Szkoła jazdy "inaczej" ;) (2008r.)

zeniop
Zwykły forumowicz
Posty: 299
Rejestracja: wtorek, 5 czerwca 2007, 21:10
Motocykl: Yamaha XVS 650 A
Lokalizacja: zamość

Szkoła jazdy "inaczej" ;) (2008r.)

Post autor: zeniop »

Wpadło mi w oko takie cuś:

http://pl.youtube.com/watch?v=hcPsO4LbR ... re=related

odbiegając od aspektu humorystycznego filmu zwróćcie uwagę na "plac manewrowy" na którym ćwiczą/uczą się bohaterowie. Qrcze może by coś takiego zaimplementował w naszych warunkach ? Takie kursy dla skuterowców czy najmłodszych adeptów-motonitów na tak zorganizowanym placu mogły by wpajać zasady ruchu drogowego i właściwego zachowania się na drodze jeszcze przed przystąpieniem do "kręcenia ósemek" (które to jak wiadomo w naszym kraju zawiera w sobie kwintesencję wiedzy o prowadzeniu motóra ;) )

Co o tym myślicie ?
...
Marek

Post autor: Marek »

Faktycznie. Jestem pewien, że wykładają się przez te krawężniki. A właśnie skuterowcy powinni się oswajać z bliskością - dla nich - niebezpiecznego elementu drogi. Place więc powinny być budowane właśnie w ten sposób, by nawet w czasie treningu wymóc na kierowcach skuterów i motocykli precyzję prowadzenia i wytrenować właściwe odruchy przy kontakcie z bloczkiem krawężnika. Wiadomo - im więcej potu na treningu...

Zabieram sobie ten temat do "Bezpieczeństwa" :p
zeniop
Zwykły forumowicz
Posty: 299
Rejestracja: wtorek, 5 czerwca 2007, 21:10
Motocykl: Yamaha XVS 650 A
Lokalizacja: zamość

Post autor: zeniop »

Marek pisze:Zabieram sobie ten temat do "Bezpieczeństwa" :p

No normalnie samowolka admina no :D
Marek pisze: Jestem pewien, że wykładają się przez te krawężniki.
To jeden z aspektów, na zdjęciach widać także "tarke" i "deskę" - rewelacyjna symulacja walki o przeżycie przy dojeżdżaniu do obleganych skrzyżowań - albo górą między koleinami, albo dołem po "fałdach".
Qrcze może by tak podyskutował z Ratuszem, może jakieś fundusze z UE by się znalazły ? Czemu Biłgoraj ma mieć lepiej ? ;) - jakiś mały kompleksik w Zamościu?
...
Awatar użytkownika
Fido
Zwykły forumowicz
Posty: 2231
Rejestracja: niedziela, 18 lutego 2007, 10:49
Motocykl: Ten ze zdjęcia
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

No ale ten to juz za bardzo umie jezdzic
http://www.youtube.com/watch?v=xydt4dJW ... playnext=1
Jacekxx
Zwykły forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 20:23
Motocykl: yamaha raider
Lokalizacja: Tarnawatka

Post autor: Jacekxx »

ODPOWIEDZ

Wróć do „SZKOLENIA.”