Simson elektryka

Serwis, naprawa, tunning, customizing.
Awatar użytkownika
Mateusz
Zwykły forumowicz
Posty: 262
Rejestracja: sobota, 3 kwietnia 2010, 17:10
Motocykl: Simson S51/ Kawasaki GPZ500
Lokalizacja: Komarów/Zamość

Simson elektryka

Post autor: Mateusz »

Siemka
Mam taki mały problem z elektryką w moim Simku, kiedy go kupiłem 2 lata temu , od razu zaprowadziłem do takiego typka z mojej miejscowości co też ma Simka i zna się na rzeczy. Kiedy go prowadziłem zapalał za pierwszym kopnięciem, Simson stał u niego ok 3 dni bo wszystko całą elektryka robił od początku. Kiedy w końcu poszedłem go odebrać i przyjechałem do domu, za jakąś chwilkę chciałem pojechać do kumpli pojeździć,ale przestał zapalać :x Sprawdzałem cewkę zapłonową itp. , itd. ale nie zapalał... Po kilku dniach razem z moim ojcem zawieźliśmy go do mechanika, ale sprawdzał wszystkie części na chybił-trafił, a za wszystko trzeba było płacić (ale niestety on tez nic ni zdziałał) powiedział że coś jest z prądownicą ale żeby się do niej dostac trzeba rozwalać stacyjkę, ponieważ jest polutowana. Kiedy następnego dnia padł akumulator wyjąłem go nagle zaczął działać :). Ale gdyby policja mnie zatrzymała do kontroli to nie mam: klaksonu, świateł pozycyjnych, światła stopu i kierunków (ale one nie są obowiązkowe). Miałem ochotę podłączyć akumulator ale boje się że znowu nie będzie zapalał :? , co może być tego przyczyną?
Myślałem też, że ten mechanik z mojej miejscowości mógł jakąś część podmienić, bo on tez ma Simsona, ale nie jestem pewien .
Awatar użytkownika
Michałxd
Zwykły forumowicz
Posty: 109
Rejestracja: niedziela, 5 października 2008, 09:51
Motocykl: yamaha chopper,simson sr
Lokalizacja: sandomierz
Kontakt:

Re: Simson elektryka

Post autor: Michałxd »

Odpowiedz troszkę nie w porę.
W takiej sytuacji trzeba sprawdzić wszystkie możliwości elektryczne (czy nie ma jakiegoś zwarcia czy coś), a także dopływ paliwa od gażnika ....
A instalacje łatwo jest podpiąć trzeba tylko wiedzieć jak się nazywają oznaczenie ..... (oznaczenia można zobaczyć na schemacie pełno jest tego w necie)
Ja sam aktualnie posiadam simsona .... kupiłem go po to by móc jeżdzić po mieście np:do sklepu ...itp.
Bo lepiej mi się jeżdzi mniejszym motorkiem na krótkich odcinkach.
Michał
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztat”