Prawo jazdy na motor od 24 lat (2008r.)

Awatar użytkownika
dario
Zwykły forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: piątek, 18 maja 2007, 15:18
Motocykl: Honda
Lokalizacja: Zamość

Post autor: dario »

Moim zdaniem powinno być tak jak w Niemczech, czyli masz prawko kat B, możesz jeździć motocyklami i skuterami do 125 cm3.
Jeśli chodzi o kat A, to powinno być ograniczenie odnośnie mocy, a nie pojemności, czyli np. po zdaniu prawka przez dwa lata dosiadanie motocykli o mocy powiedzmy do 50 KM. Co do wieku, no cóż 24, trochę za dużo, myślę , ze 20 by w zupełności wystarczyła. :D

Co do egzaminu na prawko, ja zdawałem w 1991 roku na zdezelowanym Mińsku, przy kręceniu ósemek na placu kierownica dostawała shimmy, w czasie jazdy po mieście wrzucić dwójkę to był cud :lol:
Speedarek
Zwykły forumowicz
Posty: 952
Rejestracja: czwartek, 5 kwietnia 2007, 10:12
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Speedarek »

dario pisze:
Co do egzaminu na prawko, ja zdawałem w 1991 roku na zdezelowanym Mińsku, przy kręceniu ósemek na placu kierownica dostawała shimmy, w czasie jazdy po mieście wrzucić dwójkę to był cud :lol:

TAK TAK TAK pamiętam a 3 wyskakiwała ,drugi mińsk na palcu miał krzywe koła wykładały sie na ósemkach szkok :pl:
Nie ważne co masz pod dupą , ważne co masz nad nią .......
Awatar użytkownika
ksenon
Zwykły forumowicz
Posty: 807
Rejestracja: środa, 11 kwietnia 2007, 09:34
Motocykl: Yamaha XT1200Z Super Tenere
Lokalizacja: WHV
Kontakt:

Post autor: ksenon »

[quote="Stirlitz"]robiłem prawko parę lat temu i musiałem jeździć jakimś chińskim czymś xing xiong, Jing xeng..czy jakimś innym feng shui w takim stanie technicznym, że żadna stacja kontroli pojazdów, by go nie dopuścila do ruchu quote]

ja też zdawałem na takim gównie, no i w trakcie egzaminu strzynia padła, i s..........[]cenzura[]...piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii. odnotował jako mój błąd, już moja WSKa jest w lepszym stanie niż ich "cudowne motocykle" :x
PAWELOO

Post autor: PAWELOO »

NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE. Znaczy, że jeszcze 4 lata będe tłukł sie moim skutem a potem jeszcze 7 lat na 125. PARANOJA
Awatar użytkownika
dario
Zwykły forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: piątek, 18 maja 2007, 15:18
Motocykl: Honda
Lokalizacja: Zamość

Post autor: dario »

Paweloo uwierz mi, ale jak kupisz sobie dobrą 125-kę, to te kilka latek jazdy wyjdzie Ci tylko na zdrowie. Nauczysz się tym jeździć z zamkniętymi oczami, nie wiem co Cię interesuje, jaki rodzaj motocykla, ale zarówno enduro, jak i ścigacz może mieć koło 40 KM, a to przy tej masie już fajnie jeździ :!: :!: :!:
Awatar użytkownika
KAMILOO
Zwykły forumowicz
Posty: 462
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 19:30
Motocykl: Yamaha TDR 125, Romet 777, CZ 175/477
Lokalizacja: Rożniatów k. Zarzecza
Kontakt:

Post autor: KAMILOO »

Z tego co wiem to Paweloo gustuje w Enduro :lol:
[img]http://img123.imageshack.us/img123/8579/11222ss8.gif[/img]
[url=http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Yamaha/TDR_125/72844][img]http://img132.imageshack.us/img132/4029/dra.png[/img][/url]

Ujeżdżanie nowego rumaka ;)
irbit

Post autor: irbit »

Paweloo przecież moc się nie liczy tylko to czy jeździsz czy nie, ja bym polecał jakeigoś małego weteranka np. SHL M04 :wink:
Awatar użytkownika
ksenon
Zwykły forumowicz
Posty: 807
Rejestracja: środa, 11 kwietnia 2007, 09:34
Motocykl: Yamaha XT1200Z Super Tenere
Lokalizacja: WHV
Kontakt:

Post autor: ksenon »

irbit pisze: przecież moc się nie liczy
ale kiedy jej brakuje, to szlak mnie trafia, a wiem coś o tym,
wally

Post autor: wally »

wojtek pisze:Zgadzam się z Bohunem jeżeli ktoś będzie chciał jeździć to i tak będzie jeździł z kwitami czy bez. Najważniejsze jest to co ma się w głowie. Nikt nie wpłynie na to czy masz odkręcić manetkę do oporu czy nie, czy masz jechać 100 czy 200.
jesli ktos zechce to bedzie jezdzil i bez prawka i po pijaku i po dragach....

Moj kumpel zginal na etz 251, wystarczylo zeby w pierwsze wakacje z motocyklem zakonczyc dwoma krzyzami na poboczu. Wiekszosc z nas w wieku 20 kilku lat ma (miala) gorace glowy. Ja osobiscie ciesze sie ze nie mialem wtedy szybkiego motocykla, pewnie bym juz tego tekstu nie pisal.
Awatar użytkownika
dario
Zwykły forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: piątek, 18 maja 2007, 15:18
Motocykl: Honda
Lokalizacja: Zamość

Post autor: dario »

Jak dla mnie to brakuje mi zapisu, że posiadacze prawa jazdy kategorii B są uprawnieni do kierowania motocyklami o pojemności do 125cm3 i mocy nie przekraczającej 11KW. Rozwiąząło by to problem skuterów i mniejszych motocykli służących do dojeżdżania np. w miastach do pracy. Ciekawe jak z opłatami za poszczególne kursy i egzaminy :?: :D
ziajek

Post autor: ziajek »

niech po pierwsze Unia Europejska zajmie się egzaminami w Polsce i ich przebiegiem - fajne by było gdyby to czy zdasz zależało bardziej od Ciebie a nie od tego jak popatrzysz na pana egzaminatora - nie wiem jak z kat A ale B mam za sobą i pomimo powodzenia, wspomnienia nie ciekawe ;)


nie wiecie od kiedy dokładnie mają zostać wprowadzone nowe przepisy, i na jakich zasadach? (czy dla osób które zapisały się po jakimś terminie/lub zaczęły kurs) i czy te regulacje są już ostateczne czy wartości mocy mogą zostać jeszcze zmniejszone:

2) kategoria A2:

- motocykli o mocy nieprzekraczającej 35 kW i stosunku mocy do masy nieprzekraczającym 0,2 kW/kg oraz niepochodzące od pojazdów o mocy przekraczającej dwukrotność mocy takiego motocykla,


Pozdrawiam Tomasz.
Premo23
Zwykły forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek, 23 marca 2009, 19:17
Motocykl: CBR 929
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: Premo23 »

Ja to jestem tego zdania ze kazdy musi sie przekonac na wlasnej skorze,ze z motocyklem nie ma zartow,a to idiotyczne zaostrzenie granicy wieku ma sie nijak do tego jak kto bedzie jezdzil na kupionym sprzecie.Jak juz ktos wczesniej wspomnial duzo lepsze byloby zrobienie granicy pojemnosciowej dla swiezych kierowcow z kat.A np do 500cm,zawsze to lzejsze i latwiej opanowac,napewno wiecej wybaczy niz 900
karool7774

Post autor: karool7774 »

witam! i jak jest teraz wkońcu z prawem jazdy na motor?? od ilu lat jest??
Awatar użytkownika
sly82
Zwykły forumowicz
Posty: 80
Rejestracja: piątek, 21 grudnia 2007, 20:00
Motocykl: HayaBusa
Lokalizacja: LTM,ZMC,CW,UK

Post autor: sly82 »

Witam jak narazie jest po staremu cyzli A1 od 16 A od 18 ale prawdopodobnie juz od wrzesnia sie zmieni
Osobiscie popieram ta zmiane czy wam sie podoba czy nie bo ja ucze na te motorki i uwiezcie mi ze przez te 20 godzin to nie ma szans nauczyc od podstaw jazdy a sa osoby ktore po tym czasie nie potrafia w miare jezdzic na Mz 125 a kupuja sobie nowe np cbr 600rr lub podobne pierwszy lepszy zakret na wiekszej predkosci i moze dojsc do tragedi pozdr
tel.728525977
Gidleś

Post autor: Gidleś »

witam! i jak tam zmieniło sie coś czy nadal jest od 18 lat? prosze o odpowiedz
ODPOWIEDZ

Wróć do „UPRAWNIENIA, UBEZPIECZENIE”