Skrzyżowania inteligentne - "Motocyklista w pętli" (2008r.)

Marek

Post autor: Marek »

I dlatego trzeba zadać parę podchwytliwych pytań kilku osobom. Ale do tego potrzebny jest materiał zdjęciowy.

W niedzielę wieczorem możnaby podjechać na te skrzyżowania. Potrzebna będzie kamera, operator i motocyklista z maszyną - to skład minimum.

Dex, gdzie zwykle stajesz jadąc przez te skrzyżowania? Przed którym przejściem, od której strony? Mógłbyś być w niedzielę? (ja będę na moto) W jakich godzinach światłą tam działają? Całą dobę? (w piątek jechałem ok. 21.00 i jeszcze kierowały na Peowiaków/Piłsudskiego, a na Błonie/Szczebrzeskiej?).
ElPawelloo

Post autor: ElPawelloo »

Światełka na ciągu Piłudskiego-Peowiaków działają całą dobe (jechałem kilkanaście razy przez tą krzyżóke ok 4 nad ranem i też były one włączone) Światła na Szczebrzeska-Błonie są wyłączane prze automat ok godz 22-23 do godzin wczesno porannych.

Dexiu mylisz się bardzo bo taryfikator przewiduje za przyjemnośc przejazdu na czerwonym świetle tak samo jak za stopa do 24pkt profi- zależnie od humoru policjanta (czyli można stracić prawko "od ręki") Jaka kara pieniężna jest przewidziana- nie pamiętam ale chyba przy utracie prawka to już nie ma za dużego znaczenia.

Żeby było śmieszniej nie tylko mtórzyści mają ten problem....
Właściciele małych lekkich samochodów (maluchy i cieniasy tutaj wiodą prym ale pewnie trabanty i inne maleństwa też mają ten problem) o ile nie staną centralnie na łącie pod którą kryje się czujnik stoją i stoją i stoją .......podobnie jak rowerzyści :lol:
dex
Zwykły forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: poniedziałek, 8 października 2007, 18:54
Motocykl: XTZ 750 ST i Toffik
Lokalizacja: Warszawa/Zamość

Post autor: dex »

Marek pisze:Dex, gdzie zwykle stajesz jadąc przez te skrzyżowania? Przed którym przejściem, od której strony? Mógłbyś być w niedzielę? (ja będę na moto) W jakich godzinach światłą tam działają? Całą dobę? (w piątek jechałem ok. 21.00 i jeszcze kierowały na Peowiaków/Piłsudskiego, a na Błonie/Szczebrzeskiej?).
Staję wszędzie, dojeżdżam różnie, nawet z hamowaniem próbowałem, żeby nacisk przedniego koła zwiększyć na czujnik i zawsze z jednym efektem...
Piłsudskiego/Peowiaków wieczorem raczej staram się omijać, ale Szczebrzeska/Błonie ominąć już nie mogę, bo musiałbym nadłożyć jakieś 5km, żeby do domu dojechać od strony lotniska.
Jeśli pogoda dopisze i nie wymyślę nic ciekawego, to jestem do dyspozycji całą niedzielę.
Czas działania tych wynalazków jest tak jak zaznaczył wyżej kolega ElPawello. Kamery, nie licząc telefonu, nie posiadam, ale szczęśliwy tatuś Zeniop się zadeklarował w tej kwestii ;)
zeniop
Zwykły forumowicz
Posty: 299
Rejestracja: wtorek, 5 czerwca 2007, 21:10
Motocykl: Yamaha XVS 650 A
Lokalizacja: zamość

Post autor: zeniop »

Określcie konkretnie o której to się wypowiem czy dam rade pojechać czy wpadniecie do mnie po sprzęt.

Co do skrzyżowania pod starym szpitalem - ostatnio wracając z pracy przyjrzałem się nawierzchni i jestem niemal pewien że nie była zmieniana odkąd mieszkam w zamościu (jakieś 6 lat) nie ma też śladów instalacji pętli indukcyjnych. Smigając tamtędy 3-4 lata temu dosyć często w nocy o różnch porach (23 -4 rano) nie przypominam sobie aby była to sygnalizacja "inteligentna": zawsze albo było pomarańczowe, albo musiałem odczekać swoje na czerwonym mimo pustego skrzyżowania i poruszania się katamaranem.
Dex - jesteś pewnien że tam są czujniki ?? bo ja mam wątpilwości.
...
Awatar użytkownika
Wiatr w Polu
Zwykły forumowicz
Posty: 1618
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 11:41

Post autor: Wiatr w Polu »

Ciekawe z tą automatyką... Jeśli to jest tak, jak piszecie, że czujnik nie wykrywa motocykla i w nocy trzeba stać do usranej śmierci albo ryzykować mandat i x punktów, to to jest materiał na ogólnopolską TV. I wtedy nie trzeba klepać tematu na dziesięciu forach tylko udokumentować i do mediów. A oni juz złoją d... komu trzeba i nie trzeba.
Jak będziecie przeprowadzać "badania kliniczne", to ja się piszę :-)
Wojownik musi czuć zapach wojny, musi wiedzieć, że jest potrzebny. W czas pokoju tylko dudnienie KODO jest zwiastunem błogosławieństwa Cesarza do wymarszu na bój.
dex
Zwykły forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: poniedziałek, 8 października 2007, 18:54
Motocykl: XTZ 750 ST i Toffik
Lokalizacja: Warszawa/Zamość

Post autor: dex »

zeniop pisze:Określcie konkretnie o której to się wypowiem czy dam rade pojechać czy wpadniecie do mnie po sprzęt.

Co do skrzyżowania pod starym szpitalem - ostatnio wracając z pracy przyjrzałem się nawierzchni i jestem niemal pewien że nie była zmieniana odkąd mieszkam w zamościu (jakieś 6 lat) nie ma też śladów instalacji pętli indukcyjnych. Smigając tamtędy 3-4 lata temu dosyć często w nocy o różnch porach (23 -4 rano) nie przypominam sobie aby była to sygnalizacja "inteligentna": zawsze albo było pomarańczowe, albo musiałem odczekać swoje na czerwonym mimo pustego skrzyżowania i poruszania się katamaranem.
Dex - jesteś pewnien że tam są czujniki ?? bo ja mam wątpilwości.
W dzień ta sygnalizacja działa cyklicznie, czyli sama z określoną częstotliwością włącza "zielone" w określonym kierunku. W nocy natomiast jest cały czas czerwone we wszystkich kierunkach. To skrzyżowanie było modernizowane ok 2 lat temu.
Marek

Post autor: Marek »

Przecież chodzi o to, żeby załatwić problem, a nie rozstawiać ludzi po kątach. Miasto jest życzliwe motocyklistom, ratuszowi należą się pochwały za przyjęcie Wataranów przy okazji Rajdu Nocnego, zrobili więcej niż musieli. Skoro jest tak jak mówicie, to w pierwszym rzędzie obywatelska inicjatywa będzie zupełnie na miejscu. Potem poczekamy na reakcję.
Ostatnio zmieniony niedziela, 21 września 2008, 17:25 przez Marek, łącznie zmieniany 1 raz.
wojtek
Zwykły forumowicz
Posty: 222
Rejestracja: środa, 16 maja 2007, 13:49
Lokalizacja: Zamość

Post autor: wojtek »

Jak dla mnie czujniki są na 100% jeżdżę na moto tamtędy minimum 2 razy dziennie o różnych porach. Bez względu na to czy jest noc czy dzień czujniki wyłapują raczej tylko puszki, jeżeli z którejś strony nie ma auta po prostu sygnalizacja przeskakuje dalej. Mam nadzieję, że to się jak najszybciej zmieni.
Marek

Post autor: Marek »

czyli:
Na Błoniach pasowałoby być ok 20?
Na Peowiaków ok. 23?
ElPawelloo

Post autor: ElPawelloo »

Zeniop nie tego żebym się czepiał ale za dużo tłuszczów zwierzęcych :P :D
Nie dalej jak 3 lata temu to skrzyżowanie było gruntownie przebudowane, nowe wiszące sygnalizatory, inny układ wysepek, inaczej przejscia dla pieszych i właśnie wtedy "dołożyli" pętelki w nawierzchni. Był nawet dośc obszerny artykuł w jednej z zamojskich gazet na temat tych czujników (ludzie nie wiedząc o ich istnieniu stawali samochodami przed nimi co powodowało, że światła się nie zmieniały) Tak więc one na 110% istnieją na skrzyżowaniu Sadowa-Peowiaków-Piłsudskiego

Natomiast na skrzyżowaniu Szczebrzeska-Błonie dokładnie widać wyfrezowane miejsca (a następnie położone łaty asfaltu) gdzie w nawierzchni zostały ukryte czujniki dla sygnalizacji
Bondi

Post autor: Bondi »

Najlepszy sposób moto na kolo tak zeby rejestracji nie bylo widac i jazda :D :D :D
zeniop
Zwykły forumowicz
Posty: 299
Rejestracja: wtorek, 5 czerwca 2007, 21:10
Motocykl: Yamaha XVS 650 A
Lokalizacja: zamość

Post autor: zeniop »

Marek pisze: czyli:
Na Błoniach pasowałoby być ok 20?
Na Peowiaków ok. 23?
Pewnie nie będziemy się bawić 3 godziny na jednym skrzyżowaniu więc może zaczniemy o 22 Błonie potem Peowiaków ?
ElPawelloo pisze:Nie dalej jak 3 lata temu to skrzyżowanie było gruntownie przebudowane, nowe wiszące sygnalizatory, inny układ wysepek, inaczej przejscia dla pieszych i właśnie wtedy "dołożyli" pętelki w nawierzchni.

Modernizację tego skrzyżowania doskonale pamiętam, nie pamiętam tylko wymiany nawierzchni na tym skrzyżowaniu, a śladów po wycince asfaltu pod pętle nie zauważyłem. Ale skoro są to są. :)
...
dex
Zwykły forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: poniedziałek, 8 października 2007, 18:54
Motocykl: XTZ 750 ST i Toffik
Lokalizacja: Warszawa/Zamość

Post autor: dex »

Pogoda nie nastraja zbyt optymistycznie, ale ciagle jest sucho, więc mozemy zaryzykować i się umówić w konkretnym miejscu i godzinie...
Marek

Post autor: Marek »

Padać dzisiaj już nie będzie: http://umold.meteo.pl/

ElPawello pisze, że na Błoniach światła są wyłączane ok 22-23, a na nagranie potrzebować możemy nawet godziny, jeżeli co chwilę ujęcie będzie nam psuć podjeżdżające auto. Chodzi o to, żeby zarejestrować jak najdłuższy postój motocykla na światłach.

Tak więc proponowałbym ostatecznie 21.00 na skrzyżowaniu Błonie/Szczebrzeska, a potem Peowiaków.

Zeniop, będziesz z kamerką? Weźmiesz odpowiedni zasób taśm? :) Dex - będziesz też?

Ktokolwiek chce wziąć udział w eksperymencie - jest zaproszony :)
dex
Zwykły forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: poniedziałek, 8 października 2007, 18:54
Motocykl: XTZ 750 ST i Toffik
Lokalizacja: Warszawa/Zamość

Post autor: dex »

O ile prognozom można ufać... ;) 21:00 Błonie/Szczebrzeska stawie się ale na 95% ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NASZE DROGI.”