Pomnik Polaków na Ukrainie wysadzony

Piękny region, wspaniali ludzie i fascynujące wydarzenia :)
Awatar użytkownika
Wiatr w Polu
Zwykły forumowicz
Posty: 1618
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 11:41

Re: Pomnik Polaków na Ukrainie wysadzony

Post autor: Wiatr w Polu »

Czyli tam taki sam nacjonalizm jak i w Polsce. Źle, coraz gorzej.
Wojownik musi czuć zapach wojny, musi wiedzieć, że jest potrzebny. W czas pokoju tylko dudnienie KODO jest zwiastunem błogosławieństwa Cesarza do wymarszu na bój.
Wielki Brat
Zwykły forumowicz
Posty: 2808
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 08:39
Motocykl: FJR 1300

Re: Pomnik Polaków na Ukrainie wysadzony

Post autor: Wielki Brat »

Jakoś nie słyszałem by w Polsce wysadzano ukraińskie, legalnie wzniesione miejsca pamięci, strzelano z granatników do ukraińskich placówek dyplomatycznych, podpalano szkoły, itp.
Będę zapewne odsądzony od czci i wiary, ale twierdzę że nacjonalizm, który dzięki tzw. "poprawności politycznej" nabrał negatywnego znaczenia, a który sam w sobie jest zjawiskiem pozytywnym, jest podstawą przetrwania państwa, zachowania odrębności/tożsamości narodowej w sytuacji kryzysowej, na pewno nie jest taki sam w Polsce jak tam.
Wielki Brat
Zwykły forumowicz
Posty: 2808
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 08:39
Motocykl: FJR 1300

Re: Pomnik Polaków na Ukrainie wysadzony

Post autor: Wielki Brat »

Ciekawostka ws. wyżej opisanego podpalenia polskiej szkoły.
Polski konsulat generalny we Lwowie informację o podpaleniu otrzymał dopiero 31 maja od prezes Federacji Organizacji Polskich na Ukrainie Emilii Chmielowej. Nie zawiadomiły go ani służby ukraińskie, ani władze Mościsk, ani dyrekcja szkoły. O incydencie nie pisały też ukraińskie media.

Jak ustalono w wyniku rozmów z Dyrektorką podpalonej szkoły i sąsiadami mieszkającymi w pobliżu budynku szkoły, nie zgłosili podpalenia dlatego, że odwiedzili ich funkcjonariusze SBU i poinstruowali, że mają zakaz jakiegokolwiek wypowiadania się w tym temacie do mediów, w szczególności mediów polskich.
Bączek
Zwykły forumowicz
Posty: 531
Rejestracja: poniedziałek, 16 kwietnia 2007, 20:20
Motocykl: WSK, Simson shwalbe
Lokalizacja: LTM

Re: Pomnik Polaków na Ukrainie wysadzony

Post autor: Bączek »

Byłem na rajdzie rowerowym po roztoczu Ukraińskim i Polskim. W Monastyrzu spotkała mnie taka dyskusja dotycząca pomników. Ukraińscy rowerzyści byli oburzeni że pomnik UPA został uszkodzony, podczas rozmowy oczywiście wspomniano że na Ukrainie pomniki niszczą Rosjanie natomiast było oburzenie że w Polsce są zniszczone, przewodnicy polscy stwierdzili że to pewne grupy Polaków niszczą. Zwróciłem im uwagę że skoro na Ukrainie niszczą Rosjanie to i w Polsce robią ci sami. Wzruszenie ramion. Poprawność polityczna i lizanie d...py od początku rajdu.
Ogólnie sam rajd fajny jednak przewodników na zbity pysk bo nawet nie zachowali podstawowych zasad bezpieczeństwa i zasad współpracy.
Bąk i jego Bączywóz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dzieje się!”