kask umożliwiający obserwowanie za plecami motocyklisty (2007r.)

Awatar użytkownika
sebus00
Zwykły forumowicz
Posty: 1004
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 19:19
Motocykl: Honda VTR 1000 FireStorm
Lokalizacja: Lublin

Post autor: sebus00 »

NO cóż kolejny wynalazek... może i się sprawdzi, jednak tak jak poprzednicy wydaje mi się zę bajer by dekoncentrował kierowce, ale tak można gdybać trzeba by wypróbować, ale jeste DUZE ale czy ktoś sie zastanowił jak by wygladala jazda nocą i oślepiajace po oczach światła jadącego za nami samochodu. W aucie mamy podwojne lusterka ktore mozna przestawic a tutaj wydaje sie niebezpieczne, chyba ze producent tez wymyslil zamykanie tylnego wizjera .... Temat zagadka
Jaro
Zwykły forumowicz
Posty: 1178
Rejestracja: piątek, 23 lutego 2007, 18:54
Motocykl: YAMAHA FAZER
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: Jaro »

A może te lusterka można wyłączyć ( Off - ON )
Jeśli mężczyzna robi coś bardzo głupiego, to zawsze z motywów najszlachetniejszych.
Awatar użytkownika
Stirlitz
Zwykły forumowicz
Posty: 469
Rejestracja: poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 20:42
Lokalizacja: Kraina Jezior

Post autor: Stirlitz »

założę się, że kilkadziesiąt lat temu to samo mówili ludzie o zwykłych lusterkach..."a po co to?! jak będę chciał zobaczyć co jest za mną to się obejrzę. ja nie muszę uważać na niego tylko on na mnie, bo to ja jestem z przodu. jak słońce jest z tyłu to lusterka oślepiają. jak ktoś jedzie w nocy za nami to też lusterka oślepiają, bez sensu taki wynalazek. tylko opór powietrza robią i się wolniej jedzie. a poza tym to rozpraszają uwagę...myślę, że lusterka to taki bajer i się nie przyjmą na dłuższą metę."

a tu proszę...spróbuj tu i teraz nie mieć lusterek...

:D

ostatnio trąbili, że wynaleźli ekran o grubości 1 mm (jednego milimetra), teraz wystarczy wsadzić go w kask z tyłu dwie szerokokątne kamerki i mamy "lusterka", które pozwalają nam widzieć wszystko co się dzieje za i obok nas, dodatkowo łatwe w obsłudze ściemnianie obrazu i koniec z oślepianiem, martwymi punktami, oporami powietrza...i jakie to trendy, jazzy, glamour, flashy, hot i cool...etc 8)
[img]http://img264.imageshack.us/img264/3462/ptaki9wudw3tb4.gif[/img]
Motocyklem jeździć nie umiem, ale lubię.
PAWELOO

Post autor: PAWELOO »

Jaro pisze:A może te lusterka można wyłączyć ( Off - ON )
To wtedy by było spoko ale CHYBA not real.
Marek

Post autor: Marek »

A gdyby tak w potylicy zamontować kamerkę (ostatnio kupiłem takie maleństwo imitujące guzik koszuli za śmieszne pieniądze), a monitor u góry wizjera?

Wtedy sterując np. przełącznikiem przy manetce możnaby nie tylko patrzeć wstecz, ale i wyświetlać informacje z GPS-a, mapkę itp.

Bateria na -nascie godzin, możliwość regulacji jasności wizjera, automatyczna reakcja na oślepiające światła z tyłu (zaciemnienie określonego pola).

Ech, rozmarzyłem się...

Ale taki system kamerka + prosty wyświetlacz LCD z własnym zasilaniem możnaby złożyć za połowę wartości ww. kasku. i zamontować np. w kasku klienta.
wally

Post autor: wally »

Nie jest to juz wcale wielkie "sajens fikszyn" co piszesz Marek. Mozna by zrobic cos takiego juz dzis psujac mocniejszego palma lub tablet. Jakis czas temu przerabialismy starszego notebooka z 12 calowa dotykowa matryca na takie samochodowe centrum rozrywki - sterowanie radiem, odtwarzaczem dvd, gps telefon komorkowy, mapa pracy silnika itd itp, a to tylko stary lapek byl. Technologie noktowizyjne zaczynaja trafiac juz pod strzechy, kto wie czy nie bedziemy mieli kiedys "noktowizyjnych" kaskow ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „WYPOSAŻENIE”