Jaki wygodny i szybki motorek?

Nasze maszyny. Tyle z nich radości i tyle problemów...
ArekEdyta
Zwykły forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: czwartek, 12 czerwca 2008, 17:46
Lokalizacja: Tomaszów Lub

Jaki wygodny i szybki motorek?

Post autor: ArekEdyta »

Witamy, mamy zamiar zmienić motorek na jakiś bardziej turystyczny niż mamy /FZ6S - niedługo będzie do sprzedania/. Zastanawiamy się nad zakupem czegoś o większej wadze aby nie podskakiwał, z wygodniejszym siedzeniem i w miarę wysoką szybą i owiewkami aby nie wiało. Mamy na oku kilka motorków, które mają coś z plastika i turystyka, a są to: Yamaha FJR 1300, Honda CBR 1100 XX lub SUZUKI HAYABUSA. Motorki takie powyżej 2000 roku aby były na wtrysku. Może ktoś z Was wie coś na temat tych w/w motorków, jakie są ich plusy, jakie minusy, na co zwrócić uwagę przy zakupie, a może są jakieś inne motorki z takiego przedziału równie wygodne. A może macie namiar na kogoś kto chce sprzedać taki motor?
Pozdrawiamy i czekamy na podpowiedzi, porady, itp,itd...
ArekEdyta
wally

Post autor: wally »

mialem zaproponowac devilke ntv 700 (jest w ZMC fajna do sprzedania) ale patrzac na wymienione propozycje bedzie za malo muskularna.
Awatar użytkownika
Fido
Zwykły forumowicz
Posty: 2231
Rejestracja: niedziela, 18 lutego 2007, 10:49
Motocykl: Ten ze zdjęcia
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

Proponuje FJR 1300.
Strasznie chwalą sobie te motocykle.
Na moim forum FJ i FJR poczytasz o jego wadach i zaletach.

http://www.forumfj.bb4u.pl/index.php
Jaro
Zwykły forumowicz
Posty: 1178
Rejestracja: piątek, 23 lutego 2007, 18:54
Motocykl: YAMAHA FAZER
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Ja bym nabierał Yamahe FJR 1300 wygoda, osiągi, dynamika, pakowane kufry. Swego czasu chorowałem na ten sprzęcik. Silnik jest tak elastyczny, że przyśpiesza płynnie już od 30 km/h także jeździ się nim prawie jak automatem. Zawieszenie z płynną regulacją, dodatkowo można regulować tylny amortyzator ( miękkie twarde ). Gdzieś kiedyś wyczytałem, że przy małych prędkościach jest stabilny jak dziecięcy rowerek z kółkami bocznymi. Dla mnie ona jest piękna. Jeśli kiedyś zmienię na jakiegoś innego turystyka to na pewno będzie to Yamaha FJR 1300


http://www.allegro.pl/item608548011_yam ... _1300.html

http://www.allegro.pl/item604298032_yam ... _1300.html
Jeśli mężczyzna robi coś bardzo głupiego, to zawsze z motywów najszlachetniejszych.
Gargus

Post autor: Gargus »

Ja z tego grona motocykli co wymieniłeś też wybrałbym Yamahe FJR 1300.sam nie długo będę zmieniał moto i zastanawiałem się jeszcze nad Hondą ST 1300 Pan European(oczywiście z kuferkami),ale dylemat zapewne będę miał przy wyborze :) heh
ArekEdyta
Zwykły forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: czwartek, 12 czerwca 2008, 17:46
Lokalizacja: Tomaszów Lub

Post autor: ArekEdyta »

Jutro jade do Rzeszowa tylko cos tam zobaczyc dopasować sie przejechac. Nie mowie ze ten motorek kupie ale konkretnie przegladne. Jade z Tomaszowa ok godziny 9 rano moge kogoś zabrac na wycieczke darmową do Rzeszowa. Poczaimy motorki i takie tam. A moze ktos wie gdzie po drodze np w Jarosławiu są komisy z motorkami. Jak cos podaje moj nr tel 503 332 444 (jak ktos chetny na wycieczkę) Oto link do tego motorka w Rzeszowie
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M833348
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M765253
Ciekawe to ze ten sam przebieg hehehehe

Ta jest piekna tylko droga http://moto.allegro.pl/item608798906_ya ... _1300.html
A z tym wyjazde to pisac sms rano po kogos moge wstapić
POZDRO i mysle ze ktos sie znajdzie:):):):)
ArekEdyta
Jacekxx
Zwykły forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 20:23
Motocykl: yamaha raider
Lokalizacja: Tarnawatka

Post autor: Jacekxx »

Ja miałem hondę xx i suzuki hayabusę. I jak bym miał wybierać pomiędzy tymi dwoma motorami to wybrałbym xx-a.Hayabusa jest droga w utrzymaniu, opona tylnia średnio wytrzymuje 4000 kilometrów,przy spokojnej jeździe. W xx wytrzymała mi 8000. Hayabusa lepiej ciągnie od samego dołu ale i w xx mocy nie brakuje. Napęd w hayabusie też szybciej się kończyi klocki hamulcowe szybko znikają. W xx lepiej pracuje skrzynia biegów, ale i w haybusie nie można na to narzekać. Ja teraz zastanawiam się nad zzr 1400. Wybór należy do Ciebie.
ArekEdyta
Zwykły forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: czwartek, 12 czerwca 2008, 17:46
Lokalizacja: Tomaszów Lub

Post autor: ArekEdyta »

Własie wiem ze miałes takie motorki:):):) Hayabusa fajnie wyglada. I to jej daje +. Znowu honda to honda ,mysle ze jako marka lepsza od Suzuki. Jutro jade z tą Yamahą fjr. Facet nie da mi jej na cały dzien (to normalne)by przetestowac jak jest w miescie a jak w trasie. Boje sie o manewrowanie w miescie przy małej predkosci (w korkach i takie tam)
Jak bym miał śmigać sam motorkiem pewnie bym kupił jakiegos nowego szybkiego plastika (czym nowszy mniejszy więcej KM) Ale mam dziewczyne ktora tez bardzo lubi motorek:):):):) (EDYTA).
Nie moge powiedzieć jej siedz w domu:):):) a ja lecę
Wiec musze kupić cos co jest wygodne we dwoje na wycieczki (niedzielne) dalsze wypady jak i cos na czym dogonie kolegów na plastikach.
Ciezko znalezc uniwersalny motorek do jednego i drugiego (to tak jak z oponą wielosezonową. Do dupy w zimie do dupy w lecie:):):):))

Cały czas czekam na sms 503 332 444 by kogos zabrac na wycieczke do Rzeszowa i poczaic motorki. Jade ok 9 rano i w tomaszowie bede ok14.
ArekEdyta
Jaro
Zwykły forumowicz
Posty: 1178
Rejestracja: piątek, 23 lutego 2007, 18:54
Motocykl: YAMAHA FAZER
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: Jaro »

I dla tego Yamaha FJR 1300 spełni wszystkie twoje oczekiwania z jednej strony wygoda jazdy turystycznej a z drugiej osiągi. Zauważ, że ten motorek katalogowo pierwszą setkę osiąga w 2.9 sekundy a licznik bez problemu wskaże 260 km/h także taki motorek spełni cię dwojako czyli turystycznie jak i sportowo.
Jeśli mężczyzna robi coś bardzo głupiego, to zawsze z motywów najszlachetniejszych.
Grzelas
Zwykły forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 22:08
Motocykl: brak

Post autor: Grzelas »

Wszystko zależy gdzie ten motor będzie użytkowany.
Fjr jest super. Na dobrych drogach nie straszne jej długie trasy. Jesli ktoś celuje w DALEKIE wyprawy po europie zachodniej to jak najbardziej. Jako turystyk bliskiego zasięgu uważam że to kiepski pomysł. My przecież nie mamy dróg.
Awatar użytkownika
syrek1
Zwykły forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: sobota, 14 czerwca 2008, 17:59

Post autor: syrek1 »

Tez ostatnio rozgladalem sie za jakims turystykiem,niestety plany sie zmienily i zakup trzeba odlozyc na pozniej :(
Gdyby tak dodac godziny spedzone na szperaniu i czytaniu w necie o motorkach turystycznych to troche by sie tego nazbieralo.
A moze tak Suzuki V-strom 1000 ,motocykl ma bardzo dobra opinie wsrod uzytkownikow,podobno swietny do dalekiej turystyki jak rowniez na szutrowe drogi i polskie dziury 8)
Jego mlodszy brat z silnikiem 650ccm jest dwukrotnym zwyciezca konkursu Alp.
Dwoch moich znajomych dosiada v-sztromki i sa bardzo zadowoleni :)
Osobiscie bardzo podoba mi sie Kawa GTR 1400,niestety ta juz troche kosztuje :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle”