uprawnienia do kierowania skuterem

Skutery i motorowery, czyli małe jednoślady z wielkim temperamentem.
robert_kow
Zwykły forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: niedziela, 20 lipca 2008, 20:40
Lokalizacja: lubelskie

uprawnienia do kierowania skuterem

Post autor: robert_kow »

Witam
Mam pytanko jak to jest teraz z uprawnieniami do kierowania małym skuterem wcześniej wystarczyło osobie małoletniej zdać egzamin na kartę motorowerowa czy coś się zmieniło w 2013 roku?
Awatar użytkownika
Mateusz
Zwykły forumowicz
Posty: 262
Rejestracja: sobota, 3 kwietnia 2010, 17:10
Motocykl: Simson S51/ Kawasaki GPZ500
Lokalizacja: Komarów/Zamość

Re: uprawnienia do kierowania skuterem

Post autor: Mateusz »

Tak zmieniło się oczywiście nie niekorzyść dla ubiegających się o dokument.
Nie będzie już zdawania na kartę motorowerową, tylko na prawo jazdy kat. AM, osoba może się ubiegać o nie rok później niż to było dotychczas, czyli musi mieć ukończone 14 lat. Nie będzie można jeździć motorowerem na dowód osobisty, nie dotyczy to osób które już mają ukończone 18 lat i posiadają dowód, ten przepis akurat może wyjść na korzyść, bo osoba która nigdy nie miała styczności z jakimkolwiek pojazdem i nie zna przepisów ruchu drogowego nie będzie mogła bez wymaganego kwitu poruszać się pod drodze :)
Awatar użytkownika
Kox
Zwykły forumowicz
Posty: 198
Rejestracja: sobota, 20 czerwca 2009, 21:45
Motocykl: Był Suzuki Bandit 600, jest Honda TRX 450r
Lokalizacja: Zamość

Re: uprawnienia do kierowania skuterem

Post autor: Kox »

Wg ta zmiana jest bardzo pozytywna, już wiele razy miałem sytuacje kiedy osoba w dość młodym wieku stała na środku skrzyżowania i czekała bo nie wiedziała kto ma pierwszeństwo... nie wiem jak inni ale ja akurat ten przepis popieram
robert_kow
Zwykły forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: niedziela, 20 lipca 2008, 20:40
Lokalizacja: lubelskie

Re: uprawnienia do kierowania skuterem

Post autor: robert_kow »

Dzięki za odpowiedzi.
Też się zgodzę, iż jak ktoś nie miał styczności z przepisami nie powinien kierować. Ale bardziej mi szkoda młodzieży. Która uzyskiwała uprawnienia na kartę motorowerowa chodzi mi o koszty? Teraz kurs będzie z 500 + ok 180 egzamin.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lekka jazda”