UWAGA OSZUST Przeczytaj zanim sprzdaż motocykl Matthew Ditte

Pogadajmy jak motocyklista z motocyklistą...
Fihu
Zwykły forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: niedziela, 3 października 2010, 17:22
Motocykl: Honda XRV Africa Twin rd03
Lokalizacja: Krasnystaw

UWAGA OSZUST Przeczytaj zanim sprzdaż motocykl Matthew Ditte

Post autor: Fihu »

cześć :wink:
Chciałem Was poinformować o pewnym przypadku który mi się ostatnio przytrafił. Mianowicie mój motocykl wystawiłem na allegro, po paru dniach dostałem smsa po angielsku treści "cześć, jestem Ditte i jestem zainteresowany Twoim motocyklem. Proszę, napisz na mail: m.ditte7@gmail.com jego stan techniczny, co było w nim wymieniane i ostateczną cenę ... " ect . Oczywiście numer telefonu posiadał kierunkowy faktycznie z Anglii jak później sprawdziłem. Odpisałem mu na maila, opisałem stan motocykla, cene, ... .
Po paru godzinach dostałem wiadomość zwrotną że odpowiada mu cena i jego stan i jest bardzo zainteresowany. Nastąpiła wymiana paru nastepnych wiadomości, gość sprawiał wrażenie bardzo "napalonego", poza tym nie bawił się w żadne grymasy cenowe, nie chciał nawet nic negocjować. W nastepnym mailu pytałem się skąd jest i jak zamierza rozwiązać choćby kwestie transportu i formalności, a także skąd jest.
Odpisał: " Thanks for the email. My name is Ditte, I'm a British. Am satisfied with the price and the great condition of your bike and i would like to get it as soon as i can. I will be able to make payment through PayPal (http://www.paypal.com" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;), As you know it is the best way to pay for online purchases. Pls get back to me as soon as possible, and i will make all transportation preparations for it to be transported to my home. So do get back to me with your PayPal Details such as Your Name, PayPal E-mail, Also send me your Phone Number so that i can proceed with the payment.
I hope that is clear and i wait to read from you soon.
Thanks"
Zastanowiłem się nad tą całą sytuacją, która wydała mi się bardzo dziwna. Z góry podchodziłem do niej z dystansem, z wielu względów. (np. na ebay'u znalazłem motocykle takie jak moje z ceną o wiele, wiele niższą). Wpisałem w internet Ditte PayPal i inne kluczowe słowa ... no i się zaczęły. Wpisy na różnych forach internetowych jako że jest to oszust itp ... .
Streszczając. PayPal jest to w pewnym sensie pośrednik finansowy do transakcji miedzynarodowych. On przelewa pieniądze na PayPal za motocykl, są tam zaksięgowane. Ja, mając rzekomą gwarancję że pieniądze są bezpieczne u zaufanego i cieszącą się dobrą sławą pośrednika, wysyłam motocykl do nowego właściciela. On motocykl ten otrzymuje lecz działają chyba jakoś w grupie ponieważ twierdzi że go nie otrzymał lub coś się nie zgadza ... nie wiem. nie wnikam w to. Istotne jest to, że po tym wszystkim wycofuje pieniądze z PayPal (z PayPal możemy przelać pieniądze na swoje konto tylko wtedy, gdy kupujący stwierdzi że otrzymał przesyłkę).
Tak wywnioskowałem z wypowiedzi innych. Ile w tym prawdy nie wiem. Chodziło mi tylko o przybliżenie Wam wybitnej postaci jaką jest Matthew Ditte.
Parę dni temu brat, który sprzedaję motocykl z Radomia, powiedział mi że
i do niego napisał gość z Anglii o podobnej tematyce ... inny mail ale ... ale zamiary te same. Tak więc; sprawdzić swój język angielski - jak najbardziej, dobić z nim "targu" - nie :lol:
ciekawych odsyłam do wyszukiwarki, wystarczy wpisać imię i nazwisko i już sa o nim wpisy na innych forach
Ostatnio zmieniony środa, 21 września 2011, 20:10 przez Fihu, łącznie zmieniany 1 raz.
Speeding, sparks like lightning
Engine working hard
Furnace on the foot plate
Shining in the night
Iron striking metal
The sound of racing steel
It's all I ever wanna hear
It's music to my ears
Awatar użytkownika
OlseN
Zwykły forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: środa, 5 maja 2010, 19:46
Motocykl: Fireblade 98'
Lokalizacja: Nisko/Zamość

Re: UWAGA OSZUST Przeczytaj zanim sprzdaż motocykl Matthew D

Post autor: OlseN »

To nie jedyny przypadek. Historia z przekrętami robionymi przez PayPal jest długa. Mój kolega też miał ostatnio taką sytuację i też mu odradziłem. Jak zaproponowałem rzekomemu anglikowi gotówkę albo bezpośrednio numer konta to kontakt się urwał. Czego to ludzie nie wymyślą na przekręty...
Piter
Zwykły forumowicz
Posty: 497
Rejestracja: piątek, 16 marca 2007, 20:36
Motocykl: Yamaha TDM 850
Lokalizacja: Tomaszów Lub
Kontakt:

Re: UWAGA OSZUST Przeczytaj zanim sprzdaż motocykl Matthew D

Post autor: Piter »

Dokładnie dzisiaj czytałem o tego typu wyłudzeniach na jednym z portali internetowych. Trzeba uważać na tego typu transakcje bo można zostać "gołym i wesołym".
Fihu
Zwykły forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: niedziela, 3 października 2010, 17:22
Motocykl: Honda XRV Africa Twin rd03
Lokalizacja: Krasnystaw

Re: UWAGA OSZUST Przeczytaj zanim sprzdaż motocykl Matthew D

Post autor: Fihu »

Olsen, ja również, jak tylko się o nim doczytałem zaproponowałem mu tylko wpłatę na konto lub odbiór osobiście i gotówka - kontakt się urwał ...
Speeding, sparks like lightning
Engine working hard
Furnace on the foot plate
Shining in the night
Iron striking metal
The sound of racing steel
It's all I ever wanna hear
It's music to my ears
Jacekxx
Zwykły forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 20:23
Motocykl: yamaha raider
Lokalizacja: Tarnawatka

Re: UWAGA OSZUST Przeczytaj zanim sprzdaż motocykl Matthew D

Post autor: Jacekxx »

Kilka tygodni temu sprzedawałem swojego zzr-a i również dostałem sms-a po angielsku w którym koleś poprosił mnie o kilka zdjęć i zapytał o cenę, poprosił również o kontaktowanie się z nim przez maila o adresie engr.bruce@blumail.org . Po wysłaniu tych zdjeć w ciagu godziny dostałem odpowiedź od niego że jest zdecydowany na kupno jego i wyśle po motocykl swojego kuriera bo właśnie teraz jest w jakimś rejsie i jest żołnierzem marynarki wojennej w Anglii. Pieniądze oczywiście prześle mi za pośrednictwem pay pall, zaoferował również ,że jeżeli nie posiadam takiego konta to można to bardzo szybko założyć, wysłałem mi nawet link do takiej strony. Po napisaniu do niego maila, że wolałbym dostać pieniądze na swoje konto osobiste kontakt sie urwał.
wodzu
Zwykły forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: niedziela, 22 czerwca 2008, 20:47
Motocykl: brak

Re: UWAGA OSZUST Przeczytaj zanim sprzdaż motocykl Matthew D

Post autor: wodzu »

Witam.
Ja miałem inną sytuację. Chciałem kupić motocykl.
Znalazłem wild w bardzo atrakcyjnej cenie. Napisałem do człowieka. Jak się okazało cena jest atrakcyjna dlatego, że: Pan przez rok mieszkał w W-wie, gdzie kupił motocykl i tu go zarejestrował. Po roku wyjechał do Londynu wraz z motocyklem. Jak twierdził koszty rejestracji w GB przerosły jego oczekiwania i dlatego go sprzedaje. Motocykl miał przesłać na mój adres a ja kasę do pośrednika. Teoretycznie miałem 3 dni na oględziny sprzęta i dokumentów.
Zaproponowałem oględziny na miejscu w Londynie. Oględzin miał dokonać mój kolega, który tam mieszka i odczasu do czasu przyjeżdza do PL busem przewożąc różne graty i też motocykle. Odpowiedź była jedna "chcesz ten motocykl czy nie, jeśli chcesz to podaj adres na który mam wysłać towar" Nie zgodził się na oględziny, zapłatę do rąk i kontakt telefoniczny.
Zgłosiłem nadużycie i aukcja została zdjęta. Po pewnym czasie znalazłem aukcję z drag starem o identycznej treści tylko z innym adresem @.
Bądź wytrwały i bez przerwy potrząsaj drzewem, a zawsze z niego coś spadnie
Awatar użytkownika
Fido
Zwykły forumowicz
Posty: 2231
Rejestracja: niedziela, 18 lutego 2007, 10:49
Motocykl: Ten ze zdjęcia
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Re: UWAGA OSZUST Przeczytaj zanim sprzdaż motocykl Matthew D

Post autor: Fido »

Co to się już wyrabia.
Dziwne rzeczy z tym handlem.
Trzeba się pilnować na każdym kroku.
Widocznie jest jakaś luka w PayPal i wiele osób chce to wykorzystać.
wodzu
Zwykły forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: niedziela, 22 czerwca 2008, 20:47
Motocykl: brak

Re: UWAGA OSZUST Przeczytaj zanim sprzdaż motocykl Matthew D

Post autor: wodzu »

Dodam, że człowiek podawał się za anglika.
Dzień po tym zajściu w Tv regionalnej była podawana informacja o podobnym handlu tylko, że samochodami. Samochody młode w atrakcyjnych cenach. Wypowiadali się ludzie, którzy kupili, a raczej zostali oszukani. Oczywiście nie byli zadowoleni z poniesionych strat. Mechanizm był ten sam. My tobie towar, ty nam kasę, wszystko przez pośrednika.
Z podanych informacji wynikało, że oszuści działali z Nigerii.
Bądź wytrwały i bez przerwy potrząsaj drzewem, a zawsze z niego coś spadnie
Awatar użytkownika
Srebrzysty
Zwykły forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 25 września 2011, 13:54
Motocykl: suzuki gsxr

Re: UWAGA OSZUST Przeczytaj zanim sprzdaż motocykl Matthew D

Post autor: Srebrzysty »

Witam , podobny dil zrobił mój brat w angli ze dwa lata temu tzn.sprzedał telefon komórkowy za extra kasę co już było dziwne i nie wiem jak to sie stało dokładnie ale gościo z Afryki podesłał mu jakieś potwierdzenie , a dokładnie skrakowana strona www zrobiona na paypal-a wysłała potwierdzenie że niby zapłacone .Brat wysłał paczke ale kasy sie nie doczekał . Jak zwykle co wygląda za piękne to wał . Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
Savi
Zwykły forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: czwartek, 17 maja 2007, 11:12
Motocykl: BMW R 80 RT z wb, WFM, Simson SR2
Lokalizacja: Werbkowice

Re: UWAGA OSZUST Przeczytaj zanim sprzdaż motocykl Matthew D

Post autor: Savi »

A jak ja Dniepra sprzedawałem, to nikt do mnie nie napisał sms-a po angielsku. :(
Fihu
Zwykły forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: niedziela, 3 października 2010, 17:22
Motocykl: Honda XRV Africa Twin rd03
Lokalizacja: Krasnystaw

Re: UWAGA OSZUST Przeczytaj zanim sprzdaż motocykl Matthew D

Post autor: Fihu »

czujesz się gorszy? :mrgreen:
Speeding, sparks like lightning
Engine working hard
Furnace on the foot plate
Shining in the night
Iron striking metal
The sound of racing steel
It's all I ever wanna hear
It's music to my ears
zyron-13
Zwykły forumowicz
Posty: 539
Rejestracja: czwartek, 20 sierpnia 2009, 19:49
Motocykl: yamaha R1
Lokalizacja: Bełżec

Re: UWAGA OSZUST Przeczytaj zanim sprzdaż motocykl Matthew D

Post autor: zyron-13 »

własnie znalazłem na allegro oferte od człowieka w irlandii, troche po polsku pisze wiec sie dogadujemy. bardo tanio sprzedaje honde cbr 1000rr z 2008r. ale nie ma nic przeciwno zebym po nia sam przyjechal. mam nadzieje ze to nie wal bo to 2,5 tys km w jedna strone.
nr tel 697294655
"Pieprzyć to, co o nas mówią, jesteśmy ludźmi z pasją
nie ma takiej opcji, żeby zapał nasz miał zgasnąć
nieprzychylni nam będą wciąż dołki kopać
nie czas się tym przejmować, więc nie przejmuj się tym chłopak"
Awatar użytkownika
Fido
Zwykły forumowicz
Posty: 2231
Rejestracja: niedziela, 18 lutego 2007, 10:49
Motocykl: Ten ze zdjęcia
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Re: UWAGA OSZUST Przeczytaj zanim sprzdaż motocykl Matthew D

Post autor: Fido »

Coś mi tu śmierdzi.
Czemu Irlandczyk który ledwo pisze po Polsku (zapewne używa nawet translatora z google) zakłada konto na polskim alledrogo.
Toż ma swojego "ebaja".
Czyżby jelenia szukał ?
zyron-13
Zwykły forumowicz
Posty: 539
Rejestracja: czwartek, 20 sierpnia 2009, 19:49
Motocykl: yamaha R1
Lokalizacja: Bełżec

Re: UWAGA OSZUST Przeczytaj zanim sprzdaż motocykl Matthew D

Post autor: zyron-13 »

po rozmowie @ oczywiscie stwierdzil ze wysle mi go kurierem. co dziwne cena transpotru jest wliczona w koszty motocykla, jak wczesniej wspominalem jest to honda cbr 1000rr z 2008 r z przebiegiem niecale 6tys km. za UWAGA 15tys zł. ale zanim wysle mi motocykl musze przeslac kase kurierowi. mocno smierdzi, dam sobie spokój z takimi okazjami...
nr tel 697294655
"Pieprzyć to, co o nas mówią, jesteśmy ludźmi z pasją
nie ma takiej opcji, żeby zapał nasz miał zgasnąć
nieprzychylni nam będą wciąż dołki kopać
nie czas się tym przejmować, więc nie przejmuj się tym chłopak"
Awatar użytkownika
hans
Zwykły forumowicz
Posty: 996
Rejestracja: piątek, 26 listopada 2010, 10:48
Motocykl: xj600
Lokalizacja: Wrocław

Re: UWAGA OSZUST Przeczytaj zanim sprzdaż motocykl Matthew D

Post autor: hans »

Czytałem na jakimś forum o tym, okaże się dalej że to nie kurier tylko jakiś jego kolega co jedzie tam busem, ani kasy ani kontaktu nie było, tablice jakieś lewe więc i po tym nie dojdzie.
"Nie walcz z idiotami, mają przewagę liczebną"
Paulo Coelho
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na luzie”