24 Zamojski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (2016r.)

Wielki Brat
Zwykły forumowicz
Posty: 2808
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 08:39
Motocykl: FJR 1300

24 Zamojski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (2016r.)

Post autor: Wielki Brat »

Kresowe Bractwo Motocyklowe w niedzielę 10 stycznia 2016 r. bierze udział w finale WOŚP w Zamościu.

Członkowie KBM, którzy chcą wesprzeć akcję proszeni są o stawienie się w barwach klubowych tego dnia o godz. 12.00 w MDK Zamość przy ul. Kamiennej 20.

W uzgodnieniu z Zarządem KBM podjęto decyzję o przekazaniu na rzecz zamojskiego sztabu WOŚP darowizny w postaci:

• 4 kartonów (60 kg) jabłek, 2 kartonów (40 kg) gruszek - oczywiście od Zagłoby,
• 2 karnetów na jednodniowe wycieczki motocyklowe w sezonie 2016,
• 1 kalendarza klubowego KBM na rok 2016,
• 1 zegara klubowego KBM,
• drobnych gadgetów do loterii fantowej (smycze-5 szt., znaczki pamiątkowe-10 szt., opaski odblaskowe-10 szt.)

Bardzo proszę o nie uleganie prymitywnej propagandzie typu "nie daję Owsiakowi", bo nie zbieramy dla Owsiaka, tylko na cele wskazane w informacji poniżej i czynne zaangażowanie się w to przedsięwzięcie.

http://www.wosp.org.pl/final/o_finale/24_final_wosp" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Kto nie chce wspierać WOŚP niech wesprze Caritas, "Szlachetną Paczkę", chore dziecko którego rodzice nie mają pieniędzy na leczenie, itp.

Przy okazji oświadczam, że mam do niektórych z Was żal za wyrażanie poza moimi plecami stanowiska, że jesteśmy zbyt hojni - zbyt hojnie wydajemy klubowe pieniądze na cele dobroczynne.
Po pierwsze takie rzeczy dyskutuje się "twarzą w twarz" z oponentem, a nie skarży się Prezesowi.
Po drugie wybraliście taki właśnie, a nie inny Zarząd, który otrzymał od Was mandat do podejmowania decyzji.
Po trzecie wreszcie gdy chodzi o dobroczynność i pomoc potrzebującym takie stanowisko moim zdaniem nie powinno mieć zastosowania, a ww. zarzut dotyczący roku ubiegłego, tj. wsparcia leczenie/opieki dla dziecka w śpiączce ze Szczebrzeszyna kwotą 1000,00 zł i motocyklisty z WMSN kwotą 500,00 zł jest dość kuriozalny, gdyż w przeliczeniu na 1 członka zwyczajnego i adepta klubu daje to "ogromną" kwotę:

1500,00 zł/50 osób = 30 zł/osobę rocznie!

zwłaszcza wobec faktu, że w roku 2015 nie organizowaliśmy tych imprez dobroczynnych, które zwyczajowo rokrocznie były organizowane, np. Dzień Dziecka i Mikołajki dla dzieci z Domu Dziecka


Moje życiowe doświadczenie mówi mi, że warto wspierać innych w potrzebie, a tym z Was którym się wydaje, że szastaliśmy ich składkami życzę by w przyszłości sami pomocy nigdy nie potrzebowali.
Awatar użytkownika
Zagłoba
Zwykły forumowicz
Posty: 1375
Rejestracja: sobota, 7 czerwca 2008, 05:44
Motocykl: YAMAHA XV1600 ROAD STAR 2001r.
Lokalizacja: Steniatyn

Re: 24 Zamojski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Post autor: Zagłoba »

Masz rację, Wielki:"" życzę by w przyszłości sami pomocy nigdy nie potrzebowali.""
Nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że nic nam nie dolega, wydaje się, że tak ma być.
Jednak czasem ( szczególnie w naszej pasji) ułamek sekundy może zmienić wszystko diametralnie...., czego, oczywiście nikomu nie życzę.
Warto więc pamiętać " śpieszmy się kochać ludzi...."
...motor, czy koń - byle w siodle i ...w cwał....
Wielki Brat
Zwykły forumowicz
Posty: 2808
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 08:39
Motocykl: FJR 1300

Re: 24 Zamojski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Post autor: Wielki Brat »

Informacja o zaangażowaniu KBM już "poszła w świat":

http://mdk.zam.pl/G-CMS/front/1/aktualnosci/aktualnosci" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Norek
Moderator K.B.M.
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 27 czerwca 2011, 21:13
Motocykl: BMW R1200 GS ADVENTURE 2006r.
Lokalizacja: Zamość

Re: 24 Zamojski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Post autor: Norek »

To jest przykre,
szkoda tylko, że czasem osoby najbardziej oponujące inicjatywę pomocy pojawiają się później na akcji charytatywnej, chyba tylko po to aby być na pamiątkowym zdjęciu :D
Nigdy nie jedź szybciej niż Twój anioł stróż może lecieć.
501686006
Wielki Brat
Zwykły forumowicz
Posty: 2808
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 08:39
Motocykl: FJR 1300

Re: 24 Zamojski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Post autor: Wielki Brat »

W najbliższy piątek 8 stycznia 2016 r. o godz. 14.00 w MDK Zamość ul. Kamienna 20 odbędzie się konferencja prasowa i spotkanie organizacyjne zamojskiego sztabu 24 Finału WOŚP.

Ponieważ KBM otrzymało zaproszenie powinny tam pojawić się 2, 3 osoby w kamizelkach klubowych.
W związku z tym, że Prezes być może w tym czasie nie będzie dyspozycyjny proszę o info kto z Was mógłby i chciałby w tym spotkaniu ze mną (lub beze mnie) uczestniczyć.
Awatar użytkownika
manson
K.B.M.
Posty: 1057
Rejestracja: środa, 29 września 2010, 08:15
Motocykl: HONDA VTX1300 2006r.
Lokalizacja: Zamość

Re: 24 Zamojski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Post autor: manson »

Tutaj bym się nie zgodził z W.B.
,,Po pierwsze takie rzeczy dyskutuje się "twarzą w twarz" z oponentem, a nie skarży się Prezesowi."
Zgodnie ze STATUTEM § 6 prezes i zarząd KBM ma obowiązek każdego wysłuchać i odpowiednio podejmować decyzje.
nawet tysiącmilowa podróż
zaczyna się od jednego kroku.
602300313
Awatar użytkownika
Zagłoba
Zwykły forumowicz
Posty: 1375
Rejestracja: sobota, 7 czerwca 2008, 05:44
Motocykl: YAMAHA XV1600 ROAD STAR 2001r.
Lokalizacja: Steniatyn

Re: 24 Zamojski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Post autor: Zagłoba »

Masz rację, Prezesie : statut określa to jednoznacznie.
Z postu Wielkiego zrozumiałem, że takie błahostki należy rozwiązywać osobiście, by takimi pie......mi nie zawracać głowy zarządowi, a przy tym nie bić piany na forum !! :idea: :idea: :idea:
Poza tym w męskim towarzystwie "męskie rozmowy" są na miejscu.
...motor, czy koń - byle w siodle i ...w cwał....
Awatar użytkownika
Norek
Moderator K.B.M.
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 27 czerwca 2011, 21:13
Motocykl: BMW R1200 GS ADVENTURE 2006r.
Lokalizacja: Zamość

Re: 24 Zamojski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Post autor: Norek »

WB. Niestety ja nie mogę uczestniczyć w konferencji WOŚP mam imprezę pożegnalną kolegi z pracy.
Nigdy nie jedź szybciej niż Twój anioł stróż może lecieć.
501686006
Awatar użytkownika
dylo
Moderator K.B.M.
Posty: 809
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 08:29
Motocykl: BMW K1200 LT 1999r.
Lokalizacja: Zamość

Re: 24 Zamojski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Post autor: dylo »

Jakieś grypsko mnie dopadło i nie ruszam się z domu jestem za zwolnieniu lekarskim.
Wielki Brat
Zwykły forumowicz
Posty: 2808
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 08:39
Motocykl: FJR 1300

Re: 24 Zamojski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Post autor: Wielki Brat »

Jeszcze raz zapraszam chętnych do stawienia się w zamojskim sztabie WOŚP
jutro, tj. 10 stycznia 2015 r. o godz. 12.00 (MDK Zamość przy ul. Kamiennej 20).
Mlody
Zwykły forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: środa, 16 września 2015, 09:26
Motocykl: Kawasaki GPZ 500S

Re: 24 Zamojski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Post autor: Mlody »

Będę obecny:)
JEŹDZIJMY TAK, ABY BYŁO NAS WIĘCEJ A NIE MNIEJ !!!!
Awatar użytkownika
Zagłoba
Zwykły forumowicz
Posty: 1375
Rejestracja: sobota, 7 czerwca 2008, 05:44
Motocykl: YAMAHA XV1600 ROAD STAR 2001r.
Lokalizacja: Steniatyn

Re: 24 Zamojski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Post autor: Zagłoba »

Za chwilę wyjeżdżam :faja:
...motor, czy koń - byle w siodle i ...w cwał....
strzala
Zwykły forumowicz
Posty: 181
Rejestracja: piątek, 17 kwietnia 2009, 19:20
Motocykl: VN 2000. K-750 MT-12 MZ -TROPHY MZ- JASKÓŁKA
Lokalizacja: Łaszczów

Re: 24 Zamojski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Post autor: strzala »

Nawiązując do postu Wielkiego o funduszach powierzonych potrzebującym,można z 1500 pln klubowych odjąć 200 pln też klubowe ale w pewnym sensie moje.Wyjaśniam -w czasie mojej nieobecności w klubie ( rocznego zawieszenia ) składka członkowska jest również zawieszona ,nie opłacamy jej.Ja ją opłaciłem'' ze strachu przed Sabixem'' :lol: :lol: :lol: to oczywiście żart.
Wiosną wróciłem do klubu i Zarząd chciał mi zwrócić pieniążki ze składki ,ja powiedziałem ze proszę przekazać ową kwotę przy najbliższej charytatywnej akcji w której Będziemy brali udział osobom potrzebującym .
Pomagajmy jak możemy bo nie wiemy co nas może spotkać.Coś wam opowiem;
pewna Osoba potrzebowała krwi,nie znałem jej wówczas ,była to krewna mojego kolegi
Zorganizowałem 4 wyjazdy po 9 chętnych osób,krew trzeba było oddać w Warszawie nie było innej opcji w tej 9 oddających ja oczywiście też byłem,czego się nie robi dla kilku czekolad :).Biorczyni wyszła z białaczki. Po dwóch latach uległem wypadkowi podano mi 3,5 l krwi,straciłem śledzionę (filtr krwi) i już nie mogę oddawać krwi, a chciałbym mnie krew kilku osób uratowała życie,moja krew uratowała życie jednej osobie.Jestem na minusie lecz tego już nie mogę zmienić a WY.Strzałeczka wszystkim
ODPOWIEDZ

Wróć do „WOŚP”