Fotoradary kontra motocyklisci (2007r.)

Jaro
Zwykły forumowicz
Posty: 1178
Rejestracja: piątek, 23 lutego 2007, 18:54
Motocykl: YAMAHA FAZER
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Fotoradary kontra motocyklisci (2007r.)

Post autor: Jaro »

Motocykliści kontra Fotoradary

Obrazek

Właśnie wysłuchałem audycji w radiu Zet Janusza Weissa ,, Dzwonię do Pana Pani w bardzo nietypowej sprawie " Słuchacz prosił o zadzwonienie na Policję i dowiedzenie się jak to jest z motocyklistami gdyż wydaje mu się że są grupą uprzywilejowaną ponieważ nie dość że jeżdżą na ścigaczach z zawrotnymi prędkościami to wydaje mu się że są bezkarni w kontakcie z fotoradarem gdyż tablic ich pojazdów nie widać a twarz nie jednokrotnie skryta jest za przyciemniona szybką kasku.

Odpowiedź Pana inspektora

Faktycznie jeśli fotoradar jest ustawiony frontem do kierowcy w naszym przypadku motocyklisty który na dodatek jedzie w kasku z przyciemnioną szybką ściągnięcie należności jest nie możliwe. Lecz trzeba uważać gdyż występują także fotoradary w nie których miejscach w Polsce które robią fotki pojazdom także oddalającym się. Fotoradary które robią fotki jednokierunkowe można poznać po tym, że oko proroka jest wymierzone wręcz centralnie w zbliżający sie pojazd. By wykonać zdjęcia pojazdu oddalającego się obiektyw musi być tak ustawiony by łapać swoim zakresem w obie strony.

cyt.

Jeśli nie można zidentyfikować pojazdu i kierowcy, nie wystawiamy mandatu - mówi podinsp. Mirosław Micor, rzecznik Komendanta Miejskiego Policji w Łodzi."


W związku z audycja poszperałem i znalazłem także taki artykuł

link

http://www.autokrata.pl/lod/160/sposob_na_fotoradar/
Jeśli mężczyzna robi coś bardzo głupiego, to zawsze z motywów najszlachetniejszych.
Bączek
Zwykły forumowicz
Posty: 531
Rejestracja: poniedziałek, 16 kwietnia 2007, 20:20
Motocykl: WSK, Simson shwalbe
Lokalizacja: LTM

Post autor: Bączek »

zappek

Post autor: zappek »

wczoraj zapem wygkręciłem 130, jako że pojazd jest dosyć charakterystyczny nie bede cwaniakował pod radarami ani z przodu ani z tyłu.
:)
Awatar użytkownika
sebus00
Zwykły forumowicz
Posty: 1004
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 19:19
Motocykl: Honda VTR 1000 FireStorm
Lokalizacja: Lublin

Post autor: sebus00 »

NO cóż ja tak czy owak zwalniam przed radarami, ale Piter to odwrotnie i nie tylko... :)
Piter
Zwykły forumowicz
Posty: 497
Rejestracja: piątek, 16 marca 2007, 20:36
Motocykl: Yamaha TDM 850
Lokalizacja: Tomaszów Lub
Kontakt:

Post autor: Piter »

Odkąd moje drogi przecięły się z KBM mam postanowienie i postaram się nie przyspieszać a z czasem może nawet zwolnię o parę km/h :P
Agusia
Zwykły forumowicz
Posty: 569
Rejestracja: wtorek, 6 marca 2007, 20:55
Motocykl: HONDA MAGNA VF750C
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: Agusia »

ja też zwalniam, gdyż aby mnie nie rozpoznać to musiałabym sie nieźle zamaskować :lol:
www.magna-tapicerstwo.prv.pl
Awatar użytkownika
ksenon
Zwykły forumowicz
Posty: 807
Rejestracja: środa, 11 kwietnia 2007, 09:34
Motocykl: Yamaha XT1200Z Super Tenere
Lokalizacja: WHV
Kontakt:

Post autor: ksenon »

ja to zawsze zwalniam, bo mnie to nawet ślepy rozpozna :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „DROGÓWKA”