[img]http://img264.imageshack.us/img264/3462/ptaki9wudw3tb4.gif[/img]
Motocyklem jeździć nie umiem, ale lubię.
DOK
Zwykły forumowicz
Posty: 2087
Rejestracja: wtorek, 5 czerwca 2007, 13:35
Motocykl: Suzuki Intruder VS 700
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Post autor: DOK »

Dobra zaczaiłem ale doradźcie jeszcze jedną sprawę - ta handa CB450 co teraz mam to jak powiedziałem wcześniej w innych tematach to tak dla nauki coby sobie przypomnieć jak się jeździ na moto. Docelowo miała być Africa Twin ale z pewnych względów nie wyjdzie (za mały jestem) więc teraz trzeba zmienić zdanie - (no cóż) i chyba będzie Honda Shadow. To gwoli wstępu.

No i teraz właściwe pytanie - czy kupować kask juz na chopera otwarty - na CB się będzie z lekka kijowo jeździło czy kupić zamknięty.
ŁYSY pisze:Jeśli kupisz kask to raczej na lata więc wybierz dobrą markę.
No i jeszcze jedno pytanie z odpowiedzi wydarłem dwie nazwy Lazer i Nolan no i są używki w dobrym stanie w rozsądnej kasie, ale czy tylko te dwie marki czy może coś jeszcze jest warte polecenia
Jaro
Zwykły forumowicz
Posty: 1178
Rejestracja: piątek, 23 lutego 2007, 18:54
Motocykl: YAMAHA FAZER
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Temat kasków był już poruszany na forum. Także aby nie dublować tematów proszę przed założeniem Postu przeszukać wcześniej forum. THNX

http://www.kresowe.forum.motocyklowe.or ... .php?t=350
Jeśli mężczyzna robi coś bardzo głupiego, to zawsze z motywów najszlachetniejszych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „WYPOSAŻENIE”