OLD School Polish Chopper

Rycerze motocyklizmu.
Awatar użytkownika
Ozzy
Zwykły forumowicz
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 21 lipca 2009, 10:56
Motocykl: DKW NZ 350-1
Lokalizacja: RJA/RZ
Kontakt:

Post autor: Ozzy »

Dokładnie, jak by ktoś przyjechał tak przerobionym Sokołem 1000 to by go zajebali na zlocie weteranów, ale teraz większość jeszcze się śmieje z Junaka ale do czasu....
Ostatnio zmieniony piątek, 2 października 2009, 00:06 przez Ozzy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MATIDKW
Zwykły forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: środa, 5 sierpnia 2009, 21:41
Lokalizacja: TORUŃ

Post autor: MATIDKW »

OZZY, ŚWIĘTA RACJA!!!!!!! popieram
Awatar użytkownika
Ozzy
Zwykły forumowicz
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 21 lipca 2009, 10:56
Motocykl: DKW NZ 350-1
Lokalizacja: RJA/RZ
Kontakt:

Post autor: Ozzy »

Jak kiedyś zobaczyłem na zlocie DKW NZ 350-1 z silnikiem pochromowanym i zrobionym na cywila jak zwykłe DKW NZ 350 to myślałem że się rozpłaczę a właściciela zabiję. Nie dość że DKW NZ 350-1 z żeliwnym silnikiem nigdy nie były robione jako maszyny cywilne to jeszcze ten chromowany żeliwny silnik cały w chromi, kartery, cylinder i głowica. Normalnie porażka. Ludzie krzywdzą bardzo motocykle.
Awatar użytkownika
MATIDKW
Zwykły forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: środa, 5 sierpnia 2009, 21:41
Lokalizacja: TORUŃ

Post autor: MATIDKW »

miałes dobry pomysł z tym zabiciem właściciela...:-D TRZEBA BYŁO, albo chociaż go wyzwać, jabym takie wychromowane zobaczył to bym zawału dostał, w Czechach w jednym z muzeów też jest NZ 350/1 zrobione na "cywila" , żenada, ciekawe czy jest gdzieś ZUNDAPP KS 750 SAHARA cywilny? Ja bym sie nie przyznał jakbym takiego miał :-( Mi się też bardzo nie podoba przerabianie H-D WLA na cywilne, albo przerabianie WLA na nie wiadomo co bo takich też dużo. Z tym malowaniem na cywilno WLA to ja wiem że to o wiele bardziej efektownie wygląda niż orginalny kolor olive drab , no ale ja bym tak nie mógł, już bym wolał wojskowego mieć, bo taki był dawniej. Gdzieś jest niebiesko błękitny SOKÓL 1000, inny od faceta co na niego mówią KOGUT jest w chromie i piaskowym połysku farbie. Na początku lat 90-tych była dziwna moda na malowanie SOKOŁÓW na wiśniowo-kremowy, dlatego bo chyba poczta takie miała, ale te które są tak pomalowane to watpie żeby były po poczcie..... przepraszam że podaje przykłady tylko Sokoła ale jakoś mi sie tak to przypomniało....
Awatar użytkownika
Ozzy
Zwykły forumowicz
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 21 lipca 2009, 10:56
Motocykl: DKW NZ 350-1
Lokalizacja: RJA/RZ
Kontakt:

Post autor: Ozzy »

No co do Sokołów to różnie bywa, H-D WLA z tego co wiem robili na cywilów ale to tylko w Stanach a nie te co są u nas i zasadniczo się różnią. BMW 75 czy Zundapp KS 750 to w wersji cywilnej nie widziałem i dzięki Bogu ale Zundapp KS 600 to tył robiony tylko i wyłącznie na potrzeby Wehrmachtu a bardzo często zdarza się że są robione na cywila a nigdy nie były. Nawet takie fotki masz w książce Motocykle II Wojny Światowej Tomasza Szczerbickiego.
Awatar użytkownika
MATIDKW
Zwykły forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: środa, 5 sierpnia 2009, 21:41
Lokalizacja: TORUŃ

Post autor: MATIDKW »

koło Torunia jest facet co ma DKW KS 200 zrobione na.....HARLEYA WLA :lol: pomalowany jest na oliwkowo, ma nawet kaburę na THOMSONA i łopate , ma chyba nawet napisy US ARMY i.....oczywiście przypadkowi nie znający widzowie są zachwyceni i podziwiają właściciela
Awatar użytkownika
MATIDKW
Zwykły forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: środa, 5 sierpnia 2009, 21:41
Lokalizacja: TORUŃ

Post autor: MATIDKW »

Z tego co wiem KS 600 były też cywilne, mam grube foldery reklamowe ZUNDAPPA z 1938 i jest KS 600 cywilny, widziałem też na starych zdjęciach cywilne KS 600
Awatar użytkownika
MATIDKW
Zwykły forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: środa, 5 sierpnia 2009, 21:41
Lokalizacja: TORUŃ

Post autor: MATIDKW »

K 800 też były i cywilne i wojskowe
Awatar użytkownika
Ozzy
Zwykły forumowicz
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 21 lipca 2009, 10:56
Motocykl: DKW NZ 350-1
Lokalizacja: RJA/RZ
Kontakt:

Post autor: Ozzy »

No co za pi... chodzą po ziemi, inny się cieszy że ma H-D WLA 42 a inny tuman się cieszy że m ch... wie co. To już powinno być karalne. Ale w DKW NZ 350 i 350-1 zdarzają się różne dywagacje i udziwnienia których nie ma prawa być ale to przede wszystkim z braku wiedzy która jest bardzo mało dostępna u nas, a jak już ktoś ma to się nie podzieli informacjami a znam takich ludzi, a potem mówią że tego być nie powinno a powinno być inne itp. Tak naprawdę i u mnie jest dużo części do wymiany ale na razie to mnie na to nie stać ale dążę powoli do oryginału i do tego w końcu dojdę. To tylko kwestia czasu i pieniędzy.
Awatar użytkownika
MATIDKW
Zwykły forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: środa, 5 sierpnia 2009, 21:41
Lokalizacja: TORUŃ

Post autor: MATIDKW »

no tak to zrozumiałe. PS zobacz zdjecia w poście ze zdjęciami Zundappa tam jest KS 600 cywilny w pierwszym albumie zdjęcie chyba nr 18
bogusia@

Post autor: bogusia@ »

Awatar użytkownika
Pietrek
Zwykły forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: czwartek, 23 lipca 2009, 20:56
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: Pietrek »

Bogusia , a to nie przypadkiem ten Junak z Mad Maxa? :lol:
Awatar użytkownika
Ozzy
Zwykły forumowicz
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 21 lipca 2009, 10:56
Motocykl: DKW NZ 350-1
Lokalizacja: RJA/RZ
Kontakt:

Post autor: Ozzy »

Jeżeli ma być polski chopper to tylko to co stworzył Fido

Obrazek

Marzy mi się zbudować coś podobnego ale na takiej samej ramie :D
Awatar użytkownika
Pietrek
Zwykły forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: czwartek, 23 lipca 2009, 20:56
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: Pietrek »

Ja p.i.e.r.d.z.i.u!!! :shock:
Awatar użytkownika
Ozzy
Zwykły forumowicz
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 21 lipca 2009, 10:56
Motocykl: DKW NZ 350-1
Lokalizacja: RJA/RZ
Kontakt:

Post autor: Ozzy »

Szkoda tylko że Fido sprzedał tego choppera to bym sobie porobił dokładne pomiary ramy, ale może uda mi się to zrobić na oko :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Weteran”