kto już wyjechał na asfalt ...

Skutery i motorowery, czyli małe jednoślady z wielkim temperamentem.
Awatar użytkownika
sebus00
Zwykły forumowicz
Posty: 1004
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 19:19
Motocykl: Honda VTR 1000 FireStorm
Lokalizacja: Lublin

kto już wyjechał na asfalt ...

Post autor: sebus00 »

Kto już nie wytrzymał i pobudził ze snu swoją maszynę...chociażby wyciągnał sprzęta z garażu i próbował odpalić... czy były z tym problemy,,,jak zachowują się sprzęty mniejszej pojemności po zimowaniu :)
Podejżewam ze Kamiloo czy Paweloo cos tu naskrobie zaraz :)
Awatar użytkownika
kazek
Zwykły forumowicz
Posty: 334
Rejestracja: wtorek, 21 lipca 2009, 13:48
Motocykl: banditen 1200 - już komu innemu służy
Lokalizacja: Zamość

Post autor: kazek »

ja na skrobie :) moje 1200 po 2 miesiącach odpaiło bez problemu, przy użyciu startera :wink: , obecnie akum naładowany kabelek odpięty i energię oszczędzam na rozruch
Awatar użytkownika
cienki007
Zwykły forumowicz
Posty: 165
Rejestracja: czwartek, 28 maja 2009, 16:31
Motocykl: Honda NTV 650
Lokalizacja: Zamość

Post autor: cienki007 »

U mnie szykuje się remont w Simsonie także bida :(
Jestem oazą spokoju.. Pier*****ym, kur*a, zaje*iście wyluzowanym kwiatem na tafli jeziora.
Awatar użytkownika
Fido
Zwykły forumowicz
Posty: 2231
Rejestracja: niedziela, 18 lutego 2007, 10:49
Motocykl: Ten ze zdjęcia
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

Kazek, twój Bandyta 1200 należy do lekkiej jazdy ? :shock:
No chyba że odpalałeś tylko jeden garnek ha ha :lol:
Awatar użytkownika
kazek
Zwykły forumowicz
Posty: 334
Rejestracja: wtorek, 21 lipca 2009, 13:48
Motocykl: banditen 1200 - już komu innemu służy
Lokalizacja: Zamość

Post autor: kazek »

niegdyś posiadając Jawę 350 TS również, nie miałem problemu z odpaleniem, no chyba, ze jak mi fajki pozamieniali to strasznie strzelała z rur, gubiąc wkłady :)
Jaro
Zwykły forumowicz
Posty: 1178
Rejestracja: piątek, 23 lutego 2007, 18:54
Motocykl: YAMAHA FAZER
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: Jaro »

U mnie leży akumulator nie wyjąłem na zimę, trzeba także wymienić olej. Olej i filtr będę miał dziś. W tym tygodniu pożyczę prostownik i zobaczę czy uda uratować się akumulator i jeśli pogoda się nie pogorszy spróbuje odpalić choć pod koniec tygodnia nadają ochłodzenie. Gdzie nie gdzie widać zaspy nawet u mnie w ogródku także jest mało romantycznie, choć korci jak cholera.
Jeśli mężczyzna robi coś bardzo głupiego, to zawsze z motywów najszlachetniejszych.
Awatar użytkownika
Fido
Zwykły forumowicz
Posty: 2231
Rejestracja: niedziela, 18 lutego 2007, 10:49
Motocykl: Ten ze zdjęcia
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

Nie chwaliłeś się Jaro że masz skuterka.
Awatar użytkownika
KAMILOO
Zwykły forumowicz
Posty: 462
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 19:30
Motocykl: Yamaha TDR 125, Romet 777, CZ 175/477
Lokalizacja: Rożniatów k. Zarzecza
Kontakt:

Post autor: KAMILOO »

To tak - skuter już od ponad 0.5 roku stoi w garażu nie odpalany... Obecnie akumulator padnięty a niestety nie mam prostowniku... A Yamaszka TDR 125 (ją pewnie też można zaliczyć do lekkiej jazdy, chociaż ja bym wolał inaczej :P) została obudzona wczoraj po 79 dniach w garażu :D Włożyłem akumulator i co mnie miło zaskoczyło zapaliła od razu, nawet długo nie musiałem kręcić rozrusznikiem. Sobie pojechałem nią do szkoły (15 km w jedną stronę) przy czym pierwsze 2km zrobiłem bez powietrza w oponach, gdyż przez tą przerwę wsio zeszło (no prawie wsio) a podobnie jak prostownika - pompki nie mam :D Odwiedziłem wulkanizatora i potem już się jechało pięknie ;) Przyjemne uczucie po takiej przerwie ;) Dzisiaj także motocyklem sobie w szkole byłem i jeździć dalej mam zamiar tylko nie wiadomo co z pogodą :?
[img]http://img123.imageshack.us/img123/8579/11222ss8.gif[/img]
[url=http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Yamaha/TDR_125/72844][img]http://img132.imageshack.us/img132/4029/dra.png[/img][/url]

Ujeżdżanie nowego rumaka ;)
Jaro
Zwykły forumowicz
Posty: 1178
Rejestracja: piątek, 23 lutego 2007, 18:54
Motocykl: YAMAHA FAZER
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Faktycznie strzeliłem gafę :) choć jazda nim jest lekka :) Jak zauważyłem skuterki śmigają już na całego :)
Jeśli mężczyzna robi coś bardzo głupiego, to zawsze z motywów najszlachetniejszych.
krzycho
Zwykły forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: piątek, 2 maja 2008, 10:48
Motocykl: HONDA CX500
Lokalizacja: Nowiny (okolice Tomaszowa Lub)

Post autor: krzycho »

I ja w niedziele zrobiłem rundę honorową po wiosce ale odpalanie było przy pomocy prostownika, a teraz porozbierałem ją trochę do czyszczenia i małych poprawek lakierniczych
Muszę też oleje powymieniać i mam pytanko przy okazji -

Do kardana jaki najlepiej zalać olej !!!!
coco jambo i do przodu
Awatar użytkownika
Fido
Zwykły forumowicz
Posty: 2231
Rejestracja: niedziela, 18 lutego 2007, 10:49
Motocykl: Ten ze zdjęcia
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

Przekładniowy Krzycho,przekładniowy.
Awatar użytkownika
KAMILOO
Zwykły forumowicz
Posty: 462
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 19:30
Motocykl: Yamaha TDR 125, Romet 777, CZ 175/477
Lokalizacja: Rożniatów k. Zarzecza
Kontakt:

Post autor: KAMILOO »

Proponuje jakoś zmodyfikować nazwę tematu bo dużo osób myli się i nie zauważa, że temat dotyczy lekkiej jazdy ;)
[img]http://img123.imageshack.us/img123/8579/11222ss8.gif[/img]
[url=http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Yamaha/TDR_125/72844][img]http://img132.imageshack.us/img132/4029/dra.png[/img][/url]

Ujeżdżanie nowego rumaka ;)
Awatar użytkownika
Fido
Zwykły forumowicz
Posty: 2231
Rejestracja: niedziela, 18 lutego 2007, 10:49
Motocykl: Ten ze zdjęcia
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

Wszystko z tematem oki i jest w odpowiednim dziale ale widać że nie wszyscy czytają od początku.
Piszą na pałę i tego skutek.
Teraz wiem że Bandit1200 i Fazer to skuterki :lol:
Awatar użytkownika
sebus00
Zwykły forumowicz
Posty: 1004
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 19:19
Motocykl: Honda VTR 1000 FireStorm
Lokalizacja: Lublin

Post autor: sebus00 »

Oj Fido czepiasz, się , ten dział nam upada chciałem go reanimowac z deka, fakt że dostyczy sprzętów mniejszej pojemnosci, ale zbyt mało jest uzytkowników lekkiej jazdy i tu jest problem ... trzeba by ten dział jakoś zmodyfikować jeśli chodzi do kogo jest skierowany...
Leoś82

Post autor: Leoś82 »

Witam wszystkich. Wobec pytania o to kto już wyciągnął maszynę nie potrafię milczeć. W zeszłą niedzielę wypuściłem się w godzinach popołudniowych w trasę w kierunku Krasnystawu. Pogoda była była ładna, jednakże chłód na rękach nie dawał o sobie zapomnieć (rękawice skórzane). Szosa w miarę sucha. Dramatyczne chwilę przeżywałem jedynie jeżdżąc chwilę po mieście - koleiny, kałuże roztapiającego się śniegu, gdzieniegdzie lód itd. Mimo wszystko bilans wyszedł na in plus. Sezon otwarty. Myślę o tym aby w najbliższą sobotę (tj. 6.III)wypuścić się na przejażdżkę. Z nadzieją czekam dobre wiadomości pogodowe. Pozdrawiam. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lekka jazda”