Rejestracja zabytka

Rycerze motocyklizmu.
Swato

Post autor: Swato »

Dzieki za odpowiedź a np jak pojazd został wyrejestrowany w latach poźniejszych niz 80-te? to coś zmienia?? i do ktorego wydziału komunikacji trzeba się zgłaszać? do tego w którym pojazd był zarejestrowany? czy np w wydziale komunikacji u mnie w miescie tez mogłbym
Awatar użytkownika
Ozzy
Zwykły forumowicz
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 21 lipca 2009, 10:56
Motocykl: DKW NZ 350-1
Lokalizacja: RJA/RZ
Kontakt:

Post autor: Ozzy »

Do tego wydziału w którym był motocykl zarejestrowany bo tam jest jego kartoteka i tylko tam możesz odzyskać kwity. Tylko pamiętaj żeby zgłosić zaginiecie papierów bo jak pokażesz im dowód motocykla wyrejestrowanego to możesz go nie zarejestrować ponownie normalnie tylko jako unikat.
Swato

Post autor: Swato »

Aha kurde to troche pogmatwane bo ja mieszkam w Krasnymstawie a motocykl z suwałk a np jak mi oddadza papiery to reszte moge zalatwiac u siebie juz? i jak wtedy by wygladala sprawa z oc?
Awatar użytkownika
Ozzy
Zwykły forumowicz
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 21 lipca 2009, 10:56
Motocykl: DKW NZ 350-1
Lokalizacja: RJA/RZ
Kontakt:

Post autor: Ozzy »

Musisz w Suwałkach załatwić nowy dowód rejestracyjny z tablicą a potem u siebie w Krasnymstawie załatwiasz resztę spraw z przerejestrowaniem motocykla na siebie. A sprawa OC to już przechodzi na nowego właściciela, czyli składa normalnie jest na Ciebie w zależności od Twojego wieku.
Swato

Post autor: Swato »

No dobra rozumiem z tym oc ale mi chodzi o to ze motocykl po wyrejestrowaniu byl nieoplacany i prawdopodbnie facet zglosil do agencji ubezpieczeniowej ze pojazd wyrejestrował a wiec oni tam wiedza o tym no i musi byc ciaglosc oc wiec od ktoregos tam roku pewnie musialbym skladke oplacic wstecz zeby byla wlasnie ta ciaglosc... a co do umowy kupna/sprzedazy to z jaka data nalezy spisac wsteczna czy normalna?
Awatar użytkownika
dzidek
Zwykły forumowicz
Posty: 259
Rejestracja: środa, 18 lipca 2007, 12:36
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Post autor: dzidek »

prawo nie działa wstecz, Ty nie bedziesz opłacał też wstecz, chyba że motocykl był zarejestrowany na Ciebie, za to co nie płacił dawny właściciel jeszcze przez parę lat nikt tego nie zapłaci,nie ma takich "kartoteków" w Polsce jeszcze czeguś takiego niema dopiero szykują,,, ale nap... napisałem :)
Awatar użytkownika
Ozzy
Zwykły forumowicz
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 21 lipca 2009, 10:56
Motocykl: DKW NZ 350-1
Lokalizacja: RJA/RZ
Kontakt:

Post autor: Ozzy »

Dokładnie tak jak Dzidek mówi, prawo nie działa wstecz. Ty płacisz za to co teraz jest czyli spisujesz nową umowę z ubezpieczycielem. A jak by się w ubezpieczalni pytali to powiedz, że motocykl był wyrejestrowany i tyle.
Swato

Post autor: Swato »

Ok juz prawie wszystko wiem a jeszcze tylko z ta umową czy mam ja spisywać z jakąś datą wsteczną czy z jaka tam sobie chce?? I w wydziale komunikacji mam powiedziec ze własciciel zagubil dokumenty czy ja zgubilem?? i co z urzedem skarbowym?? pojsc z umowa dopiero jak zalatwie te kwity z wydz. komunikacji?
Swato

Post autor: Swato »

do pytania wyzej c.d. facet motocykl wyrejestrowal 2 miesiace temu czy moze byc tak ze jednak zapisali to w wydziale komunikacji?
Lukas

Post autor: Lukas »

Witam. Mam taki problem i proszę o pomoc. Mam WFM do której nie posiadam dokumentów. Należała do mojego wuja który już nie zyje papiery gdzieś zaginęły po tym jak wuj miał stłuczke na tym motocyklu. Może poradzicie jak najlepiej było by moja WFM zarejestrować. Oczywiście żadnej umowy kupna nie mam. W sumie to mam motocykl i zdjęcie na którym są widoczne numery rejestracyjne. Niestety ani w wydziale komunikacji ani w archiwach gmin nie ma śladu po dokumentach. Szukanie po numerach rej. nie przyniosły rezultatu.
ignacg
Zwykły forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 21 lutego 2011, 13:34
Motocykl: Komar 2350

Re: Rejestracja zabytka

Post autor: ignacg »

Mam pytanie: Posiadam Komara 2350 i ma stary dowód rejestracyjny tylko, że przez poprzedniego właściciela był wyrejestrowany. Da się go jakoś zarejestrować ?? Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
Ozzy
Zwykły forumowicz
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 21 lipca 2009, 10:56
Motocykl: DKW NZ 350-1
Lokalizacja: RJA/RZ
Kontakt:

Re: Rejestracja zabytka

Post autor: Ozzy »

ignacg poczytaj sobie ten temat od początku i wszystko Ci się wyjaśni i wszelkie wątpliwości rozwieje.
W tej chwili to nawet taczki z plandeką zarejestrujesz na zabytek :D
Komar
Zwykły forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 29 grudnia 2009, 21:41
Motocykl: Jawa 350

Re: Rejestracja zabytka

Post autor: Komar »

Generalnie nie chce mi się czytać całego wątku a , że miesiąc temu zarejestrowałem motocykl na żółte tablice więc wyjaśnię po krótko.
1 krok. Wyremontować i doprowadzić motocykl do stanu jeżdżącego, gotowego do przeglądu technicznego
2 krok. Wykonać i wypełnić samemu Białą Kartę. Wzór jak tego dokonać jest na internecie. Nie trzeba tego wykonywać poprzez rzeczoznawcę- strata kasy. Jeśli ktoś chce się pozbyć niepotrzebnie pieniędzy to można.
3. Krok. Zanieść 3 komplety białej karty do konserwatora zabytków wraz z pismem o prośbie wpisu do rejestru zabytków. Jeśli konserwator odmówi (nie ma prawa) to należy wysłać biała kartę listem poleconym, za potwierdzeniem zwrotnym. Wtedy musza 0odpisać na papierze dlaczego odmawiają.. Z uwagi że nie mogą tego zrobić- przyjmą kartę.
4. Krok. Z pismem od konserwatora jedziemy do stacji diagnostycznej robiącej przeglądy zabytków.
5. Spisujemy umowę kupna sprzedaży z poprzednim właścicielem- może być nawet i ojciec- matka
5 krok. Piszemy oświadcznie że kupujący i sprzedający jest właścicielem pojazdu i dokumenty zaginęły wiele lat temu.
6. Krok. Z kompletem dokumentów idziemy do wydziału komuinikacji i dostajemy żółtą tablicę


BANAŁ. Ja tak zarejestrowałem motocykl bez dokumentów. całkowicie. Koszt: 180zł badania, tablica 80zł , koniec.
potrzebne dokumentny choć należy pamietać że białą kartę mamy prawo wypełnić samemu!!!!!!
http://weteranszos.pl/zolte-tablice" onclick="window.open(this.href);return false;
...Wolność i przestrzeń niczym nieograniczona..
Awatar użytkownika
dzidek
Zwykły forumowicz
Posty: 259
Rejestracja: środa, 18 lipca 2007, 12:36
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Rejestracja zabytka

Post autor: dzidek »

Dobre.......
ODPOWIEDZ

Wróć do „Weteran”