prosze o wycene moto - cz 350 84 rok

Rycerze motocyklizmu.
henio12323

prosze o wycene moto - cz 350 84 rok

Post autor: henio12323 »

mam okazje do kupienia CZ 350. moto jest z 84 roku. jest w fabrycznym stanie. kilka lat stoi w szopie i jest nieuzywany. niestety nie mam fotek bo ledwo co sam widziałem. lakier wiśniowy 100% oryginalny. ogólnie moto w niezłym stanie - dobre mycie i jak nowy. posiada papiery jest regularnie opłacany jednak jest zarejestrowany na zmarłą juz jakis czas temu osobe. czy da się to teraz przerejestrowac po zakupie na mnie ? bo to jest tak jakby ze spadkiem na rodzine pewnie więc jak by przebiegała rejestracja ? no i jaką cene przypuszczalnie byście dali za taki sprzęt ? narazie rodzina myśli na ile wycenic moto ja nie wiem czy mi się wogóle opłaca kupowac takie cos :D chociaż nie ukrywam że fajnie było by polatac sporym sprzętem nadodatek klasykiem.
Swato

Post autor: Swato »

Wiec co do ceny to ja tam nie wiem ile za to można dać... ale CZ to jakaś niewielka kwota oczywiscie wiadomo że najlepiej to kupić jak najtaniej...
1.Co do rejestracji to mogą być problemy bo motor stał na osobę która zmarła trzba się dowiedzieć czy byla sprawa postępowania spadkowego jeśli nie było to nawet się w to nie pchaj bo szkda kasy a motor nie wart zachodu chodzi o to że musiałbyś zakladać sprawe o przyznanie spadku żeby ktoś z rodziny nabył prawnie prawo wlasnosci pojazdu i wtedy mogłbyś kupić i zarejestrowac spisujac umowe przedstawiajac wyrok postepowania spadkowego i dokumenty
2. Jeśli było postępowanie spadkowe to musisz sie dowiedziec kto dziedziczył i tu jest pare opcji mogla dziedziczyc jedna osoba albo spadek mogl być podzielony np na 3 osoby wiec jak sie dowiesz kto dziedziczył spadeki np. jest to jedna osoba ktora żyje to spisujesz umowe i dalej jak w pkt 1
Jeśli np. te 3 osoby to spisujesz z trzema osobami umowe ale tu jak np z tych 3 osob jedna nie zyje to juz jest lipa bo nie ma kto podpisac... i jeszcze cos slyszalem że jakieś akty urodzenia trzeba wyciagac ale nie wiem o co dokladnie chodzi...
Więc radze sie lepiej dowiedziec wszystkiego szczegolowo :)
henio12323

Post autor: henio12323 »

aha okej dzięki za info :D przyda się. akurat to znajoma rodzina więc mi wszystko powiedzą co i jak. wiec dzisiaj moze jeszcze spytam jak jest ze spadkiem ;D
Awatar użytkownika
dzidek
Zwykły forumowicz
Posty: 259
Rejestracja: środa, 18 lipca 2007, 12:36
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Post autor: dzidek »

Spisz lipną umowe z datą za życia, albo niech jakiś znajomy wujek, a ty z tym wujkiem że od niego kupujesz z datą dzisiejszą i lecisz z dwiema umowami i tyle, rejestrujesz... bo inaczej nie ma co się pchać....jak są sprawy nie uregulowane..

mój brat tak rejestrował simsona sr 2
Swato

Post autor: Swato »

no taka opcja też moze być tylko ze jak ma opłaty cały czas robione na pierwszego wlasciciela to nie wiem czy nie bedzie lipy z tym... a Ty henio jak się dowiesz czegoś to odrazu pisz :)
henio12323

Post autor: henio12323 »

haha okej :D z odpowiedzią troche potrwa bo to jest tak że ja pytam sie ojca który pracuje w Anglii :P on sie pyta kolegi który dopiero pyta swojej rodziny. znaczy no to on juz bedzie wiedzial jak sprawy spadku itp bedą wyglądały. jeszcze moze do wydziału komunikacji skocze mam znajomego moze mi cos podpowie jak to załatwic :D bo pomysł z umowami tez nie jest zły :d
Awatar użytkownika
dzidek
Zwykły forumowicz
Posty: 259
Rejestracja: środa, 18 lipca 2007, 12:36
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Post autor: dzidek »

kiedyś jak kupiłem pannonie to nawet nie wiedziałem czy koleś zyje, miałem tylko dowód , spisalem umowe sam ze sobą (dowodem) mialem dane bez nr dowodu i starczyło, tyle ze trza liczyć sie z ryzykiem...
wally
Zwykły forumowicz
Posty: 397
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 17:48

Post autor: wally »

pierwsza umowa przy tym rozwiazaniu nusi byc oplacona w skarbowym, jesli bedzie wsteczna data dojda odsetki. Przy nieduzych kwotach to kilkadziesiat zlotych
Awatar użytkownika
dzidek
Zwykły forumowicz
Posty: 259
Rejestracja: środa, 18 lipca 2007, 12:36
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Post autor: dzidek »

Wszystko się zgadza ale jeżeli pierwsza umowa będzie na kwotę do której nie trza opłacać podarku :) .

Idziemy rejestrować.

Zresztą trza się dopytać o tą opcję w urzędzie, najlepiej u znajomego urzędnika :)
henio12323

Post autor: henio12323 »

jak narazie ta rodzina myśli co do ceny mam jeszcze czas bo jak bym moto brał to jak juz to na wiosne ;D moze nawet o własnych siłach nią dojade <lol> wolną chwilą pójdę do urzędu i sie popytam co i jak... no i ta rodzinka musi mi konkretnie cene powiedziec... a im jest trudno bo moto w stanie niemalże fabrycznym... wiele wspomnień z nim związanych jest... wiec dla nich to raczej większa wartosc sentymentalna niz fizyczna... na wszystko przyjdzie czas :D jak bede musial kombinować z rejestracją na pewno jeszcze tu napisze lub skorzystam z waszych podpowiedzi :D
ale wam powiem że to polskie prawo to jest takie do dupy ;P nic nie jest jasne ;D w jednym urzędzie bezproblemowo chcieli mi zarejestrowac 50tke... akurat ją sprzedawałem gosc poszedł do swojego wydziału i powiedzieli tam że w żadnym wypadku O_o... a jak chciałem sie spytac jakie są warunki rejestracji motoroweru jako zabytka i ewentualnie jakie powinien miec dokumenty to juz niestety nic sie nie dowiedziałem :D polska i urzędy xD
wally
Zwykły forumowicz
Posty: 397
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 17:48

Post autor: wally »

Dzidek, jaka jest kwota wolna od podatku przy sprzedazy pojazdu?
Awatar użytkownika
dzidek
Zwykły forumowicz
Posty: 259
Rejestracja: środa, 18 lipca 2007, 12:36
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Post autor: dzidek »

nie jestem pewien ale chyba do 2000zł albo 1000zł..
Komar
Zwykły forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 29 grudnia 2009, 21:41
Motocykl: Jawa 350

Post autor: Komar »

do 1000 zl i to jest pewne
...Wolność i przestrzeń niczym nieograniczona..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Weteran”