Drogowcy chcą Was zabić (2012r.)

Wielki Brat
Zwykły forumowicz
Posty: 2808
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 08:39
Motocykl: FJR 1300

Drogowcy chcą Was zabić (2012r.)

Post autor: Wielki Brat »

Informuję, że na drodze krajowej nr 17, w okolicach Krynic nierozgarnięci drogowcy rozsypali bardzo duże ilości żwiru. Ponieważ droga w tym miejscu jest kręta zalecam dużą ostrożność.
O powyższym poinformowałem Policję prosząc o nakazanie uprzątnięcia tej drogi.

Swoją drogą ww. służby drogowe dopuściły się rażącego naruszenia prawa, tj. czynu zabronionego zagrożonego sankcją z art. 91 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń:
"Kto zanieczyszcza drogę publiczną, lub na tej drodze pozostawia pojazd lub inny przedmiot albo zwięrzę w okolicznościach, w których może to spowodować niebezpieczeństwo lub stanowić utrudnienie w ruchu drogowym podlega karze grzywny do 1500 zł albo karze nagany".
Awatar użytkownika
Fido
Zwykły forumowicz
Posty: 2231
Rejestracja: niedziela, 18 lutego 2007, 10:49
Motocykl: Ten ze zdjęcia
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Re: Drogowcy chcą Was zabić

Post autor: Fido »

Zapewne nie będzie odzewu ze strony policji a tym bardziej drogowcy nie posprzątają.
Polska dziwna kraja.
bogusia
Zwykły forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 19:58
Motocykl: Suzuki VS 700 Intruder

Re: Drogowcy chcą Was zabić

Post autor: bogusia »

Rok już jeżdżę po ulicy posypanej żwirem. Ubiegłej wiosny zerwali asfalt aby położyć kanalizację (chwała im za to) ale na nic więcej już nie wystarczyło pieniędzy i z powodu tychże braków ,p. Burmistrz nakazał drogowcom by tę połowę ulicy uzupełnili kamyczkami. Widać to teraz taka moda ... :roll: Jazda po takim żwirze ani przyjemna, ani bezpieczna nie jest i myślę ze nie potrzeba tu nawet znajomości kodeksu wykroczeń. Wystarczy tylko trochę wyobraźni aby przewidzieć czym jazda po takiej ulicy może się skończyć (zwłaszcza na tak „ruchliwej” drodze jaką jest krajowa 17-ka.) Wyobraźnie jednak trzeba mieć…
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 21 maja 2012, 18:34 przez bogusia, łącznie zmieniany 1 raz.
Piter
Zwykły forumowicz
Posty: 497
Rejestracja: piątek, 16 marca 2007, 20:36
Motocykl: Yamaha TDM 850
Lokalizacja: Tomaszów Lub
Kontakt:

Re: Drogowcy chcą Was zabić

Post autor: Piter »

Kamyki jak były tak są nadal. Wczoraj czyli w niedzielę jadąc na zlot miałem okazję sie przekonać o ich obecności. Na szczęście zostały już trochę rozjeżdżone przez samochody.
Wielki Brat
Zwykły forumowicz
Posty: 2808
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 08:39
Motocykl: FJR 1300

Re: Drogowcy chcą Was zabić

Post autor: Wielki Brat »

Odbyłem przed chwilą rozmowę na ten temat z kierownikiem oddziału GDDKiA w Zamościu.
Stwierdził, że taką mają technologię tzw. "napraw częściowych", ale wykazał zrozumienie dla naszego stanowiska w tej sprawie. Poczekamy na efekty. Jeżeli chcecie zwiększyć siłe naszego oddziaływania można dzwonić pod nr: 84 639-34-15 i prosić o połączenie z kierownikiem oddziału.
ĆWIREK
Zwykły forumowicz
Posty: 232
Rejestracja: sobota, 24 kwietnia 2010, 08:04
Motocykl: MZ es250/2 ; XJR 1300
Lokalizacja: Łaszczów

Re: Drogowcy chcą Was zabić

Post autor: ĆWIREK »

Wracając wczoraj ze spotu zaliczyłem kilkaset "napraw częściowych" i na szczęście tylko z jedną prawie nie przeszedłem na Ty. Ilość kamyczków na metr kwadratowy przekroczyła moje najśmielsze oczekiwania, ale PANOWIE DROGOWCY chcą jak najlepiej dla nas. W przysłowiu podkłada się świnie a Oni kamyki.
Człowiek zupełnie nie tknięty szałem nie wejdzie do świątyni muz.
Platon (427-347 p.n.e)
Awatar użytkownika
BIKER
Zwykły forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2012, 19:18
Motocykl: wsk125 ZZR600E
Lokalizacja: TL

Re: Drogowcy chcą Was zabić

Post autor: BIKER »

Hmm... kamyczki to jeszcze mozna jakos tlumaczyc tychnologia naprawy jezdni w wydaniu PL, ale cos takiego
jak wczoraj nie widzialem w swym zyciu nigdy.
TL. ul. Chopina (droga na Jarczow) jade puszka i widze solarka jedzie :D obudzil sie ze snu zimowego32*C 11.46AM mijam sie z nim a gostek sypie piasek na asfalt (lepik)
co gorsze na zakrentom ktorych jest tam sporo nie odpuszcza *CZYZBY POPRAWA PRZYCZEPNOSCI LUB TRAKCJI*
czy czyjas GLUPOTA I BRAK WYOBRAZNI ?

Ps,
teraz szybkiego kierow.na moto i nieszczescie gotowe !!!
sypal nie tylko w zabudowanym ale i poza , skrzyzowaniach ,zakretach :crazy:
Szymon
Zwykły forumowicz
Posty: 237
Rejestracja: wtorek, 27 kwietnia 2010, 23:05
Motocykl: HONDA Deauville
Lokalizacja: Hrubieszów/Zamość

Re: Drogowcy chcą Was zabić

Post autor: Szymon »

Dzisiaj około godziny 22:00 dostałem informację od kolegi, że na rondzie w Zwierzyńcu ciężarówka zgubiła znaczne ilości oleju napędowego - strażacy doprowadzają nawierzchnię do porządku... trzeba będzie uważać
694 930 521
ODPOWIEDZ

Wróć do „NASZE DROGI.”