sakw kufry boczne

Awatar użytkownika
kanuj
Zwykły forumowicz
Posty: 47
Rejestracja: niedziela, 21 sierpnia 2011, 20:10
Motocykl: wsk m06 1957 shl m04 1951 Junak M10 BMW R1150GS

sakw kufry boczne

Post autor: kanuj »

Panowie jakie sakwy do enduro nie w błotko tylko wycieczki raczej po asfalcie :)
myślałem nad czymś takim:

http://www.4ride.pl/index.php/bagaz-i-a ... -28cm.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.emotos.pl/p1311,zestaw-bagaz ... etail.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ma ktoś coś podobnego jakie wrażenia a może ktoś chce sprzedać? :)
Awatar użytkownika
ksenon
Zwykły forumowicz
Posty: 807
Rejestracja: środa, 11 kwietnia 2007, 09:34
Motocykl: Yamaha XT1200Z Super Tenere
Lokalizacja: WHV
Kontakt:

Re: sakw kufry boczne

Post autor: ksenon »

Sakwy to nie zbyt dobre rozwiązanie, kufry są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, ale i o wiele droższym. Jeśli nie planujesz wielkiego wypadu "gdzieś tam" to odradzam Ci zakup sakw. Sam przerabiałem ten temat. Sakwy też potrzebują stelaży, żeby były stabilne. Bez też można je zamontować ale na GSie1150 z tyłu nie ma tam dużej powierzchni dla sakw. Nie ważne co gwarantują producenci, pokrowce przeciwdeszczowe itp, sakwy niestety przemakaj podczas deszczu. Ciężki ładunek może spowodować że co nieco się porozdziera.
Posiadasz stelaże w swoim GSie ? Jak tak to szukał bym kufrów, obojętnie jakich. Nawet na małe niedzielne wypady bardziej poręczny będzie centralny kufer jak sakwy. Ale to ty musisz wiedzieć co chcesz w tym sezonie robić i jak jeździć, a wiem że odwiecznym pierwszym problemem jest kasa. Jeśli masz stelaże to może lepiej wydać 200 pln więcej i upolować jakieś kufry, zamiast wydawać 400 pln na sakwy dzisiaj i kolejne 600 pln za rok na kufry. No chyba że na "gwałt" potrzebujesz powierzchni do załadunku na motocyklu bo brałbym sakwy.

http://www.ebay.de/itm/BMW-R-1150-GS-Or ... 19d98cc124" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kanuj
Zwykły forumowicz
Posty: 47
Rejestracja: niedziela, 21 sierpnia 2011, 20:10
Motocykl: wsk m06 1957 shl m04 1951 Junak M10 BMW R1150GS

Re: sakw kufry boczne

Post autor: kanuj »

na "gwałt" to nie.
Posiadam jeszcze stelaża pod kufry oryginalne plastikowe właśnie takie jak z linku ale 155 euro to sporo jak na plastik.
Czyli watro poczekać odłożyć i kupić raz a dobrze... i tak zrobię może coś wskoczy na alledrogo...
znalazłem przed chwilą
http://tablica.pl/oferta/kufry-aluminow ... 649e9;r:;s" onclick="window.open(this.href);return false;:
może nabędę
Awatar użytkownika
ksenon
Zwykły forumowicz
Posty: 807
Rejestracja: środa, 11 kwietnia 2007, 09:34
Motocykl: Yamaha XT1200Z Super Tenere
Lokalizacja: WHV
Kontakt:

Re: sakw kufry boczne

Post autor: ksenon »

Czasami plastikowe są droższe jak aluminiowe, ale to kwestia marki. można też po forach motocyklowych poszukać, tj. xtzclub.pl , africatwin.com.pl , transalpclub.pl itp , dużo tego jest. Słyszałem też, że Głazio z Lubaczowa podjął się produkcji. On też posiada GSa 1150 to możesz zaczerpnąć trochę wiedzy na ten temat.
Awatar użytkownika
kanuj
Zwykły forumowicz
Posty: 47
Rejestracja: niedziela, 21 sierpnia 2011, 20:10
Motocykl: wsk m06 1957 shl m04 1951 Junak M10 BMW R1150GS

Re: sakw kufry boczne

Post autor: kanuj »

Głazia znam z forum BMW.
a co myślisz o tych z tablicy? Dzwoniłem do człowieka mówi że miał przy Afryce ale nie są mu potrzebne i chce się pozbyć cena jak za tekstylne z rozmowy wynikało że nie uszkodzone.
Awatar użytkownika
ksenon
Zwykły forumowicz
Posty: 807
Rejestracja: środa, 11 kwietnia 2007, 09:34
Motocykl: Yamaha XT1200Z Super Tenere
Lokalizacja: WHV
Kontakt:

Re: sakw kufry boczne

Post autor: ksenon »

jeśli on chce za 410 pln dwa takie kufry sprzedać to ja bym się nawet nie zastanawiał, bo wyglądają na pancerne(a to przydatna cecha :mrgreen: ) i masz dwie skrzynie allu zamiast dwóch szmatek na motocyklu .
Awatar użytkownika
kanuj
Zwykły forumowicz
Posty: 47
Rejestracja: niedziela, 21 sierpnia 2011, 20:10
Motocykl: wsk m06 1957 shl m04 1951 Junak M10 BMW R1150GS

Re: sakw kufry boczne

Post autor: kanuj »

no i kupiłem:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Enduro,cross”