Dorabianie lakieru

Serwis, naprawa, tunning, customizing.
Awatar użytkownika
Mateusz
Zwykły forumowicz
Posty: 262
Rejestracja: sobota, 3 kwietnia 2010, 17:10
Motocykl: Simson S51/ Kawasaki GPZ500
Lokalizacja: Komarów/Zamość

Dorabianie lakieru

Post autor: Mateusz »

Witam. Orientuje się ktoś czy w Zamościu jakiś zakład jest w stanie dorobić lakier motocyklowy po kodzie fabrycznym ?
Jeśli nie ma takiej mieszalni to kogo możecie polecić aby kolor był jak najlepiej dobrany ?
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Kox
Zwykły forumowicz
Posty: 198
Rejestracja: sobota, 20 czerwca 2009, 21:45
Motocykl: Był Suzuki Bandit 600, jest Honda TRX 450r
Lokalizacja: Zamość

Re: Dorabianie lakieru

Post autor: Kox »

Na ulicy Gminnej, koło Mieszka jest mieszalnia lakierów. Dobierali mi dwa razy lakier i raz byłem zadowolony raz nie zbytnio trafili, także jak wolisz to sobie sam wybierz u nich odcień
Awatar użytkownika
hans
Zwykły forumowicz
Posty: 996
Rejestracja: piątek, 26 listopada 2010, 10:48
Motocykl: xj600
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dorabianie lakieru

Post autor: hans »

Bardzo blisko jest też dobra mieszalnia przy Partyzantów na przeciwko kościoła Świętego Krzyża, więc jak nie Gminna to może tam.
"Nie walcz z idiotami, mają przewagę liczebną"
Paulo Coelho
falko
Zwykły forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: niedziela, 21 listopada 2010, 21:06
Motocykl: kawasaki ZZR 1400,BMW K 1200 R
Lokalizacja: wożuczyn cukrownia

Re: Dorabianie lakieru

Post autor: falko »

Ja próbowałem mieszać w Zamościu ale nie jestem do końca zadowolony.Dlatego że nikt nie ma w mieszalniach nr.farb motocyklowych tylko samochodowe a to nie jest to samo.jeżeli już to tylko serwis ale oni nie chcą podawać kodów barw tylko wyslać im element a oni pomalują.Ja mieszam już parę lat w Tomaszowie i jest super.
Awatar użytkownika
Mateusz
Zwykły forumowicz
Posty: 262
Rejestracja: sobota, 3 kwietnia 2010, 17:10
Motocykl: Simson S51/ Kawasaki GPZ500
Lokalizacja: Komarów/Zamość

Re: Dorabianie lakieru

Post autor: Mateusz »

A mógłbyś podać na jakiej ulicy znajduje się tam mieszalnia ?
I tam mieszają lakiery typowo motocyklowe czy dobierają z palety samochodowej ?
falko
Zwykły forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: niedziela, 21 listopada 2010, 21:06
Motocykl: kawasaki ZZR 1400,BMW K 1200 R
Lokalizacja: wożuczyn cukrownia

Re: Dorabianie lakieru

Post autor: falko »

To jest tak w skrócie. Mieszalnia jest w T.L. przed pierwszymi światłami jadąc z Zamościa w prawo Rogużno ul.Folwarczna nr ????? tel.do Piotrka505075858 lub do mnie 533088513 to Cie mądrze pokieruje.Ma mieszalnik barw samochodowych ale też niektórych motocykli sczytuje też kolor SPEKTRĄ takie specjalne urządzonko do barw.Gość był wcześniej 20 lat lakiernikiem we własnym warsztacie więc co będę więcej pisał.temat lakierow i farb to temat morze i zabrakło by no to forum :wink: mam troszkę doświadczenia w lakierowaniu motocykli i mieszałem pewnie już we wszystkich możliwych mieszalniach w okolicy bo z motocyklami jest troszkę ciężki temat :oops: ale u niego nie było jeszcze pomyłki :lol:
szopenn

Re: Dorabianie lakieru

Post autor: szopenn »

katalog standox online trochę się zmienił, ale znajdziecie wszelkie dostępne receptury dla motocykli.

Należy wejść w receptury:
http://www.standox.com/pl/pl_PL.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Na moim komputerze nie działa z chrome ale na FF jak najbardziej...


I trzeba potrafić wyszukiwać, czasami jeśłi wybierzemy model motocykla to będziemy mielki kolor główny np w mojej CBR jest to 193K białą perła, ale np już czerwieni mieć nie będziemy, czerwień znajdziemy w elementach po roczniku i jest to akurat kolor 339, ciężka zabawa czasami.

W oryginalnych katalogach z częściami hondy są wszystkie kolory każdego nawet najmniejszego paska zamieszczone, nawet tlumików, można się posiłkować katalogiem CMNSL bo często obok części widnieje jej kolor jak np tu:

kolor jasny
http://www.cmsnl.com/cbr1000f-1989-k-it ... DS4RjWbJv8" onclick="window.open(this.href);return false;

NH264m

oraz ciemny NH206M
http://www.cmsnl.com/cbr1000f-1991-m-ge ... DS4UzWbJv8" onclick="window.open(this.href);return false;


Popatrzcie się na tą stronę i na poszczególne częsći, klikacie i uzyskujecie kolor, drogą dedukcji można sobie wywnioskować kolor każdego napisu bo niejednokrotnie jest tak że np producent "odwrócił kolory" tzn na przykładzie CBR... motocykl byl biały i miał czerwone napisy... więc nie mamy koloru tych napisów, ale zaraz drugi model mógł być czerwony z białymi napisami.. więc wtedy uzyskamy kolor tej czerwieni dla naszych napisów.

Jest z tym trochę roboty ale zwiększa to szansę na odnalezienie koloru, zaś wszystkie kolory motocyklowe to ma colorrite w stanach.

Z tymże kolory są bardzo trudne do wyszukania... powodzenia.
szopenn

Re: Dorabianie lakieru

Post autor: szopenn »

katalog standox online trochę się zmienił, ale znajdziecie dostępne receptury dla motocykli, w porównaniu do aut jednak ilość jest ograniczona

Należy wejść w receptury:
http://www.standox.com/pl/pl_PL.html" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Na moim komputerze nie działa z chrome ale na FF jak najbardziej...


I trzeba potrafić wyszukiwać, czasami jeśli wybierzemy model motocykla to będziemy mieli kolor główny np w mojej CBR jest to 193K białą perła, ale np już czerwieni mieć nie będziemy, czerwień znajdziemy w elementach po roczniku i jest to akurat kolor 339, a w hondzie występuje jako R134 - i katalog tego nie wyświetla jako akurat ten numer, akurat wiem że 339 w standoxie to jest R134 w hondzie bo jest idealnie dobrany. Nie mogę tego powiedzieć o 193K - bo kolor hondy jest śnieżno biały, kolor standoxa wychodzi... no nie taki jak hondy.

W katalogach z częściami hondy można też znaleźć kolory, czasami nawet najmniejszego paska, tłumików czy naklejek, można się posiłkować katalogiem CMNSL bo często obok części widnieje jej kolor jak np tu:

kolor jasny
http://www.cmsnl.com/cbr1000f-1989-k-it ... DS4RjWbJv8" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

NH264m

oraz ciemny NH206M
http://www.cmsnl.com/cbr1000f-1991-m-ge ... DS4UzWbJv8" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;


Popatrzcie się na tą stronę i na poszczególne części, klikacie i uzyskujecie kolor, drogą dedukcji można sobie wywnioskować kolor każdego napisu bo niejednokrotnie jest tak że np producent "odwrócił kolory" tzn na przykładzie CBR... motocykl byl biały i miał czerwone napisy... więc nie mamy koloru tych napisów, ale zaraz drugi model mógł być czerwony z białymi napisami.. więc wtedy uzyskamy kolor tej czerwieni dla naszych napisów.

Jest z tym trochę roboty ale zwiększa to szansę na odnalezienie koloru, trzeba trochę kreatywności przy szukaniu. Czasami w katalogu Standoxa czegoś nie ma, ale może pojawić się np w dupont i oni mają podobny katalog receptur online. Tak samo inni producenci. Wszystkie kolory motocyklowe posiada colorrite w USA.

I jeszcze mialem taki przypadek że malowałem błotnik do suzuki LC1500 bodajże, naprawdę już nie pamiętam, ale kolor to czerń z dodatkiem wielkich okruchów/płatków, jakby brokatu w kolorze niebieskim, białym srebrnym fioletowym. W oryginale te odłamki brokatu były sporych rozmiarów.

PO wyszukaniu receptury w standoxie okazało się że kolor istnieje, znajomy zmieszał kolor... i to już nie wyszło to.. niby wszystkie wymagane składniki nawet te specjalne brokaty zostały dodane, ale już w kolorze standoxa ziarno czy ten brokat to byl mniejszy znacznie, widać było i niebieski, i te inne kolory oryginalnego brokatu, ale rozmiarowo to było wielkości ziarna metalik....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztat”