Tor motocrossowy w Lublinie. Górki Czechowskie.

Smeldi

Tor motocrossowy w Lublinie. Górki Czechowskie.

Post autor: Smeldi »

Witam

Mieszkam na Czechowie i jeżdżę na crossach od 2 lata. Jest to mój pierwszy artykuł. W tym o to artykule przeze mnie napisanym przestawię państwu w jaki sposób tor na Górach Czechowskich powinien zacząć spowrotem pełnić swoją funkcję. Jak niektórzy wiedzą te tereny należą do pewnej Kieleckiej spółki Echo Investment. Dzięki artykułowi chcę nagłośnić sprawę ,dzięki czemu mogło by to pomóc w użytkowaniu tamtego terenu przez motocyklistów jeżdżących na crossach.




Czytając w internecie oraz rozmawiając z paroma ludźmi w okolicach Górek Czechowskich. Dowiedziałem się ,że kiedyś były organizowane tam zawody, i że spółka miała podpisaną umowę , że można legalnie korzystać z toru oraz ,że mogą być tam organizowane zawody motocrossu . Dowiedziałem się też że byli sponsorzy ,ale ,że umowa zakończyła się i że teraz w żaden sposób ten teren nie jest wykorzystany w celach sportowych.
Często ze znajomymi jeździmy na górkach, można powiedzieć ,że nielegalnie bo spółka zażyczyła sobie zamknięcie toru i postawiła barierki. Ale jest to jedyne miejsce , naprawdę niesamowite na Czechowie gdzie pasjonaci tego świetnego sportu mogą jeździć, jest nas wielu. Tor powoli się rozpada, ponieważ nikt o niego nie dba, pojawiają się miejscami szczeliny pół metrowe oraz cały tor zarasta krzakami. Oczywiście braliśmy łopaty i próbowaliśmy naprawiać tor jednak tego jest za dużo i nie posiadamy odpowiedniego sprzętu ,a bez zgody spółki Kieleckiej nie będziemy ingerować w naprawę toru. Ale o co naprawdę chodzi o to ,że ten sport powinien być znany w dużej skali na Lubelszczyźnie. Znalazłem informacje na internecie że kielecka spółka chciała tam wybudować centrum handlowe ,ale rada miasta się nie zgodziła. Chce nagłośnić tę sprawę ponieważ kielecka spółka powinna podpisać umowę z radą miasta aby na tym terenie tor mógł pełnić w pełni swoje funkcje . Gdyby doszło do porozumienia między jedną ,a drugą stroną to było by to rewelacyjne rozwiązanie gdyż można by wtedy znaleźć sponsorów ,a pewnie znaleźli by się.
Tor byłby wtedy w świetnym stanie i mogły by być tam organizowane różnego rodzaju zawody.
Posiadamy w Lublinie kluby motocrossowe. Jest to idealne miejsce z dala od bloków i różnego rodzaju zabudowań dzięki czemu hałas wydający maszyny by nie przeszkadzał okolicznym mieszkańcom.
Rozmawiałem ze znajomymi którzy jeżdżą ze mną oraz innymi motocyklistami o tym ,że napisze artykuł. Moim zdaniem powinno dojść do porozumienia. Dzięki temu tor na Górkach Czechowskich stałby się bardziej znany ,a wtedy by doszło do jego poprawienia i nawet pewnie rozbudowania. Chętnych na jeżdżenie w tamte tereny nigdy nie brakowało, nigdy nie brakuje i nigdy nie będzie brakować.


Pozdrawiam i dziękuje za przeczytanie
Dawid S.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Enduro,cross”