O Weteranch w prasie

Rycerze motocyklizmu.
Żaba
Zwykły forumowicz
Posty: 1341
Rejestracja: wtorek, 20 lutego 2007, 22:06
Lokalizacja: gm. Narol

O Weteranch w prasie

Post autor: Żaba »

Dopiero wczoraj w ręce wpadł mi grudniowy Świat Motocykli.
Jest w nim relacja z wyścigów motocykli zabytkowych w Lublinie "Mimo wieku - bez zadyszki"
Autor - Lech Wangin bardzo pochlebnie wypowiada się o wyścigach, jak pisze nie spodziewał się zobaczyć tak zażartej walki (szkoda że nie były na majowj edycji :wink: ).
Na zdjęciach widać naszego kolege Skrzydlatewgo i jego NSU :)
Myślę że ten artykuł to najlepsza reklama wyścigów :D

W tym numerze jest też opis bardzo ciekawego motocykla - Vincent Black Shadow. Tym weteranem można zadziwić nie jednego motonite na współczesnym motocyklu, śmigając prawie dwie paczki :wink:

Szkoda tylko że ŚM mało miejsca poświęca motocyklom zabytkowym :(
Free Rider
Awatar użytkownika
Piotrek
Zwykły forumowicz
Posty: 515
Rejestracja: czwartek, 15 listopada 2007, 16:49
Lokalizacja: BTE
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Wiekszosc dzisiejszych magazynow traktujacych o motocykalch skupia sie na modelach nowych, ktore ciesza sie wiekszym zainteresowaniem niz weterany. Technika motocykla weteran staje sie blizsza mniejszej grupie osob niz tematy o rajdowkach ze swiatlami :wink:
Menel: http://change.menelgame.pl/change_please/6042900/ kliknij, dasz mi kilka gr:)
wally

Post autor: wally »

polemizowalbym :) jest tak duzy popyt na motocykle mniej lub bardziej zabytkowe ze niemozliwe prawie jest juz kupienie fajnego weterana za rozsadne pieniadze, zobacz temat "ciekawe aukcje na allegro". Z roku na rok coraz wiecej imprez przeznaczonych dla weteranow, a samych motocykli w kraju coraz mniej, dobrze ze zasila nas improt jeszcze wschodni.
Żaba
Zwykły forumowicz
Posty: 1341
Rejestracja: wtorek, 20 lutego 2007, 22:06
Lokalizacja: gm. Narol

Post autor: Żaba »

Od kiedy ŚM przejeła Agora, to gazeta nastawiona jest tylko na zysk...
Tematy weterańskie od tamtego czasu, widać stały się mało atrakcyjne dla przeciętnego czytelnkia i zostały ograniczone.
Znacznie ciekawszym czasopismem jest dla mnie Automobilista. Ta gazeta jest poświęcona w całości pojazdom zabytkowym :D Choć znaczną jej część zajmują samochody. Widać że mają mocniejsze lobby?
W listopadowym numerze był kilka artykuł poświęconych motocyklom: Jawa 500 OHC- ""Czeska primadonna", "O początkach produkcji motocykli w Polsce - lata 1928 - 1931", "Wul-Gum i Niemen szukanie prawdy" jest też relacja z drugiego spotkania miłośników Junaka :D
Free Rider
Awatar użytkownika
Skrzydlaty
Zwykły forumowicz
Posty: 181
Rejestracja: wtorek, 17 kwietnia 2007, 21:43
Motocykl: NSU351OT M-G G5
Lokalizacja: lubelszczyzna
Kontakt:

Post autor: Skrzydlaty »

Cieszy fakt, że nie tylko uczestnicy wyścigów bawili się dobrze (łącznie ze mną), czego wymiernym dowodem jest artykuł Lecha.
(Wiem, że obszerniejsza relacja ma się ukazać w styczniowym numerze pisma Custom)
Fajnie, że udało nam się stworzyć widowisko miłe dla oka, które wywołało dużo pozytywnych emocji
i zostało dostrzeżone w prasie, bo że odbiło się szerokim echem w świecie weterańskim to wiemy, zwłaszcza pierwsza edycja :?
:roll:
To że warto kontynuować tego typu imprezę, jesli warunki bedą ku temu sprzyjały - jesteśmy o tym przekonani.
Jesli chodzi o ślad w słowie pisanym o Wyścigach, to zapraszam do
poznania wyścigów widzianych moim :wink: , subiktywnym okiem uczestnika: Artykuł na stronie NSU
Od jednego NSU, lepsze jest tylko... dwa, a nawet trzy...
Żaba
Zwykły forumowicz
Posty: 1341
Rejestracja: wtorek, 20 lutego 2007, 22:06
Lokalizacja: gm. Narol

Post autor: Żaba »

Skrzydlaty pisze: (Wiem, że obszerniejsza relacja ma się ukazać w styczniowym numerze pisma Custom)
Ukazała się już ta gazeta? Można to gdzieś u nas dostać? To chyba jest kwartalnik, ja tego czasopisma jeszcze nie widziałem.

Piotrze wspominałeś że w Automobiliście też miała być relacja z wyścigów, na zdjęciu chyba widziałem Pan Jana Milczka? W grudniowym numerze nic o tym wydarzeniu nie było. Z motocyklowych tematów jest za to opis Jndiana i rajdowych Os.
Free Rider
Awatar użytkownika
Skrzydlaty
Zwykły forumowicz
Posty: 181
Rejestracja: wtorek, 17 kwietnia 2007, 21:43
Motocykl: NSU351OT M-G G5
Lokalizacja: lubelszczyzna
Kontakt:

Post autor: Skrzydlaty »

Sam jestem ciekaw, czy ukazało się coś w Customie (jest to drogi kwartalnik, dla snobów :)), albo w Automobiliście .
Nic tylko w cierpliwosć się uzbroic pozostaje :?
Od jednego NSU, lepsze jest tylko... dwa, a nawet trzy...
Żaba
Zwykły forumowicz
Posty: 1341
Rejestracja: wtorek, 20 lutego 2007, 22:06
Lokalizacja: gm. Narol

Post autor: Żaba »

Na stronie Customa piszą że to tylko w prenumeracie i w Empikach można nabyć.
http://www.custompress.pl/new/main.php?id=10
Ciekawe co tam o wyścigach napiszą (napisali) ? :D
Free Rider
Żaba
Zwykły forumowicz
Posty: 1341
Rejestracja: wtorek, 20 lutego 2007, 22:06
Lokalizacja: gm. Narol

Post autor: Żaba »

Ankieta Automobilisty (są nawet nagrody za udział)
Informacje na stronie głównej miesięcznika:

http://www.automobilista.com.pl/

Piszcie że chcecie więcej motocykli :wink:
Free Rider
Awatar użytkownika
Skrzydlaty
Zwykły forumowicz
Posty: 181
Rejestracja: wtorek, 17 kwietnia 2007, 21:43
Motocykl: NSU351OT M-G G5
Lokalizacja: lubelszczyzna
Kontakt:

Post autor: Skrzydlaty »

Jest już nowy Custom z tego roku, jest tam o wyścigach Super-Veteran
w Lublinie. Nie widziałem i nie czytałem niestety. Jak bedę miał - dam znać i może jakieś skany pokaże. :wink:
A może ktoś wcześniej złapie?
Od jednego NSU, lepsze jest tylko... dwa, a nawet trzy...
Żaba
Zwykły forumowicz
Posty: 1341
Rejestracja: wtorek, 20 lutego 2007, 22:06
Lokalizacja: gm. Narol

Post autor: Żaba »

To czekamy na skan z relacją z wyścigów :D

Tak mi się przypomniało jeszcze że w styczniowym Automobiliście opisana jest ciekawa WSKa rajdowa o nazwie Formaero. Na tych motocyklach polska załoga zdobyła złoty medal w sześciodniówce w USA w 1972r. Szkoda tylko że wyprudokowano tylko 20 tych motocykli.
Free Rider
Awatar użytkownika
Skrzydlaty
Zwykły forumowicz
Posty: 181
Rejestracja: wtorek, 17 kwietnia 2007, 21:43
Motocykl: NSU351OT M-G G5
Lokalizacja: lubelszczyzna
Kontakt:

Post autor: Skrzydlaty »

:) hejka
Nabyłem na pamiątkę pismo, w którym ukazał się artykuł o wyścigach Super-Veteran.
Zdjęcia fajne i pochlebny tekst, człowieka niezwiązanego z zabytkami.
Oto piracka 8) wersja dla was:
1
2
3
4
5
6
7
8

pozdrawiam
Od jednego NSU, lepsze jest tylko... dwa, a nawet trzy...
Żaba
Zwykły forumowicz
Posty: 1341
Rejestracja: wtorek, 20 lutego 2007, 22:06
Lokalizacja: gm. Narol

Post autor: Żaba »

Relacja bardzo pozytywnie opowiada o wyścigach :D Autor nawet wspomniał o majowje edycji wyścigów... :wink:
Na TEJ fotce Piotrze bardzo bojowa wyglądasz... no ale przecie to zwycięzca :D
W najbliższych dniach może i ja stanę się posiadaczem prawdziwego sportowego weterana! Jednoślad moich młodzieńczych marzeń, prawdziwy sportowy motocykl znaczy motorower... Komar Sport :lol:
Mam nadzieje że powstanie kategoria dla 50 ccm? :D
Większe motocykle są stanowczo za szybkie dla mnie :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Weteran”