Zipp Quadra

Skutery i motorowery, czyli małe jednoślady z wielkim temperamentem.
buciorczolg

Zipp Quadra

Post autor: buciorczolg »

Mam problem z Zippem Quadra nie chce mi zapalić sprawdzałem już świecę i kapturek ale to nie to może wy wiecie co się dzieje
Awatar użytkownika
Piotrek
Zwykły forumowicz
Posty: 515
Rejestracja: czwartek, 15 listopada 2007, 16:49
Lokalizacja: BTE
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sprawdz najlepiej na nowej swiecy. Sprawdz czy swieca po nieudanej probie odpalenia jest mokra. Jesli nie to winy szukaj po stronie ukladu zasilania, jesli tak to lecisz po kolei, fajka, przewod, cewka, modul...
Menel: http://change.menelgame.pl/change_please/6042900/ kliknij, dasz mi kilka gr:)
jacek_akinom
Zwykły forumowicz
Posty: 162
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 18:41
Lokalizacja: Zamość

Post autor: jacek_akinom »

Sprawdź na samym początku wyłącznik zapłonu przy stopce bocznej , napisałeś że sprawdziłeś świecę i kapturek ale nie napisałeś czy jest iskra,
nie napisałeś czy iskra zanikła przy normalnej eksploatacji czyli przy codziennym użytkowaniu , czy też po zimowaniu skutera tj.po dłuższej przerwie postojowej . jak będziemy wiedzieli więcej informacji to trafniej można postawić diagnozę bo na razie jest to tylko gdybanie
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 23 marca 2009, 20:29 przez jacek_akinom, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wiesiek222
Zwykły forumowicz
Posty: 72
Rejestracja: wtorek, 11 listopada 2008, 15:12
Motocykl: XV 750 Virago
Lokalizacja: Szczebrzeszyn

Post autor: Wiesiek222 »

A paliwo dochodzi?
Awatar użytkownika
sebus00
Zwykły forumowicz
Posty: 1004
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 19:19
Motocykl: Honda VTR 1000 FireStorm
Lokalizacja: Lublin

Post autor: sebus00 »

Przede wszystkim to wymienił bym paliwo, nie wiem jakie miałeś zalane, ale i taki przypadek moze byc ze paliwo stracilo swoje wartości... odżywcze
buciorczolg

Post autor: buciorczolg »

A więc iskry nie ma świecę nową kupiłem i dalej nic więc zamontowałem nowy kapturek ale dalej nic z tego ja myślę że coś z megnetrm czy jak się na to mówi jest źle a co do paliwa to jest dobre wymieniałem i dalej nic
ZEN

Post autor: ZEN »

Bier moto pod pachę i wal do Cykusia
:lol:
Awatar użytkownika
Piotrek
Zwykły forumowicz
Posty: 515
Rejestracja: czwartek, 15 listopada 2007, 16:49
Lokalizacja: BTE
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

A co ma paliwo do iskry???
Nie zajmuj sie wymieniamiem paliwa itd poki nie znajdziesz iskry. Na poczatek przejrzyj instalacje zaplonowa. Zobacz czy wszyskie przewody sa wpiete poprawnie. Miernik w dlon i sprawdzasz zaczynajac od akumulatora, czy prad dochodzi do poszczegolnych elementow ukl zapl. Sprawdz bezpieczniki. No chyba, ze nie masz za duzego pojecia w tym kierunku. Wtedy zdaj sie na kogos z doswiadczeniem jak polecil ZEN.
Menel: http://change.menelgame.pl/change_please/6042900/ kliknij, dasz mi kilka gr:)
Awatar użytkownika
Wiesiek222
Zwykły forumowicz
Posty: 72
Rejestracja: wtorek, 11 listopada 2008, 15:12
Motocykl: XV 750 Virago
Lokalizacja: Szczebrzeszyn

Post autor: Wiesiek222 »

hmmm z pierwszego posta wywnioskowałem, ze iskra jednak jest a okazuje się, ze problem dotyczy właśnie jej.
buciorczolg

Post autor: buciorczolg »

ok już działa wstawiłem magneto od Yamahy i zapalił za pierwszym tyknięciem dzięki za wasze posty ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lekka jazda”