Gilera-Skrzynia biegów

Serwis, naprawa, tunning, customizing.
Gileraseven

Gilera-Skrzynia biegów

Post autor: Gileraseven »

Witam jestem posiadaczem Gilery GSM 50cc,otoz mam pewien problem:Rano gdy postanowilem sie przejechac,gdy już wyruszylem i przejechalem okolo 400 metrow na 4 biegu to nagle gdy sie zatrzymywalem przed skrzyzowaniem zmienialem biegi,zmienilem jedynie na 3 i tak pozostalo,nie da sie zmienic biegu ani w dol ani w gore :( pozniej gdy zobaczylem stan oleju zorientowalem sie ze to wina oleju (brak smarowania),i moje pytanie co moglo paść :( silnik chodzi normalnie jedynie skrzynia poszla :( JAK TO NAPRAWIC,prosze o szybka odpowiedz :(
Awatar użytkownika
pegaso
Zwykły forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: niedziela, 18 października 2009, 15:50
Motocykl: enduro

Re: Skrzynia biegów,POMOCY :(

Post autor: pegaso »

Najpierw zalej olej i zobacz myślę że pomoże też kiedyś tak miałem i pomogło nic się nie rozleciało.Zalej olej niech 5 minut pochodzi na wolnych obrotach i próbuj wrzucać biegi,myślę że tylko zakleszczyło skrzynię z powodu braku oleju,a jej nie zatarło.A jak długo jeździłeś bez oleju i musisz mieć gdzieś wyciek,jak go nie było.
Gileraseven

Re: Skrzynia biegów,POMOCY :(

Post autor: Gileraseven »

Hmm kupilem ten motor od kolegi pojechalem nim do 2 kolegi kilka ulic dalej i tyle pozniej on sie przejechal itp.wieczorkiem pojechalem nim do domu,skrzynia dobrze chodzila rano pojechalem ponownie do kolegi stal z 2 godziny i pojechalem sie nim przejechac tak ze 400 metrow przejechalem i pach skrzynia poszla ...ja nawet nie moge wbic ani na nizszy bieg ani na wyzszy
:(
Awatar użytkownika
08891
Zwykły forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: czwartek, 19 czerwca 2008, 08:43
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Skrzynia biegów,POMOCY :(

Post autor: 08891 »

Kolego prawdopodobnie nie jest to nic strasznego.Obstawiam pęknięta sprężynkę od zmieniaka biegów czy coś tego typu u mnie było tak samo zajechałem na cpn zbiłem na dwójke i tak została... Myślę ,że to nic poważnego ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztat”