Yamaha XT 250 Który to rocznik???

bla21

Yamaha XT 250 Który to rocznik???

Post autor: bla21 »

Witam serdecznie mam problem i zarazem pytanie a mianowicie: kupiłem jakiś czas temu Cross Yamaha XT 250 bez dokumentów z Niemiec i teraz chciałbym go sprzedać lecz niestety nie wiem który to rocznik, czy ktoś wie jak ustalić rok produkcji po numerze ramy?? numer ramy to 3Y3-022075. Ile ewentualnie mogę dostać za taki sprzęt?? z góry dziękuję za ewentualny odzew.
DOK
Zwykły forumowicz
Posty: 2087
Rejestracja: wtorek, 5 czerwca 2007, 13:35
Motocykl: Suzuki Intruder VS 700
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Post autor: DOK »

A może masz choć nr vin - nie wiem czy takie cos jest wybite na ramie chyba nie??????? najłatwiej - może w jakichś dokumentach bo resztę trudno by znaleźć - chyba w katalogach ale tam zaś będzie zakres produkowano do do ale generalnie na tabliczce znamionowej powinno być napisane jaki rocznik moto.


http://www.allegro.pl/item694017828_yamaha_xt_250.html

a ile byś Ty chciał ????
bla21

Post autor: bla21 »

DOK pisze:A może masz choć nr vin - nie wiem czy takie cos jest wybite na ramie chyba nie??????? najłatwiej - może w jakichś dokumentach bo resztę trudno by znaleźć - chyba w katalogach ale tam zaś będzie zakres produkowano do do ale generalnie na tabliczce znamionowej powinno być napisane jaki rocznik moto.


http://www.allegro.pl/item694017828_yamaha_xt_250.html

a ile byś Ty chciał ????
niestety na ramie jest właśnie taki numer bity chyba że jeszcze gdzieś ale nie sądzę więc tu jest problem że z typowym nr vin niema problemu ale z tym to nie wiem..
Bondi

Post autor: Bondi »

Może masz jakiego znajomego rzeczoznawcę to by Ci powiedział, ja mam wujka ale zapodziałem gdzieś numer do niego wiec jak niezapomne to zapytam.
bla21

Post autor: bla21 »

Bondi pisze:Może masz jakiego znajomego rzeczoznawcę to by Ci powiedział, ja mam wujka ale zapodziałem gdzieś numer do niego wiec jak niezapomne to zapytam.
no niestety nie mam ale nie myślałem o tym, może w istocie popytam i jakiś się znajdzie, dzięki za podpowiedź.
DOK
Zwykły forumowicz
Posty: 2087
Rejestracja: wtorek, 5 czerwca 2007, 13:35
Motocykl: Suzuki Intruder VS 700
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Post autor: DOK »

Po co daleko szukać przecież prezes KBM - Sasza jest rzeczoznawcą - powinien od czasu do czasu zaglądać na forum
Awatar użytkownika
Miramar
Zwykły forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: niedziela, 24 maja 2009, 10:27
Motocykl: Honda NTV 650
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Miramar »

Vin powinien być wybity na tulei kierownicy, wystarczy zadzwonić do dealera i zapytać o rok

powinna być też tabliczka modelu umieszczona na ramie pod bocznym panelem, zdaje się że oni mają oznaczenia typu xt 250 J, a J to symbol roku J = 1982, K = 1983 itd.[/b]
Ci, co przeprawiają się przez morze, zmieniają niebo nad głowami, ale nie żagle.
Awatar użytkownika
Miramar
Zwykły forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: niedziela, 24 maja 2009, 10:27
Motocykl: Honda NTV 650
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Miramar »

numer 3Y3-022075 to vin oznaczenia 3Y3 mają roczniki 1980 - 83
Ci, co przeprawiają się przez morze, zmieniają niebo nad głowami, ale nie żagle.
bla21

Post autor: bla21 »

Miramar pisze:numer 3Y3-022075 to vin oznaczenia 3Y3 mają roczniki 1980 - 83
no dokładnie tylko taki numer jest więc to musi być rodzaj vin.. no teraz to już coś wiem, staroć to niezła, prawie zabytek he he ale jeszcze ładnie chodzi więc źle nie jest. dzięki za tą informację
ODPOWIEDZ

Wróć do „Enduro,cross”