Czy takie coś jest dozwolone (2009r.)

pantonik

wentyle

Post autor: pantonik »

Miałem kiedyś zamontowane świecące wentyle, ale długo się nie nacieszyłem :( Mój pierwszy przejazd i ...no właśnie, dobrze że trafiłem na policjanta, który też jeździ motorem :D Poprosił mnie, abym po powrocie do domu ściągną je, bo mrugający kolor niebieski, czerwony, zielony, pomarańczowy i kolory innych służb są niedozwolone. Zapomniałem zapytać o żółty i biały, ale nie chciałem przeginać, więc obiecałem, że to zrobię, a że słowo droższe pieniędzy, więc ściągnąłem :? Dałem jakiemuś dzieciakowi, żeby sobie przykręcił do roweru :lol: Ogólnie: mi się to nawet spodobało, co było na pierwszym zdjęciu - fajnie wygląda w nocy, ale.... musi być fachowo wykonane! Jeśli będzie zrobione z gustem, to - jestem ZA :D
henio12323

Post autor: henio12323 »

co do auta :D mam wokół swiateł diody ;D w nocy jak sie jedzie przez mgłe widac je pierwsze potem zwykłę swiatła ;P z bliska nie rażą w oczy i moim zdaniem są bezpieczne jechałem raz w zwykły dzien miałem swiatła zapalone mijania plus diody i policja sie przyczepiła do tego ;P powiedziałem że to jest bezpiecznie że cos tam costam ale oni nawet tego słuchac nie chcieli :D a powiedzcie mi bo są specjalne diody do jazdy w dzien i kosztują po 100 zł czym to sie rózni ? albo skąd policja wie że ja np nie dałem 100 zł za te diody i nie montowałem je w serwisie i mam na wszystko wyciąg z homologacji ;/ ? dla mnie to jest troche bez sensu... to samo ktos przytoczył o tirach mało to że świecą sie w nocy jak psu jajca to jeszcze przemierzają duzo km i trują życie wielu kierowcom :P ja jak jade do szkoły rano wracam po południu z diodkami to juz popełniam zbrodnie ;/ dla mnie to jest chore.. ale nic taka Polska chyba juz jest :D i tak nie zdejme światełek bo mi sie podobają :P xD
Awatar użytkownika
Fido
Zwykły forumowicz
Posty: 2231
Rejestracja: niedziela, 18 lutego 2007, 10:49
Motocykl: Ten ze zdjęcia
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

Henio,jakbyś miał homologację to policja by się darmo nie czepiła.
A nie miałeś to sam sobie odpowiadasz i nie pisz że to bez sensu.
Założysz głupi biały kierunek bez homologacji to też możesz stracić dowodzik.
Przepis jest po to by go przestrzegać.
Jakby nie to ,to by zakładali żarówki 500W w lampy.

PS.Czy twoja puszka jest aż tak długa że potrzebujesz obrysówek?
Choinka świąteczna w domu nie wystarczyła?

Mnie drażnią trochę te światła do jazdy dziennej.
Mówię o tych niefabrycznych made in china.
ZEN

Post autor: ZEN »

Fido, zgadzam się z twoim rozumowaniem. :D

Powiem jak jest to postrzegane przez patrole mundurowe.
Z przodu kolor, barwy białej lub żółtej samochodowej, z tyłu czerwony.
(to, tak troszkę sloganem)

Generalnie drażni to co nie powinno znajdować się w przedmiotach fabrycznych(homologowanych), np. lampa przednia, światło postojowe barwy białej a kierowca zakłada niebieską neonówkę. (jest to bardzo mylące dla innych użytkowników dróg)

Podświetlenie silnika nie powinno stanowić większego problemu jeżeli, używane jest na paradach zorganizowanych lub zlotach zamkniętych.
henio12323

Post autor: henio12323 »

hmm tyle że np jak są nie wiem czy homologowane bo nie pisze ale sa klosze przednie tzw Angel looki np soczewka i wokół obramówka ;D ja mam cos podobnego w lampie ;P tego nie widac aż tak jak te paski co zakładają w zderzakach :P xD duzo sie to nie różni od tych fabrycznych Angel looków :D
a co do innych swiatełek tak jak napisał kolega tez jestem za drobnymi dodatkami odpalanymi na zlotach pokazach itp :P tak do zwykłej jazdy nie założyłbym ;P

a jeszcze ciekawi mnie jeden bajer :D bo kiedys sie bawiłem że podpinałem diody pod głosniki ;P i mrygały w rytm muzyki xD bajerek fajny ale ustawiłęm że mi świeci z półki tylnej na dach co prawda widac troche przez tylną szybe ;D jestem ciekaw czy do tego tez by sie czepili ;D w sumie to nie jest na zewnątrz :P <lol> ciekawe... ale i tak juz zdemontowałem audio :(
Awatar użytkownika
Fido
Zwykły forumowicz
Posty: 2231
Rejestracja: niedziela, 18 lutego 2007, 10:49
Motocykl: Ten ze zdjęcia
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

Jak nie wiesz czy homologowane to google twoim przyjacielem.
A jak nie lubisz szukać to poczytaj to
http://www.wielkopolska.policja.gov.pl/ ... 0&Itemid=6

Są tam znaki legalizacyjne które znajdziesz na lampach.

Co do światełek wewnątrz pojazdu to wolna wola panie.
Tylko po co pytasz jak już zdemontowałeś audio ?
Nie rozumiem.:scratch:

PS.
Jest taki gryps na CB o nadużywaniu świateł.
-Ty,z tira,zapal sobie jeszcze światełko w kabinie,będziesz miał widniej. :lol:
henio12323

Post autor: henio12323 »

tak pytam na przyszłosc :P bo własnie byłem ciekaw czy to było legalne xD

haha tekst niezły :P zapamiętam. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „DROGÓWKA”