"Zakręt motocyklistów" (2013r.)

Awatar użytkownika
Wiatr w Polu
Zwykły forumowicz
Posty: 1618
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 11:41

"Zakręt motocyklistów" (2013r.)

Post autor: Wiatr w Polu »

Zastanawiałem się, gdzie to napisać, i czy w ogóle o tym pisać. Ale chyba warto o tym napisać, a to będzie najbardziej odpowiedni dział. Jak zapewne wiecie, Bieszczady mam już z grubsza objechane, niektóre trasy wiele razy. Znam zakręty, które się niespodziewanie zacieśniają (jak między Żłóbkiem a Rabe na trasie Ustrzyki Dolne - Ustrzyki Górne, albo taki jeden przed Załużem), wiem, na których zwykle leży piach wymyty z pobocza (okolice Cisnej), ale szczególnie chcę przestrzec przed paskudnym zakrętem, na którym dość regularnie motocykle wypadają z łuku i spotykają się z barierą energochłonną. Znam osobiście i widziałem kilka motocyklowych przypadków w tym miejscu (jeden nawet dotyczył kogoś z naszego forum parę lat temu).

A teraz do rzeczy. Jadąc od strony Przemyśla, przed samą Birczą niemal, mamy lekkie serpentynki z góry. "Zakręt motocyklistów", to drugi ostry zakręt w lewo na tych serpentynach. (prawie 180 stopni). Jezdnia tam jest ładnie wyprofilowana ze spadkiem ku środkowi, czyli ku lewej. Na obrzeżu jest jednak asfaltowa "łata" szerokości ok metra i długości z 15 metrów (już na wyjściu z zakrętu). "Łata" nie jest wyprofilowana tak jak reszta jezdni - jest całkiem pozioma, a może nawet pochylona lekko w prawo. Motocyklista składa się ładnie w zakręt, po czym, jak wjeżdża na łatę, prostuje go, łapie pobocze i "wita się" z barierką. Uważajcie na to. Na tym zakręcie warto do końca trzymać się blisko osi jezdni.

I jeszcze mała anegdota. Zawsze, gdy się zbieramy na wyjazd i jedziemy w tamtą stronę, przestrzegam wszystkich uczestników "wycieczki"przed tym zakrętem. Któregoś razu (ze 3 tygodnie temu) uznałem, że to już jest chyba nudne, że wszyscy wiedzą i że nie ma się co powtarzać. Jak się domyślacie, zobaczyłem w lusterku, jak jeden z kolegów zdobył własne doświadczenie odnośnie tego zakrętu. Na szczęście skończyło się tylko na porysowaniu plastików.
Wojownik musi czuć zapach wojny, musi wiedzieć, że jest potrzebny. W czas pokoju tylko dudnienie KODO jest zwiastunem błogosławieństwa Cesarza do wymarszu na bój.
Awatar użytkownika
Fido
Zwykły forumowicz
Posty: 2231
Rejestracja: niedziela, 18 lutego 2007, 10:49
Motocykl: Ten ze zdjęcia
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Re: "Zakręt motocyklistów"

Post autor: Fido »

Dobrze by było wstawić jakąś fotę + zrzut z google map (satelitarne).
Jakoś nie mogę szczaić tego zakrętu a na pewno wiele razy nim przejeżdżałem.
Awatar użytkownika
Wiatr w Polu
Zwykły forumowicz
Posty: 1618
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 11:41

Re: "Zakręt motocyklistów"

Post autor: Wiatr w Polu »

Haaha, droga wygląda jak droga. Fota nic tu nie da, ale proszę:
Załączniki
1235948_553489388055673_1747674979_n.jpg
Wojownik musi czuć zapach wojny, musi wiedzieć, że jest potrzebny. W czas pokoju tylko dudnienie KODO jest zwiastunem błogosławieństwa Cesarza do wymarszu na bój.
Awatar użytkownika
Wiatr w Polu
Zwykły forumowicz
Posty: 1618
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 11:41

Re: "Zakręt motocyklistów"

Post autor: Wiatr w Polu »

Widzę, że fotka z google maps jest stara. Obecnie "łata" jest dużo dłuższa i bardziej foremna (taki długi prsotokąt). Jak będę tamtędy jechał, zrobię własna fotkę i tu wrzucę.
Wojownik musi czuć zapach wojny, musi wiedzieć, że jest potrzebny. W czas pokoju tylko dudnienie KODO jest zwiastunem błogosławieństwa Cesarza do wymarszu na bój.
Awatar użytkownika
sas
Zwykły forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: poniedziałek, 12 marca 2012, 18:42
Motocykl: CB 450S / trampek 600 i nawet to fajna maszyna...
Lokalizacja: Sandomierskie

Re: "Zakręt motocyklistów"

Post autor: sas »

Witam z fotki raczej nie straszy ale z opisu coś musi mieć w sobie .
Ja mam takie miejsce gdzie jedzie się jak na karuzeli i serio jest koszmar a nazywa się to Filaszowice gdyby ktoś ale pewnie nigdy bo co i po jakiego tam trafi bo to koniec świata ,asfalt bez znaku o zakręcie ... powodzenia
A tam cicho być http://www.youtube.com/watch?v=hJbBjjTsaEM" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „NASZE DROGI.”