Stawki OC (2008r.)

irbit

Post autor: irbit »

Piter czy w Twojej firmie doliczają do OC jakieś procenty dla kierowców nie majacych 25 lat życia i ileś tam lat prawka :?:
Awatar użytkownika
Fido
Zwykły forumowicz
Posty: 2231
Rejestracja: niedziela, 18 lutego 2007, 10:49
Motocykl: Ten ze zdjęcia
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

Pewnie nie,ponieważ gdyby to robili to odstraszali by tym potencjalnych klientów.Niedobra praktyka.Mój kolega ubezpieczał pierwszy swój pojazd i dostał max.zniżek.Gdzie sens i logika ?
irbit

Post autor: irbit »

Sens i logika w polsce :?: :wink:

Ubezpieczam swoje motory w PZU i tam doliczają mi jakieś tam dodatkowe % za to nie mam jeszcze skończonych 25 lat życia i jeszcze coś tam, że nie mam 5 lat prawka (chyba 5 lat, dokładnie nie pamiętam).
Piter
Zwykły forumowicz
Posty: 497
Rejestracja: piątek, 16 marca 2007, 20:36
Motocykl: Yamaha TDM 850
Lokalizacja: Tomaszów Lub
Kontakt:

Post autor: Piter »

Wiek właściciela lub współwłaściciela:
do 24lat włącznie zwyżka 80% :evil:
od 25 do 28 zwyżka 30% (nie dotyczy osób którzy mają prawko 4 lata i nie spowodowali kolizji drogowej)

Tak to u mnie wygląda.
irbit

Post autor: irbit »

Właśnie o te informacje mi chodziło, muszę popytać jeszcze w PZU ile oni mi doliczają.
Dzięki Piter
Bondi

Post autor: Bondi »

I tak to umnie wyglada w WARCIE na pojemnosc powyzej 250cm3
przy pełnych zniżkach czyli 60% dla takich powiatów jak tomaszowski, hrubieszowski, zamojski, nie jest to wyliczenie dla osob zamieszkalych w miastach Zamość, Tomaszów Lubelski, Hrubieszów, gdyż w miastach jest wieksza szkodowosc wiec i wyzsze stawki (nie duzo na moto).
Ale jak chcecie moge policzyc.

1. do 22 roku życia prawko krocej jak 3 lata - 116 zł
2. do 22 roku życia - 96 zł
3. od 22 do 25 lat - 84 zł
4. od 22 do 25 lat prawko krocej jak 3 lata - 101 zł
5. od 25 do 30 - 58 zł
6. od 40 do 49 lat - 48 zł
7. od 40 do 49 lat dla pojazdów wyprodukowanych do 1997 roku - 43 zł
8. od 50 do 69 lat - 43 zł
9. od 50 do 69 lat dla pojazdów wyprodukowanych do 1997 roku - 41 zł

Żeby miec pelne znizki do konkretnego ubezpieczenia wystarczy miec kogos w rodzinie badz sasiada ktory zgodzi sie zostac dopisany jako użytkownik NIE JAKO WSPOŁWŁASCIEL co jest mylone czesto bo uzytkownik w przeciwieństwie do wspólwlasciciela nie figuruje w dowodzie rejestracyjnym tylkow ubezpieczeniu.
Tylko jest jedna uwaga gdyby była stluczka znizki traci tez uzytkownik co w Warcie przy jednej stluczce w roku daje -20% co odzyskuje sie po 2 latach (10% po kazdym roku).

Dla innych zniżek lub policzenia czegokolwiek innego w Warcie lub TUW mozecie pisac do mnie na GG lub na priv w godzinach pracy od 8 do 16.
Marek

Post autor: Marek »

Rzeczywiście, stawki sporo wzrosły. Właśnie dostałem kwit do zapłaty z PZU:

103 zł OC
37 zł NW
uwzględniając 35 proc. zniżek
Piter
Zwykły forumowicz
Posty: 497
Rejestracja: piątek, 16 marca 2007, 20:36
Motocykl: Yamaha TDM 850
Lokalizacja: Tomaszów Lub
Kontakt:

Post autor: Piter »

U mnie sprawa jest jeszcze jedna jeśli kontynuujesz ubezpieczenie mając pełne zniżki to przy pierwszej szkodzie nie tracisz zniżek. Jest to taka taryfa dla stałych klientów.
Bondi

Post autor: Bondi »

Hehe Piter my tu teraz bedziemy przescigac sie w zdobywaniu klientów :shock: :D :D
Tak jak piszesz u ciebie znizki nie leca dla stalych za to u mnie klient dostaje po dwoch latkach gratis 5% znizki Teraz twoja kolej 8) :D
Piter
Zwykły forumowicz
Posty: 497
Rejestracja: piątek, 16 marca 2007, 20:36
Motocykl: Yamaha TDM 850
Lokalizacja: Tomaszów Lub
Kontakt:

Post autor: Piter »

hehehe spoko mam jeszcze parę asów w rękawie:
U mnie zniżka za kontynuację wynosi 15%

Ale to chyba nie miejsce na pogaduszki przy piwie :wink:
Bondi

Post autor: Bondi »

Hehe u mnie dodatkowo dla swiezo zaobrączkowanych lub nie :D ale majacych dziecko do 12 roku zycia zniżka 5% :D
Fahacz
Zwykły forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 2 września 2017, 20:49
Motocykl: Suzuki

Re: Stawki OC

Post autor: Fahacz »

Panowie jak z ubezpieczeniem u Was?
Byłem dzisiaj chciałem ubezpieczyć samochód i dwa pędziki i troszkę przeżyłem szok. Ok. 20 % znowu w górę za wszystko. :( Teraz jeszcze przeglądam na porównywarkach i w sumie na https://superpolisa.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; jest ciut taniej i wyjdzie pewnie to samo co w zeszłym roku, ale to zaczyna być naprawdę bardzo trudne. Niedługo 10 lat ubezpieczenia będzie przewyższało wartością zakup dobrego kilkuletniego pojazdu, pewnie u niektórych już przewyższa. Może inne metody na obniżenie składek?
Awatar użytkownika
hans
Zwykły forumowicz
Posty: 996
Rejestracja: piątek, 26 listopada 2010, 10:48
Motocykl: xj600
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stawki OC

Post autor: hans »

kilof.JPG
kilof.JPG (7.31 KiB) Przejrzano 18184 razy
Dostajesz złotą łopatę z kilofem za ponad 10-cio letni odkop, a co za reklamę admini zdecydują
"Nie walcz z idiotami, mają przewagę liczebną"
Paulo Coelho
albert
Zwykły forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 21 stycznia 2019, 17:48
Motocykl: Yamaha

Re: Stawki OC

Post autor: albert »

Najciekawsze w tym wszystkim, ze stawki oc potrafia sie takze roznic miedzy wojewodztwami. Jakis czas temu widzialem nawet taka mapke .. jak odnajde to wkleje. Wlasciwie to na dobra sprawe wybor moze okazac sie trudniejszy niz moze sie kazdemu wydawac. Z jednej strony mamy sprawdzone firmy dzialajace na rynku od lat (z troche wiekszymi cenami), a z drugiej strony mamy jakies mniejsze firmy oferujace troche nizsze ceny .. pytanie czyim kosztem? Moim zdaniem najwieksze ciecia robia one w kwesti obslugi klienta, co ma same minusy dla nas. Dlatego tez sam nie biore takich ofert pod uwage. Jesli mamy malo czasu na szukanie ofert mozemy zawsze skorzystac z jakiejs wyszkiwarki pt. najtańsze oc . Chociazby na tej stronie mozna znalezc aktualny ranking - https://www.mfind.pl/najtansze-oc-ranking/" onclick="window.open(this.href);return false; oparty o wytyczne jakie wczesniej przedstawilem. A jakie sa wasze typy?
ODPOWIEDZ

Wróć do „UPRAWNIENIA, UBEZPIECZENIE”