skuter

Skutery i motorowery, czyli małe jednoślady z wielkim temperamentem.
Awatar użytkownika
hans
Zwykły forumowicz
Posty: 996
Rejestracja: piątek, 26 listopada 2010, 10:48
Motocykl: xj600
Lokalizacja: Wrocław

Re: skuter

Post autor: hans »

Cześć. Kawasaki wypuściło ostatnio skutery z serii J300 ale to duże maszyny wymagające prawka kategorii A czyli zwykłe motocyklowe. Z typowych skuterów czyli tzw. na dowód osobisty to z japońców Yamaha albo Honda lub z europejskich Aprillia lub Piagio, bo rozumiem że chińskie sprzęty z marketu odpadają?
"Nie walcz z idiotami, mają przewagę liczebną"
Paulo Coelho
hema
Zwykły forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: środa, 7 września 2016, 10:52
Motocykl: METROPOLIS 400

Re: skuter

Post autor: hema »

Ja od dwóch lat jeżdżę skuterem, dużo nie przeżyłem skuterów. Teraz obecnie mam (usunięto reklamę) i jestem jak na razie bardzo zadowolony, zastanawiaem sie nad METROPOLIS400, ale ten obecny daje rade jazda jest komfortowa, wyposażyłem dodatkowo w kufer i w przednią szybę.
hema
Zwykły forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: środa, 7 września 2016, 10:52
Motocykl: METROPOLIS 400

Re: skuter

Post autor: hema »

Bardzo dbam o swoją maszynę! Dokupiłem specjalny płyn do czyszczenia opon: (usunięto reklamę), a wy czym czyścicie opony? U mnie ten preparat fajnie sie sparwdza, mam od nich jeszcze preparat do czyszczenia szyb, ale jednoczesnie uzywam do mojego auta. i na długo mi starcza.
rathil
Zwykły forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2016, 10:53
Motocykl: Suzuki

Re: skuter

Post autor: rathil »

Na kat. A to moim zdaniem szkoda kupować skuter. Lepiej już jakiś motorek fajny.
Awatar użytkownika
Brylo
K.B.M.
Posty: 414
Rejestracja: piątek, 24 października 2014, 07:39
Motocykl: YAMAHA VENTURE ROYALE 1200 1984r, Suzuki Boulevard
Lokalizacja: Lublin/Radków

Re: skuter

Post autor: Brylo »

Widzę, że nadal panuje stereotyp-skuter to musi być 50ccm. Ja miałem japońską 250-tkę i zrobiłem nią kilkanaście tysięcy km po mieście jak i w trasie (Lublin-Radków 164km w jedną stronę, co najmniej dwa razy w miesiącu). Super wspomnienia. Wielu moich kolegów nie uznaje skuterów bo to podobno nie motor ale...to chyba tak jest jak ze skrzynią biegów automatyczną w aucie, najwięcej przeciwników w ogóle nie jeździło takim autem! A najwięcej krzyczą.
szopenn

Re: skuter

Post autor: szopenn »

każdy sobie musi jeszcze odpowiedzieć, czy jak skuter o dużej pojemności pali tyle co motocykl, to czy lepiej nim jeździć - z tymi małymi kółkami, niż motocyklem. W pewnym momencie sens się gdzieś podziewa, uwzględniając jeszcze ceny, no ale jak ktoś chce mieć to proszę bardzo....

Znajomy ma piaggo x9 125 i pali to bardzo mało, coś 2.5L w mieście, jeździ przyzwoicie, przy skuterze dalej bym nie szukał....

mp3 jest boski...
Awatar użytkownika
Edi
Zwykły forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 30 października 2016, 21:44
Motocykl: Z750S

Re: skuter

Post autor: Edi »

Pomijając motoryzację, to fajną babcię ma ten wnuczek:)
Jedź i daj jechać innym...:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lekka jazda”