17 wrzesnia -dniem wbijania sasiadom noża w plecy

Fausto

Post autor: Fausto »

wally pisze:Pany, w temacie o 17 wrzesnia Pilsudski jeszcze jakos sie miesci, ale juz spekulacje gieldowe (mialem napisac - sa nie na miejscu -ale zaraz sie Fausto obrazi :wink: ) nie pasuja do tematu.

Prosbado moda o wydzielenie tej czesci dyskusji do "na luzie"
A czy ja cóś mówię? :D Przecież nic nie mówię i jestem "za" inaczej 3 x tak :D
gumiś
Zwykły forumowicz
Posty: 467
Rejestracja: niedziela, 12 sierpnia 2007, 21:49
Lokalizacja: tomaszow lubelski

Post autor: gumiś »

Wally o godz 12 kilka postów wyżej prosiłem moda o przeniesienie - więc w czym problem?
bogusia@

Post autor: bogusia@ »

Wiem,że nie jestem kompetentna...
Ale ośmielę się raz jeszcze prosić moderatorów,o zrobienie tu porządku.
Temat jest poważny i szkoda byłoby go zostawić w nieładzie.

A tym,którzy mają obiekcje,czy pasuje do forum ,bo to przecież forum motocyklowe itd...
Powiadam :
Gdziekolwiek by to nie było..

Naród,który zapomina o swojej przeszłości,
jest Narodem ,bez przyszłości.
Awatar użytkownika
Głazio
Zwykły forumowicz
Posty: 352
Rejestracja: poniedziałek, 13 lipca 2009, 13:47
Motocykl: BMW R1150GS/Yamaha XT 600 Z
Lokalizacja: Lubaczów
Kontakt:

Post autor: Głazio »

Wracając do tematu - w Zaleszczykach są jeszcze studzienki ściekowe z polskimi napisami 1937 r. Ta miejscowość uzdrowiskowa musiała w czasach świetności wyglądać niesamowicie.
www.radiator-mototurystyka.pl
Głazio®
Awatar użytkownika
Głazio
Zwykły forumowicz
Posty: 352
Rejestracja: poniedziałek, 13 lipca 2009, 13:47
Motocykl: BMW R1150GS/Yamaha XT 600 Z
Lokalizacja: Lubaczów
Kontakt:

Post autor: Głazio »

Fausto pisze:
gumiś pisze:Październikowe rocznice


http://www.konservat.cba.pl/arty/art0119.php
Bardzo fajna strona, nawet nie wiedziałem o jej istnieniu. Ale, że jeszcze mu jej nie zamknęli? Przeczytałem jedynie wyrywkowo ale już mi się podoba. Może wreszcie ktoś napisze trochę prawdy np. o wojnie na Bałkanach i, że to Abańscy muzułmanie są bandytami i zbrodniarzami i to oni eksterminowali Serbów a nie odwrotnie, jak przez lata łżą jak psy media.
Hmmm - na tym terenie jest bardzo gorąco.
Te tereny chcieli wyczyścić całkowicie z Albańczyków (tak jak u nas Niemcy zrobili z Żydami). Moim zdaniem to nie te czasy na takie metody.
Byłem w tym roku w Kosowie - w sumie na granicy Kosowa i nas nie wpuścili bo dzień wcześniej został zaminowany cały wiadukt.
Po rozmowie z Polskimi żołnierzami stacjonującymi w Kosowie i na granicy zmieniłem swoje zdanie (jakie miałem). Uważam, że jedni i drudzy ponoszą winę za to co się tam dzieje i jest to dla mnie zrozumiałe. Jedni (wszelkimi metodami) chcieli zachować swoje państwo w obecnych granicach drudzy walczyli i walczą o życie o przetrwanie (też wszelkimi metodami).
Czym można tłumaczyć wrzucenie do studni ok. 40 Albańczyków i rzucanie do niej granatami ?
Tak było tydzień przed moim dojazdem na granicę.
Z powodu takich napięć i wzrostu zamieszek nie wpuścili nas do Kosowa.
Dodatkowa informacja - zielona karta ubezpiecza we wszystkich krajach Europy ale nie KOSOWO - wjazd (wykup zielonej karty do Kosowa) 50 E.

Wolę zbierać info na miejscu - historia miewa i może mieć duże przekłamania. Historia tego zakątka ciągle się tworzy a wyobrażenie o rzeczywistości jest różnie interpretowane.
Zawsze jak jadę na Ukrainę - padają pytania - nie boisz się o motocykl - że cię zabiją, okradną ... ?
Po to jeździmy, żeby te stereotypy łamać.

Szerokości

Za rok znowu jest 17.09. - może uda się Wam zrobić wyprawę czego z całego serca życzę. Jednak jak będziecie liczyć i czekać na dużą ekipę podrózników - to życzę powodzenia.
www.radiator-mototurystyka.pl
Głazio®
wally
Zwykły forumowicz
Posty: 397
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 17:48

Post autor: wally »

Obrazek
Awatar użytkownika
Fido
Zwykły forumowicz
Posty: 2231
Rejestracja: niedziela, 18 lutego 2007, 10:49
Motocykl: Ten ze zdjęcia
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

Polecam bardzo ciekawy i szokujący film.
The Soviet Story

Obrazek

Jest dostępny w dziewięciu częściach z napisami na You Tube
lub na torrentach.
wally
Zwykły forumowicz
Posty: 397
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 17:48

Re: 17 wrzesnia -dniem wbijania sasiadom noża w plecy

Post autor: wally »

na rocznice ulotka

Obrazek
Awatar użytkownika
Fido
Zwykły forumowicz
Posty: 2231
Rejestracja: niedziela, 18 lutego 2007, 10:49
Motocykl: Ten ze zdjęcia
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Re: 17 wrzesnia -dniem wbijania sasiadom noża w plecy

Post autor: Fido »

...My idziemy do Was nie jako zdobywcy,a jako wasi braci po klasu jako wasi wyzwoleńcy od ucisku obszarników i kapitalistów
.
Przywitamy się i sru nożem w plecy.
Boże,co za naród.
Polska powinna po obaleniu komuny postawić MUR na granicy wschodniej bez żadnej furtki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „DZIEŃ PAMIĘCI ZBRODNI”