Pomoc w wyborze

Skutery i motorowery, czyli małe jednoślady z wielkim temperamentem.
żelazna_kurtyna_89

Pomoc w wyborze

Post autor: żelazna_kurtyna_89 »

Witam, Karol mnie nazwali i tutaj się skierowałem ponieważ chce kupić sobie jakieśmałe Super Moto do miasta i pytanie co... może ktoś ma doświadczenie na tym polu? byłbym chętny za wszelką pomoc, jeździłem kolegi Aprilla sx 50 [miał sportowy wydech i tłok na 80 wstawiony] i powiem że całkiem miło zrywało,
Bondi

Post autor: Bondi »

Nie chcę być nie miły, ale dział witamy pasowało by odwiedzić , powiedzieć coś o sobie tak by ktoś mógł ci dopomóc znaleźć to moto wiedząc coś o tobie więcej, więc zapraszam.
wally

Post autor: wally »

Chyba mnie w koncu trafi szlag z tym witaniem. Jak ktos ma ochote, pozna forum i zostal tak wychowany to sam sie do cholery przywita! Moze jest niesmialy albo wpadl tu tylko raz i niechce nabijac postow i pierwsza odpowiedz to "zap... do dzialu witamy tam pobijemy piane"

sorry za off, to tylko moje zdanie, nie jestem modem, szlag mnie trafia tylko prywatnie.
welcome to KFM ;)
Bondi

Post autor: Bondi »

Wally a Tobie kto dzis na ogon nadepnal? :D
Grzecznie zaproponowalem, dodam jak widac bardzo grzecznie :)
Sam jak Ty nie lubie takiego zwracania uwagi ale kurka, nic nie wiemy o koledze
i mamy doradzic czym ma jezdzic wiec, pasowalo by tak ten dzial witamy poszerzyc o ten malutki temacik.
Nie offtopujmy a skupmy sie na pomocy.
Kamiloo i Paweloo pewnie pomoga najbardziej w tej dziedzinie.
Ostatnio zmieniony czwartek, 16 kwietnia 2009, 19:59 przez Bondi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KAMILOO
Zwykły forumowicz
Posty: 462
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 19:30
Motocykl: Yamaha TDR 125, Romet 777, CZ 175/477
Lokalizacja: Rożniatów k. Zarzecza
Kontakt:

Post autor: KAMILOO »

Bondi pisze:Kamillo i Pawello pewnie pomoga najbardziej w tej dziedzinie.
Ja tam mogę powiedzieć jedno, bez względu na to co wcześniej mówiłem a raczej pisałem nie polecam skuterów produkcji chińskiej. Jeżeli miałbym coś doradzać polecam coś z skuterów markowych typu Piaggio czy Aprilia, ale to pewnie kolega już dobrze wie ;) Pozdrawiam
[img]http://img123.imageshack.us/img123/8579/11222ss8.gif[/img]
[url=http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Yamaha/TDR_125/72844][img]http://img132.imageshack.us/img132/4029/dra.png[/img][/url]

Ujeżdżanie nowego rumaka ;)
żelazna_kurtyna_89

Post autor: żelazna_kurtyna_89 »

hmm że nie chińczyki to wiem, ale chodzi mi o jakieś porównanie konkretne recenzje [ale wasze!!!] tych motocykli
henio12323

Post autor: henio12323 »

wiem że to odkopywanie starego tematu ale moze się komus przyda :P akurat miałem doczynienia z wieloma skuterkami. i powiem tak zależy od ceny. bo do 1500 zł raczej nic konkretnego prócz palki nie kupisz. teraz wiem że mozna wyrwac roxa za 2000 :P ja ci moge polecic tak napewno włąsnie roxa o ile cie stac, aprilia jest tez bardzo dobra. uważaj na wersję di tech (wtrysk) potrafi się zepsuc :) ja sam mam piaggio typhoon 125 i powiem ci że sprzęt super mam go 2 lata i nic w nim nie dłubałem praktycznie. jedynie tam linke zmieniłem opone zarówke :P wiec normalka. i powiem ci tak jaki skuter bys nie kupił będzie dobry o ile będzie w dobrym stanie i będzie poządnej formy nie ma co patrzec na kingwaya bartona czy inne smiecie. to dla dziadków raz na tydzien do koscioła czy do biedronki po cole :P większosc tych kosiarek ma te same silniki chyba roxie i aprilii jest ten sam, w większosci piaggio i gilerach jest też ten sam silnik także nie ma problemu z częsciami :D bo np wiem że do mojego piaggio połowa bebechów podejdzie z vespy ;d a dla przykładu ci powiem że kumpel kupił champa dobitego brzydkiego dał 1500 zł swojego czasu odmalował dodał kilka dodatków wydechy sprzęgła paski i inne pi... i nieźle mu wyszło sprzedał za ponad 3 tysiące :P

a jakby ktos chciał mam do sprzedania swoje piaggio typhoon 125 / 50 :D
Awatar użytkownika
Mateusz
Zwykły forumowicz
Posty: 262
Rejestracja: sobota, 3 kwietnia 2010, 17:10
Motocykl: Simson S51/ Kawasaki GPZ500
Lokalizacja: Komarów/Zamość

Post autor: Mateusz »

Ja osobiście mam Simsona, i jestem z niego bardzo zadowolony,ale do miasta to on by sie raczej nie nadał bo to dwusuw , a jak wiadomo jeździ on na mieszance. Hmmm... a jak nie chcesz chinoli ( to dobrze),moze jakąś TZR-ke albo cos w tym stylu.
henio12323

Post autor: henio12323 »

akurat 2T jest bardziej stworzone na miasto niz trasy itp :P na ulicy sie ciągle dozuje manetką i to jest zdrowe dla silnika :P z kolei trasa męczy 2T. :P kumpel miał simsona 2 lata i smigał nim po miescie jak głupi :D z kolei jego ojciec nie ma prawka wiec ma simsona jednego a ma go juz hoho. i tylko co jakis czas robi generalki silnika. drugi silnik ma zawsze w zapasie (to troche fascynat simków) ale smiga nim tylko dym idzie :D co do innych sprzętów to każdy jest dobry byle nie chiński
Awatar użytkownika
Mateusz
Zwykły forumowicz
Posty: 262
Rejestracja: sobota, 3 kwietnia 2010, 17:10
Motocykl: Simson S51/ Kawasaki GPZ500
Lokalizacja: Komarów/Zamość

Post autor: Mateusz »

No wiesz ale jakby w mieście zabrakło paliwa to musiałbyś je wymieszać z olejem,i zajmuje to troche więcej czasu niż dolanie paliwa na stacji.Ale jak ma sie Simsona dajesz mu w dupe przy światłach to wszystkie chinole zostają w tyle(i to jest piękne).
henio12323

Post autor: henio12323 »

akurat simson nie pali duzo i jakos kumplowi nigdy sie nie zdarzyła susza ;P a jak juz wystarczy zalac paliwem dopłacic z 20 gr i dolewają oleju :P w baku wymieszasz troche i smigasz dalej. akurat w simsonku kumpel miał banke 50 litrów rozrabiał sobie i miał i miał ;D ja jak do CR musiałem prkatycznie co wyjazd 5 l mieszac to juz jest bardziej uciązliwe ;P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lekka jazda”