Vectrix - elektryczna przyszłość

Skutery i motorowery, czyli małe jednoślady z wielkim temperamentem.
Awatar użytkownika
sebus00
Zwykły forumowicz
Posty: 1004
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 19:19
Motocykl: Honda VTR 1000 FireStorm
Lokalizacja: Lublin

Post autor: sebus00 »

No to Piter czytając ten artykuł już wiem skąd się wzieło UFO :)
Piter
Zwykły forumowicz
Posty: 497
Rejestracja: piątek, 16 marca 2007, 20:36
Motocykl: Yamaha TDM 850
Lokalizacja: Tomaszów Lub
Kontakt:

Post autor: Piter »

jak się okazuje Sebus jest to wielce prawdopodobne i mało tego nie wiadomo czy tym UFO nie są ludzie którzy taki wehikuł zbudowali
ZEN

Post autor: ZEN »

Piter, jestem z tobą. To bardzo ciekawy temat. W tej dziedzinie jest dużo niewiadomuch i nie wyjaśnionych sytuacji. Dla tego budzi tyle fascynacji co wontpliwości.
sq8bwh

Post autor: sq8bwh »

Marek pisze:O kurczę, jestem elektronikiem, ale nie wiedziałem, że parametrem akumulatora jest MOC. Muszę się reedukować...
No ja też jednej rzeczy nie rozumiem "trzy fazowy silnik na prąd stały" ... tam przy opisie napędu..
Marek

Post autor: Marek »

Marka się rozkręca:

Z ciekawości zajrzałem na stronę dealera Vectrixa w NY. Zobaczyłem cenę...

http://www.goldcoast-motorsports.com/ne ... lYear=2008

...i na pierwszy rzut oka wydaje się atrakcyjna. Parametry (30 KM) takie jak w 400 ccm. A skutery tej pojemności kosztują 24-30 tys zł (por. Suzuki burgman 400 - ok 28 tys zł).

Koszty ładowania minimalne (ładowanie za 1,50 zł wystarcza na przejechanie 100 km, natomiast każde 100 km na 400-ce to ok 17 zł).
Do tego trzebaby doliczyć koszty wymiany baterii, które wytrzymują podobno 1700 cykli ładowania, a kosztują 2-3 tys euro (czyli amortyzacja na poziomie 5 gr/km)

A więc każde 100 km kosztuje 5 + 1,5 = 6,5 zł - wciąż znacząco mniej od spalinowego odpowiednika. Dycha w kieszeni z każdą nakręconą setką.

Jednak poczuć świeżo spaloną mieszankę i orzeźwiającą bryzę etyliny - bezcenne :D I ja bym tę dychę natychmiast wydał na wachę do jakiegoś choppera albo innego śmierdziucha. :D
Awatar użytkownika
sebus00
Zwykły forumowicz
Posty: 1004
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 19:19
Motocykl: Honda VTR 1000 FireStorm
Lokalizacja: Lublin

Post autor: sebus00 »

Fakt jest taki analizujac przejazd 100km przede wszytskim po mieście, bo raczej do tego sie nadaje ten sprzecik to koszty przemawiają za ekploatacja tego sprzetu. Jednakze jak pisze Marek nic nie zastąpi zapachu etyliny jak i również warkotu każdego silnika, :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lekka jazda”