Rocznica Stanu Wojennego (2008r.)

Żaba
Zwykły forumowicz
Posty: 1341
Rejestracja: wtorek, 20 lutego 2007, 22:06
Lokalizacja: gm. Narol

Rocznica Stanu Wojennego (2008r.)

Post autor: Żaba »

Dzisiaj mamy 27 rocznice wprowadzenia Stanu Wojennego..
W mojej pamieci pozostało to, że nie poszlissmy do szkoły a w jedynym nadawanym wtedy programie telewizyjnym przemawiał Jaruzelski...
Co Wam pozostało w pamieci?

Ciekawostką z tego dnia jest koncert TSA w Zamościu - jedyna masowa impreza w kraju.
Coto
Zwykły forumowicz
Posty: 356
Rejestracja: poniedziałek, 5 maja 2008, 20:33
Motocykl: HONDA CBR 1100 XX
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: Coto »

Teleranka nie było, ale śniegu było sporo i wolne od zajęć w szkole.
Nr tel. 602 782 296 GG 20651765

"Nie lękaj się tego, że życie ma swój kres, lękaj się raczej tego, że nigdy nie zaczniesz żyć "
Awatar użytkownika
ZUNDAPP600
Zwykły forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 07:13
Motocykl: Virago
Lokalizacja: BIŁGORAJ
Kontakt:

Post autor: ZUNDAPP600 »

Jak jechałem na ten koncert to w radiu ciągle mówili o stanie wojennym , ale człowiek nie wiedział co to wogóle jest .
I z tego co pamiętam to koncert chyba się nie odbył .
Ale to było tak dawno .
[url]http://www.zundapp.pl[/url]
ZEN

Post autor: ZEN »

Pamiętam smak wojskowych sucharów.
Herbata lub coś co ją przypominało :D parzona przez żołnierzy w dużych białych kubkach.
Wystąpienia Jaruzelskiego w czarno białym telewizorze marki Lazuryt (taki mieliśmy kiedyś w domu)
Latające samoloty wzdłuż granicy.
Awatar użytkownika
Fido
Zwykły forumowicz
Posty: 2231
Rejestracja: niedziela, 18 lutego 2007, 10:49
Motocykl: Ten ze zdjęcia
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

Mi został niesmak.
Zresztą nic nie pamiętam,chyba dobre pranie mózgu mi zrobili wtedy.
wally

Post autor: wally »

Ja pamietam strach rodzicow o brata na studiach i siostre na feriach. Gdyby to bylo 13 XII 2008 pewnie balbym sie ze ktos zapuka do drzwi i na pytanie ktotam, odpopwie "to my polskije sałdaty"
Wielki Brat
Zwykły forumowicz
Posty: 2808
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 08:39
Motocykl: FJR 1300

Post autor: Wielki Brat »

Ja za to pamietam za dużo, a to co pamiętam ma się nijak do współczesnych ocen tych czasów dokonywanych przeważnie przez ludzi, których wtedy na świecie nie było lub co najwyżej przechodzili wtedy w pozycji wyprostowanej pod stołem lub wreszcie ludzi, którzy przeszli "martyrologię" internowania w warunkach o wiele bardziej komfortowych niż żołnierze w koszarach, a teraz wypinają klapę do orderów a łapę wyciągają po "skromną" ministerialną, poselską, prezesowską ... pensję.
W każdym razie pamietam była mroźna, sobotnia noc. O godz. 3.15 zbudził mnie alarm ogłoszony przez służbę dyżurną, pobiegliśmy do magazynu po broń ... a co potem to opowiem może ... :?:
Ostatnio zmieniony niedziela, 14 grudnia 2008, 19:48 przez Wielki Brat, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zagłoba
Zwykły forumowicz
Posty: 1375
Rejestracja: sobota, 7 czerwca 2008, 05:44
Motocykl: YAMAHA XV1600 ROAD STAR 2001r.
Lokalizacja: Steniatyn

Post autor: Zagłoba »

A ja tego ranka obudziłem się w akademiku na Hrubieszowskiej, po imprezie... (wtedy soboty były pracujące). Pomimo nakazu opuszczenia akademika rozjechaliśmy się do domów dopiero we wtorek, tak trudno było się rozstać.... po strajkach i innych"uciechach" amtych dni...
...motor, czy koń - byle w siodle i ...w cwał....
Crisp
Zwykły forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: środa, 22 sierpnia 2007, 22:02
Lokalizacja: USA, California

Post autor: Crisp »

Mnie najbardziej utkwil w pamieci surrealistyczny obrazek widziany z okna tramwaju u zbiegu Rakowieckiej i Pulawskiej w Warszawie. Kino Moskwa z tytulem filmu wlasnie tam wyswietlanego na frontowej scianie nad wejsciem.
Ktos pewnie mial takie samo skojarzenie jak ja i ten obrazek sfotografowal:

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=5146


Crisp
ZEN

Post autor: ZEN »

Wielki szacunek dla Ciebie
mam swoją historię ale chętnie z powagą i szacunkiem wysłucham twojej opowieści..........
może kiedyś, się przytrafi......
Bondi

Post autor: Bondi »

Nie było mnie wtedy jeszcze na świecie, ale zabrali mojego tatę do więzienia więc nie miło to widzę.....

Tu macie linka do relacji taty jeszcze jak żył.

http://swiadkowiehistorii.pl/relacje.ph ... ctwo&id=25
ODPOWIEDZ

Wróć do „UROCZYSTOŚCI ROCZNICOWE.”