Czarna lista kasków motocyklowych (2010r.)

Jaro
Zwykły forumowicz
Posty: 1178
Rejestracja: piątek, 23 lutego 2007, 18:54
Motocykl: YAMAHA FAZER
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Czarna lista kasków motocyklowych (2010r.)

Post autor: Jaro »

Czarna lista kasków motocyklowych

Hmm zastanawiające i co tu myśleć np. Kask Lazer LZ6 którego koszt to około 280 zł w teście SHARP czyli w testach wytrzymałościowych wyhaczył 5 gwiazdek czyli max a np Arai Condor za 1300ł dwie.

,, Warto podkreślić, że testy SHARP wykazały, że najdroższe kaski najbardziej cenionych marek nie zawsze w najlepszy sposób pochłaniają energię. W cztero- i pięciogwiazdkowym gronie znalazło się sporo kasków ze średniej półki. ,,

http://moto.onet.pl/1608717,2,artykul.html


Tak jak pisałem zaskakujące jest porównanie współczynnika bezpieczeństwa

" Porównanie "współczynnika bezpieczeństwa" różnych modeli kasków może być zaskakujące - znany i doceniany Arai GP5x, warty na polskim rynku około 1700 zł, otrzymał w opisywanych testach (tzw. SHARP) maksymalne pięć gwiazdek, ale już model RX-7, wart ponad 2750 zł, tylko trzy, a "niskobudżetowy" Arai Condor, za który zapłacić musimy około 1200 zł - dwie. Modele Shoei XR-1000 (1400 zł) i Suomy Extreme (1800 zł) oceniono na trzy gwiazdki. Co zakakujące - wśród "pięciogwiazdkowców" znajdziemy kaski uważane za niskobudżetowe - jak Lazer LZ6 (250 zł), Bell M1 (450 zł) czy HJC HQ-1 (700 zł). ,,

http://www.motocykle.v10.pl/Czytanie,z, ... 20185.html
Jeśli mężczyzna robi coś bardzo głupiego, to zawsze z motywów najszlachetniejszych.
Awatar użytkownika
pegaso
Zwykły forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: niedziela, 18 października 2009, 15:50
Motocykl: enduro

Re: Czarna lista kasków motocyklowych

Post autor: pegaso »

Taki jak ja mam też dobrze wypadł 4 gwiazdki a kask AGV Longway.
zyron-13
Zwykły forumowicz
Posty: 539
Rejestracja: czwartek, 20 sierpnia 2009, 19:49
Motocykl: yamaha R1
Lokalizacja: Bełżec

Re: Czarna lista kasków motocyklowych

Post autor: zyron-13 »

ja mialem lz6 wtrakcie wypadku, i jest caly, torche wizjer sie porysowal, dobry kask, dosyc cichy:D polecam go:)
nr tel 697294655
"Pieprzyć to, co o nas mówią, jesteśmy ludźmi z pasją
nie ma takiej opcji, żeby zapał nasz miał zgasnąć
nieprzychylni nam będą wciąż dołki kopać
nie czas się tym przejmować, więc nie przejmuj się tym chłopak"
Awatar użytkownika
cienki007
Zwykły forumowicz
Posty: 165
Rejestracja: czwartek, 28 maja 2009, 16:31
Motocykl: Honda NTV 650
Lokalizacja: Zamość

Re: Czarna lista kasków motocyklowych

Post autor: cienki007 »

Jak widać nie zawsze cena idzie w parze ze stopniem zapewnienia bezpieczeństwa.
Jestem oazą spokoju.. Pier*****ym, kur*a, zaje*iście wyluzowanym kwiatem na tafli jeziora.
hycel
Zwykły forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 23:51
Motocykl: yamaha SZR 660 , HONDA CBR 600

Re: Czarna lista kasków motocyklowych

Post autor: hycel »

ja śmiało mogę polecić hjc is-16 - ten kask uratował mi życie, podczas wypadku przy ogromnej sile uderzyłem kaskiem o asfalt bardzo dobre tłumienie nie czułem duzego uderzenia, oprócz tego kask zaliczył niezłego szlifa . po tym wypadku kask jest w idealnym stanie technicznym , nawet wloty powietrza , mechanizm do wysuwania blendy nie połamały sie,blenda oczywiście też działa , szyba wyskoczyła z zatrzasków ale tylko wyskoczyła , a najlepsze jest ze na szybie mam slad opony samochodowej a szyba jest cała :D
jacek_akinom
Zwykły forumowicz
Posty: 162
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 18:41
Lokalizacja: Zamość

Re: Czarna lista kasków motocyklowych

Post autor: jacek_akinom »

hycel pisze:ja śmiało mogę polecić hjc is-16 - ten kask uratował mi życie, podczas wypadku przy ogromnej sile uderzyłem kaskiem o asfalt bardzo dobre tłumienie nie czułem duzego uderzenia, oprócz tego kask zaliczył niezłego szlifa . po tym wypadku kask jest w idealnym stanie technicznym , nawet wloty powietrza , mechanizm do wysuwania blendy nie połamały sie,blenda oczywiście też działa , szyba wyskoczyła z zatrzasków ale tylko wyskoczyła , a najlepsze jest ze na szybie mam slad opony samochodowej a szyba jest cała :D
.

i pewno dalej go używasz bo jest w idealnym stanie technicznym , tylko nie bierzesz pod uwagę , że po takim wypadku materiały użyte na ten kask były pod maksymalnym obciążeniem to , że uratował ci życie to nie znaczy i jest w idealnym stanie technicznym chyba wizualnym i na 100 % wymogów nie spełnia, na pewno w materiale skorupy są mikropęknięcia niewidzialne gołym okiem , które obniżają jego stan techniczny.

Kasku po takim wypadku nie powinno się używać oraz z tego co zalecają poważni producenci kasków motocyklowych kaski powinno się wymieniać co piąty sezon nawet gdy kask nie uczestniczył w wypadku , ponieważ materiału się starzeją tz. w takim okresie czasu tracą właściwości fizyko-chemiczne i mechaniczne
hycel
Zwykły forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 23:51
Motocykl: yamaha SZR 660 , HONDA CBR 600

Re: Czarna lista kasków motocyklowych

Post autor: hycel »

nie , nie używam go i w tym sezonie chyba już żadnego nie użyje !!! dobrze wiem co co sie dzieje z kaskiem po takim wypadku i ze jego najwieszych wad nie widac gołym okiem , o mi chodziło o stan techniczny -elemety zewnetrzne które widać i o to ze przy takim dużym udeżeniu nie odczyłem tego za bardzo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „WYPOSAŻENIE”