Jak sobie zrobić avatar?

Działanie forum, jego struktura, problemy, pomysły :) etc.
Marek

Jak sobie zrobić avatar?

Post autor: Marek »

Avatar to obrazek (fotka, rysunek, film), który pojawia się pod naszym nickiem w postach napisanych przez nas na forum. Forumowicze - dowiedziono tego naukowo - identyfikując autora posta najpierw lookają na avatar, dopiero potem na nick (cóz, żyjemy w cywilizacji obrazkowej).

Kto chciałby elegancko, oryginalnie, zagadkowo, bądź kontrowersyjnie wyróznic się na forum (jakimkolwiek, nie tylko naszym) powinien sprawić sobie avatar. Avatar również może opisywac nas (informacyjny), nasze spojrzenie na kawałek rzeczywistości (publicystyczny), bądź nie znaczyć kompletnie nic (najczęstszy).

Nic trudnego w dodawaniu avatara, ale rzecz wymaga kilku chwil przy komputerze. Oto plan działania:

SPOSÓB PIERWSZY (dla twardzieli)

1. Wybieramy sobie fotkę bądź grafikę o dowolnym formacie (jpg, gif, png, itd). Uprzedzam pytania: tak, może byc zdjęcie z komunii.

2. Avatar nie może byc za duży. Maksymalnie może być to kwadrat o wymiarach 130 na 130 pikseli. Uprzedzam pytania: tak, może to być prostokąt 80 na 130, prostokąt 100 na 100 też może być. Jeżeli grafika którą wybralismy jest zbyt duża, obrazek zmniejszamy jakimkolwiek programem do obróbki graficznej, ewentualnie przycinamy (windowsowy paint też sie do tego nadaje). Waga pliku dowolna, ale pamiętaj, że forumowicze będą go sciągać na swoje komputery, więc zalecany jest rozsądek. Wielomegabajtowy awatar, którego pobranie będzie trwać godzinami (nie wszyscy mają szybkie łącza) na pewno nie pomoże Ci przyjaźnie nastawić do siebie współużytkowników KFM.

3. Musimy znaleźć serwer w necie, z którego forum będzie pobierać obrazek do wyświetlenia. Polecam www.imageshack.us

4. Jeżeli wybraliśmy www.imageshack.us naciskamy przycisk "Przeglądaj" i w okienku wyszukujemy plik obrazka (format jpg, png, gif) i wciskamy "Otwórz".

5. Naciskamy przycisk "Host it!". Obrazek wędruje na serwer.

6. Wyświetliły nam się rózne ramki wypełnione linkami. Olewka. My bierzemy ostatni, lub jeden z ostatnich - opisany "Direct link to image". Jeżeli nasz obrazek nazywał się "obrazek.jpg", to link może miec postać:

http://img184.imageshack.us/img184/1804/obrazek.jpg

7. Zaznaczamy ten link i kopiujemy (ctrl+c).

8. Teraz możemy (wskazane) sprawdzić, czy link jest prawidłowy i prowadzi do właściwego obrazka. Otwieramy przeglądarkę internetową i wklejamy (ctrl+v) link jako żądany adres. Enter. W przeglądarce powinien się pokazać nasz avatar. To jeszcze nie koniec.

8. Otwieramy "profil" na forum (u góry ekranu, pod nazwą forum). U dołu naszego profilu widzimy Panel kontrolny emblematów i "Odnośnik do zewnętrznego Emblematu:". W ramkę obok wklejamy link do naszego avatara (ctrl+v). Klikamy "Wyslij".

SPOSÓB DRUGI

1. Patrz pkt. 1-2 z zastrzeżeniem, że przy rozmiarze 130 na 130 pikseli waga pliku nie powinna przekraczać 40 KB.

2. Otwieramy "profil" na forum (u góry ekranu, pod nazwą forum). U dołu naszego profilu widzimy Panel kontrolny emblematów i "Załaduj fotografię z twojego komputera". Klikamy "Wybierz" i wrzucamy plik na nasz serwer. Awatar dodany.

Brawo! Sam bym tego lepiej nie zrobił...
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 17 grudnia 2007, 00:40 przez Marek, łącznie zmieniany 7 razy.
Awatar użytkownika
sebus00
Zwykły forumowicz
Posty: 1004
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 19:19
Motocykl: Honda VTR 1000 FireStorm
Lokalizacja: Lublin

Post autor: sebus00 »

Witam "Marek" instrukcja umieszczona powyżej jest super, jasno wyjaśnione co i jak,
a mam pytanie tego typu, że zarzuciłem sobie avantar w formie GIFu, z tym że nie
powtarza go. Raz przejdzie i stoi jak fota, w czym problem .
Pozdrawiam ... :wink:
Soft
Zwykły forumowicz
Posty: 357
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 10:39
Lokalizacja: Zamość

stojący gif

Post autor: Soft »

Cześć - właśnie robiłem gifka - licznik wiec to tak ...
ściągnij sobie program Animation Shop 3 - wersja free 30 dni i tam możesz sobie poedytować gifa swojego i dać mu pętlę nie skończoną - ustawia się to w parametrach gifa przy zapisie. możesz robić 1 raz przejście filmu - x - razy przejście lub pętlę nie skończoną.
Animation propertis -> looping
Marek

Post autor: Marek »

Soft dobrze radzi. To kwestia parametrów GIFa, nic tu po mnie.
Awatar użytkownika
sebus00
Zwykły forumowicz
Posty: 1004
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 19:19
Motocykl: Honda VTR 1000 FireStorm
Lokalizacja: Lublin

Post autor: sebus00 »

Hej "Soft" sluchaj sciagnalem ten programik ale mi sie wykrzacza, nie moge nic edytowac, czy byla by taka mozliwosc jak bym podesłał go Tobie na e-mail byś go mi przerobił..
Pozdrawiam
Soft
Zwykły forumowicz
Posty: 357
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 10:39
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Soft »

oczywiś cie - ale wieczorkiem to zrobię bo teraz ujeżdżam moją Drag Starzycę .... i wpadłem do domu na kawkę
Awatar użytkownika
sebus00
Zwykły forumowicz
Posty: 1004
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 19:19
Motocykl: Honda VTR 1000 FireStorm
Lokalizacja: Lublin

Post autor: sebus00 »

Super "Soft" tylko podaj e-mail na jaki podeslac gif-a.
Pogoda dzis super żałuję że mnie nie ma w TL, i i sprzet
stoi w taka pogodę...
Soft
Zwykły forumowicz
Posty: 357
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 10:39
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Soft »

adresik e-mail dla wszystkich zainteresowanych:
soft@cor.pl
lub
piotr@cor.pl

Wszystko jedno który i tak do jednego wora wpadnie.
Awatar użytkownika
sebus00
Zwykły forumowicz
Posty: 1004
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 19:19
Motocykl: Honda VTR 1000 FireStorm
Lokalizacja: Lublin

Post autor: sebus00 »

No i jednak "Soft" tamten plik był uszkodzony,
nowy *avi po konwertacji spoko lata.... dzieki :)
Marek

Post autor: Marek »

Aktywowane dodawanie (upload) awatarów wprost na serwer KFM (bez linkowania z innych serwerów np. fotosika czy imageshack). Zachowałem mozliwość linkowania, bo wtedy nie obowiązują restrykcje dot. wagi pliku awatara. Zob. opis w pierwszym poście tematu.

Jest też skromna galeria awatarów. Będą kolejne.
Awatar użytkownika
Fido
Zwykły forumowicz
Posty: 2231
Rejestracja: niedziela, 18 lutego 2007, 10:49
Motocykl: Ten ze zdjęcia
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Re: Jak sobie zrobić avatar?

Post autor: Fido »

Co się dzieje z Avatarami, mój znikł.
Grzebał ktoś w tym ostatnio ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum techniczne”