Ktoś to potwierdzi (2009r.)

DOK
Zwykły forumowicz
Posty: 2087
Rejestracja: wtorek, 5 czerwca 2007, 13:35
Motocykl: Suzuki Intruder VS 700
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Ktoś to potwierdzi (2009r.)

Post autor: DOK »

Łażę sobie po necie i czytam i .....
Możemy też wozić dzieci w bocznym wózku motocykla. Trzeba jednak pamiętać, że według przepisów jest to pojazd samochodowy i chociaż w przypadku fabrycznego wyposażenia w pasy bezpieczeństwa, zgodnie z art.40 ust. 2 ustawy, nie ma obowiązku jazdy nim w kasku
całość ciekawego art http://www.motocaina.pl/Przewozenie_poc ... 028,1.html
rybak68
Zwykły forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: niedziela, 14 czerwca 2009, 09:49
Motocykl: V-Star 1100 C
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: rybak68 »

Możemy wozić swoje latorośle,choć nie pamiętam szczegółowych przepisów to nigdzie nie jest nakazany konkretny sposób przewożenia dzieci.Wożąc mojego młodego nie miałem żadnych problemów.Oczywiście ubiór i rozsądek rodzica jak najbardziej wskazane.
DOK
Zwykły forumowicz
Posty: 2087
Rejestracja: wtorek, 5 czerwca 2007, 13:35
Motocykl: Suzuki Intruder VS 700
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Post autor: DOK »

Chyba za dużo wyciąłem - generalnie chodzi o zapytanie czy w motocyklu z wózkiem można jeździć bez kasku - bo to pojazd samochodowy?????????????


A co do wożenia dzieci do lat 7 też mnie zdziwko chapnęło - bo wolno ale z prędkością do 40 km/h max
jacek_akinom
Zwykły forumowicz
Posty: 162
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 18:41
Lokalizacja: Zamość

Post autor: jacek_akinom »

Według mnie i po przeanalizowaniu Prawa o ruchu drogowym jeżeli motocykl jest zarejestrowany jako pojazd samochodowy przepisy nie nakładają obowiązku jeżdżenia w kasku , nie dotyczy motocykla z bocznym wózkiem , Kodeks rozróżnia taką formę pojazdu i motocykl z bocznym wózkiem powinien być tak zarejestrowany a nie jako pojazd samochodowy inny , natomiast motocykl fabryczny TRICE np. Honda Gold Wing jest to pojazd samochodowy nie motocykl i przepisu do obowiązkowego używania kasków ochronnych nie stosuje się,
tylko do motocykli odnosi się Kodeks drogowy kiedy należy używać hełmów ochronnych
Art. 40. 1. Kierujący motocyklem lub motorowerem oraz osoba przewożona takimi pojazdami są obowiązani używać w czasie jazdy hełmów ochronnych odpowiadających właściwym warunkom technicznym.

2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się w odniesieniu do motocykli fabrycznie wyposażonych w pasy bezpieczeństwa.

Konsultowałem ten problem z motocyklistę i funkcjonariuszem drogówki ,kiedy rejestrowałem Quada i zarejestrowano go jako pojazd samochodowy inny , doszliśmy do takich wniosków jak wyżej


Poprawcie jeżeli jestem w błędzie
Ostatnio zmieniony piątek, 17 lipca 2009, 08:39 przez jacek_akinom, łącznie zmieniany 1 raz.
DOK
Zwykły forumowicz
Posty: 2087
Rejestracja: wtorek, 5 czerwca 2007, 13:35
Motocykl: Suzuki Intruder VS 700
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Post autor: DOK »

jacek_akinom pisze:natomiast motocykl fabryczny TRICE np. Honda Goldwing jest to pojazd samochodowy nie motocykl i przepisu do obowiązkowego używania kasków ochronnych nie stosuje się,
tylko do motocykli odnosi się Kodeks drogowy kiedy należy używać hełmów ochronnych

Eee Jacek z tym gold wingiem to chyba z lekka przegięcie - duży to fakt ale pasów nie ma itd itp więc .......
Awatar użytkownika
Piotrek
Zwykły forumowicz
Posty: 515
Rejestracja: czwartek, 15 listopada 2007, 16:49
Lokalizacja: BTE
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

DOK pisze:
jacek_akinom pisze:natomiast motocykl fabryczny TRICE np. Honda Goldwing jest to pojazd samochodowy nie motocykl i przepisu do obowiązkowego używania kasków ochronnych nie stosuje się,
tylko do motocykli odnosi się Kodeks drogowy kiedy należy używać hełmów ochronnych

Eee Jacek z tym gold wingiem to chyba z lekka przegięcie - duży to fakt ale pasów nie ma itd itp więc .......
Chodzi o Trajke.
Menel: http://change.menelgame.pl/change_please/6042900/ kliknij, dasz mi kilka gr:)
jacek_akinom
Zwykły forumowicz
Posty: 162
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 18:41
Lokalizacja: Zamość

Post autor: jacek_akinom »

O tym właśnie pisałem nie o Gold Wingu motocyklu jednośladowym a TRICE o pojeździe samochodowym trójkołowym i nie ma znaczenia czy ma pasy czy nie , bo Trice nie jest motocyklem a tylko na motocyklu który jest wyposażony w pasy bezpieczeństwa kodeks dopuszcza jazdę bez kasku.
to tylko są rozważania teoretyczne ale zdrowo myślący motocyklista i kierowca pojazdu samochodowego myśli o swoim bezpieczeństwie .
Ostatnio zmieniony piątek, 17 lipca 2009, 08:47 przez jacek_akinom, łącznie zmieniany 1 raz.
DOK
Zwykły forumowicz
Posty: 2087
Rejestracja: wtorek, 5 czerwca 2007, 13:35
Motocykl: Suzuki Intruder VS 700
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Post autor: DOK »

aaa sorki zwracam honori.
ODPOWIEDZ

Wróć do „UPRAWNIENIA, UBEZPIECZENIE”