Koledzy doradźcie co kupić zeby nie dać plamy...

conectiv

Koledzy doradźcie co kupić zeby nie dać plamy...

Post autor: conectiv »

Chcę kupić motocykl crossowy, do jazdy po lesie, torze, bezdrożach, głównie lasy i bezdroża z braku prawka, mam 30 lat więc coś odpowiedniego dla mnie, raczej 4T bo podobno są mniej awaryjne, nie mam zamiaru siedzieć z nim u mechanika co wyjazd, myślałem o czymś powyżej 500ccm, kwota do 4000zł. Mam nadzieję ze pomożecie. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Bohun
Zwykły forumowicz
Posty: 311
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 15:36
Motocykl: 1

Post autor: Bohun »

chcesz motocykl o pojemności powyżej 500ccm, 4T, są to cięższe maszyny niż te do 250cmm tak że musisz się liczyć z tym że na początku będą małe gleby :)
Polecam:
-Honda NX 650 Dominator,
-Honda DR600,
-Yamaha XT600 model 3TB lub 2KF (mam motocykl z tym samym silnikiem i nie narzekam)

jak już kupisz coś to się pochwal oczywiście :twisted:

pozdrawiam :D
Kto prędko daje, ten dwa razy daje
http://www.yamahaxt.pl/
awobialy

Post autor: awobialy »

Ja do tej pory miałem Xl 600 LM DAKAR ale na poczatek moze byc wywrotny jest bardzo wysoki,mysle że Honda NX 650 DOMINATOR bedzie ok ma duzy przeswit wiec po lesie i nie tylko da rade z pniakami korzeniam ,itp.Jak juz troche jezdziłes czymś to bym polecał super tenere czasami mozna kupic tak za 4500 zł ale ja bym wolał HONDE AFRICE TWIN,niestety ceny tych zmeczonych sprzetów zaczynają sie od 6 tys
Awatar użytkownika
Stirlitz
Zwykły forumowicz
Posty: 469
Rejestracja: poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 20:42
Lokalizacja: Kraina Jezior

Post autor: Stirlitz »

moja rada...zrób prawko, potem dozbierasz kasy i kupisz sobie coś w stylu tenerry, czy afriki, dominatora, transalpa, kle, klr, gs'a itp i będziesz bardzo szczęśliwym człowiekiem 8)
jak teraz wydasz pieniądze to tylko na tym stracisz, jeżeli nawet uda Ci się kupić pożądną 500-tkę za te pieniądze to na takim moto w lesie szybko wymęczysz i siebie i leśniczego, ani tym sprzętem specjalnie nie poszalejesz, myślę tu o walkach w ciężkim błocie, podjazach, chaszczowaniu, ani nie pośmigasz z większymi prędkościami, bo w lesie się tak nie da...a jeżeli nawet, to szybko Ci się to znudzi...
rób prawko...nic tak nie cieszy jak jazda w grupie :)
[img]http://img264.imageshack.us/img264/3462/ptaki9wudw3tb4.gif[/img]
Motocyklem jeździć nie umiem, ale lubię.
conectiv

Post autor: conectiv »

Mam możliwość zakupu Kawasaki klr 650 za 4500zł, zastanawiam się nad nią, wiem że jest ciężkim sprzętem, ale ja nigdy nie jeździłem szybko, zawsze turystycznie, miałem wcześniej Honde VFR 750, super turystyk, średnia moja prędkość to 100, ale głównie po utwardzonych drogach, bo po lesie sie tym nie da za bardzo jechać, dlatego myślę o krosie. Jakie macie zdanie a może nawet doświadczenia z klr 650?
wojtekzx6r

Post autor: wojtekzx6r »

kolego musisz się zdecydować czy chcesz turystyczne enduro czy crossa bo to dwa zupełnie różne motocykle...
do lasu to kup sobie 125-tke, w zupełności wystarczy do poszalenia, pomiędzy drzewami to i tak szybko nie pojeździsz lub jak chcesz coś mocniejszego to 250-tke, są to lekkie sprzęty i mocne..
KLR i inne tego typu enduro do lasu się nie nadają...
no ale wybór należy do Ciebie...
pzdr
Awatar użytkownika
Piotrek
Zwykły forumowicz
Posty: 515
Rejestracja: czwartek, 15 listopada 2007, 16:49
Lokalizacja: BTE
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

wojtekzx6r pisze:kolego musisz się zdecydować czy chcesz turystyczne enduro czy crossa bo to dwa zupełnie różne motocykle...
do lasu to kup sobie 125-tke, w zupełności wystarczy do poszalenia, pomiędzy drzewami to i tak szybko nie pojeździsz ....
Jesli 125 wystarczy, to co za durnie robia 250, 450, 650... A jesli chcesz ostro platac 125 to sie szykuj na czeste remonty. Co do roznic, to tez nie do konca zupelnie rozne motocykle. W sumie wiecej w nich podobienstw, niz roznic. Tyle to nawet ja wiem, choc sie nie znam.
Conectiv, o Suzuki DR 350 myslales?

E:
To wszytsko, co mam do powiedzenia w tym temacie.

Pzdr.
Ostatnio zmieniony piątek, 6 marca 2009, 16:37 przez Piotrek, łącznie zmieniany 2 razy.
Menel: http://change.menelgame.pl/change_please/6042900/ kliknij, dasz mi kilka gr:)
Awatar użytkownika
Wiesiek222
Zwykły forumowicz
Posty: 72
Rejestracja: wtorek, 11 listopada 2008, 15:12
Motocykl: XV 750 Virago
Lokalizacja: Szczebrzeszyn

Post autor: Wiesiek222 »

Dokładnie, z wielu źródeł słyszałem, że DR350 to dobry sprzęt. Moim zdaniem pomyśl o nim albo szukaj jakiejś 250 w czterosuwie. Mam doświadczenia z dwusuwami i powiem, nie jest żle ale czterosuwy znajomych są o wiele niezawodniejsze i mniej palą.
Awatar użytkownika
Bohun
Zwykły forumowicz
Posty: 311
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 15:36
Motocykl: 1

Post autor: Bohun »

Ja osobiście jak miałbym latać w terenie to KTM EXC 400 :twisted:
Kto prędko daje, ten dwa razy daje
http://www.yamahaxt.pl/
Awatar użytkownika
Stirlitz
Zwykły forumowicz
Posty: 469
Rejestracja: poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 20:42
Lokalizacja: Kraina Jezior

Post autor: Stirlitz »

jeżeli to ma być diabeł wcielony to 125 - 250 2T, ale to głównie do szaleństw na torze, a do lajtowego pośmigania...jeśli za duży nie urosłeś to DR 125 to już jest 4T i za wiele wkładać do niego nie będziesz, ale idealny i mój ukochany sprzęt do lasu to DR 350, jak znajdziesz z rozrusznikiem to git...

co do KTM'a 400 to wypowiem się jak zniknie śnieg 8)
[img]http://img264.imageshack.us/img264/3462/ptaki9wudw3tb4.gif[/img]
Motocyklem jeździć nie umiem, ale lubię.
wojtekzx6r

Post autor: wojtekzx6r »

PiotrekRR, chodzi mi o to, że 125 szczególnie te 2T wysilone wersje są wystarczająco mocne, 30-40KM w las czy na tor wystarczy, tylko chodzi o trwałość silnika... zresztą wersja nie wysilona też daje dużo frajdy.

[/quote]Tyle to nawet ja wiem, choc sie nie znam.[/quote]
To wiesz czy się nie znasz? :wink:

Racja, podobieństwa są ale to motocykle do innych celów, źle to ująłem wczesniej.

wspomniałem też o 250-tkach! wszytko zalezy do czego konkretnie ma być używany, po torze czy lesie lepiej chyba crossem niż enduro, bo są lekkie, a KLR jest bardziej w lekki teren, turystykę niż tor crossowy. Wiem, że jest królewska 450-tka, czy +600 i dlaczego durnie je budują bo nie rozumiem? po to są różne pojemności żeby każdy mógł coś dobrać pod siebie. Kolega conectiv ma ograniczony budżet i za 4 tys zł nie kupi 450-tki czy +600-tki, do tego te motocykle są naprawdę mocne...
Koledzy dobrze radzą mówiąc o Suzuki.
Tyle teraz wszystkiego jest, do wyboru do koloru w zależności od portfela :wink:
Awatar użytkownika
dario
Zwykły forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: piątek, 18 maja 2007, 15:18
Motocykl: Honda
Lokalizacja: Zamość

Post autor: dario »

Chłopie, jeśli chcesz tanio i do lasu i chcesz się z tej jazdy cieszyć, a nie walczyć, to 500 -600 zostaw w spokoju.
Szukaj najlepiej Hondy XR 250, lub jak koledzy doradzają Suzuki DR 350, na XR 400 niestety nie dasz rady ewentualnie Yamahy DT 125.
Las i pola to nie szosa, tutaj liczy się ciężar, im mniej tym lepiej, moc ma drugorzędne znaczenie.
Chyba, że chcesz uprawiać turystykę "enduro", czyli lajtowe przejażdżki po leśnych drogach, szutry itp, to wtedy możesz pomyśleć o 600-tce, która pozwoli Ci pojeździć w normalnym tempie po asfalcie.
Do zobaczenia w błotku :D
Awatar użytkownika
Wiesiek222
Zwykły forumowicz
Posty: 72
Rejestracja: wtorek, 11 listopada 2008, 15:12
Motocykl: XV 750 Virago
Lokalizacja: Szczebrzeszyn

Post autor: Wiesiek222 »

Zgadzam się z tym, ze DT125 to dobry sprzęt :) do śmigania po lesie i bezdrożach ale niestety jak ostro polatasz to 10L łyknie bez problemu :) Taki urok 2T , osobiście poradziłbym poszukanie jakiegoś 4T , ale to tylko moje zdanie.
conectiv

Post autor: conectiv »

Koledzy, ten motocykl bedzie użytkowany tylko w weekendy, na więcej nie mam czasu, patrzyłem na DR 350, zgrabny motocykl, w porównaniu z klr 650 to dzień do nocy. KLR jest chyba dużo cięższa, a na bezdroża i lasy to chyba faktycznie będzie lepszy dr 350.
Awatar użytkownika
Bohun
Zwykły forumowicz
Posty: 311
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 15:36
Motocykl: 1

Post autor: Bohun »

wojtekzx6r pisze:Kolega conectiv ma ograniczony budżet i za 4 tys zł nie kupi 450-tki czy +600-tki,:wink:
za taką kwotę owszem znajdzie się i to nie jeden motocykl z seri 450 - 600 :)

Ja bym doradził kupić coś większego, z czasem stwierdzisz że taka 125 to za mało :wink:
Kto prędko daje, ten dwa razy daje
http://www.yamahaxt.pl/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Enduro,cross”