Dziwna praca Suzuki LS650 Savage

Serwis, naprawa, tunning, customizing.
simon650
Zwykły forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 22:32
Motocykl: Suzuki LS 650 Savage
Lokalizacja: Małków

Dziwna praca Suzuki LS650 Savage

Post autor: simon650 »

Witam!Mam taki dziwny problem.Zmieniłem olej w silniku w Savażce z 10W40 na 15W50 i od tego czasu motocykl prawie nie ma wolnych obrotów.Średnie i wysokie są ok.,ale wolne ma strasznie nie równe i czasem gaśne.Zdarza się Jej zadymić na czarno.Czy ktoś może wie co to może być?Zalałem olej według instrukcji,tj idealny poziom oleju i delikatnie nagrzałem silnik po zalaniu świerzego.Czy olej 15 W 50 Motul może być nie wskazany dla tego singla?
Fixing the Shadow!
Awatar użytkownika
Wiatr w Polu
Zwykły forumowicz
Posty: 1618
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 11:41

Post autor: Wiatr w Polu »

Na pewno nie jest to sprawa oleju. Na mój gust to elektryka (świeca, przewód, ładowanie) albo paliwa, czyli przede wszystkim gaźnik. No chyba, że Ci bierze strasznie olej i spala (stąd to czarne dymienie). Ale jeśli przed wymiana nie brało oleju, cos nie pękło, to nie powinno.
Wojownik musi czuć zapach wojny, musi wiedzieć, że jest potrzebny. W czas pokoju tylko dudnienie KODO jest zwiastunem błogosławieństwa Cesarza do wymarszu na bój.
simon650
Zwykły forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 22:32
Motocykl: Suzuki LS 650 Savage
Lokalizacja: Małków

Dziękuje!

Post autor: simon650 »

Przed zmianą oleju z 10W40 na 15W50 nie brała oleju wogóle.Miała równe obroty i zero dymka z wydechu.Boje się czy to nie pierścień olejowy:-(.Tak dziwnie wolne obroty i jak by zadyszki dostawała na wolnych.Wyczyszcze gaznik i wtedy zobacze.Dziękuje za odpowiedz!Pozdrawiam Serdecznie!
Fixing the Shadow!
Awatar użytkownika
Savi
Zwykły forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: czwartek, 17 maja 2007, 11:12
Motocykl: BMW R 80 RT z wb, WFM, Simson SR2
Lokalizacja: Werbkowice

Post autor: Savi »

Olej raczej nie ma tu znaczenia. Jeśli będzie mieć przerwę w prądzie to i zadymi na czarno. tak mi się przynajmniej wydaje. Tradycyjnie: sprawdź świecę, jakby co to wymień, zobacz czy przewód do świecy jest dobrze umocowany, a może gdzieś na kablach masz jakieś zwarcie... A może i gaźnik. No spróbuj. Jak do Świąt nie usuniesz awarii, to będziemy myśleć, wpadnę i zobaczymy. Trzymaj się Rubieżowy Motocyklisto.
simon650
Zwykły forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 22:32
Motocykl: Suzuki LS 650 Savage
Lokalizacja: Małków

Witam !:-)

Post autor: simon650 »

Hej Savi!Sprawdziłem świece i ta świeca jest dziwna bo raz jest iskra a raz jest tak z boku izolatora:(Tyle tylko,że ona ma 2 latka.Wymienie i napisze jak coś:-)Pozdrawiam Cię Mariusz!
Fixing the Shadow!
henio12323

Post autor: henio12323 »

świeca ma przebicie - typowe jak swieca padnie :D wymien na nową i śmigaj ;P byc moze ze na nowym oleju dostała nieco innej temp sie zjarała ;P a tak na przyszłosc swiece sie wymienia minimum co sezon :P xD
Jacekxx
Zwykły forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 20:23
Motocykl: yamaha raider
Lokalizacja: Tarnawatka

Post autor: Jacekxx »

A gdzie Ty takie wiadomości wyczytałes że świece zmienia się co sezon?
simon650
Zwykły forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 22:32
Motocykl: Suzuki LS 650 Savage
Lokalizacja: Małków

Post autor: simon650 »

Dzięki za rady!Przydały się!! A na przyszłość zamontowałem filtr paliwa,bo paliwo u Nas jest do bani :?Wyczyściłem gaznik i wymieniłem świece.Pięknie teraz gra singielek :lol: Pozdrawiam!
Fixing the Shadow!
Awatar użytkownika
Fido
Zwykły forumowicz
Posty: 2231
Rejestracja: niedziela, 18 lutego 2007, 10:49
Motocykl: Ten ze zdjęcia
Lokalizacja: ULH
Kontakt:

Post autor: Fido »

Paliwo u Nas jest do bani ?
Masz jakieś konkrety ?
Podstawy służb kontrolujących ?

Ja nie narzekam i jakoś mi się nie zdarzyło by mi silnik szwankował na zamojszczyźnie po zatankowaniu.
Do FJ lałem wszelkie rodzaje,i polską i ukraińską.Zero problemów.
simon650
Zwykły forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 22:32
Motocykl: Suzuki LS 650 Savage
Lokalizacja: Małków

Post autor: simon650 »

Dowodów na to nie mam,ale już się przekonałem,że coś jest w paliwie co powoduje rozmaite symptomy w postaci przegrzewania się silnika,utracie mocy czy przerywania pracy.Zadarzyło mi się już tak pare razy po tankowaniu.Teraz tankuje na innej stacji i jest wporządku.Pozdrawiam!
Fixing the Shadow!
Awatar użytkownika
Kox
Zwykły forumowicz
Posty: 198
Rejestracja: sobota, 20 czerwca 2009, 21:45
Motocykl: Był Suzuki Bandit 600, jest Honda TRX 450r
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Kox »

a można wiedzieć na jakiej tankowałeś że miałeś niby takie objawy?
simon650
Zwykły forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 22:32
Motocykl: Suzuki LS 650 Savage
Lokalizacja: Małków

Post autor: simon650 »

Tankowałem w Czerniczynie.Tej stacji już podobno nie ma.To,że są kontrole stacji benzynowych,to nie oznacza,że jest dobre paliwko w Lubelskim.Chyba raczej trzeba uważać na stacje na ''uboczu''i w małych miejscowościach.
Fixing the Shadow!
Awatar użytkownika
Kox
Zwykły forumowicz
Posty: 198
Rejestracja: sobota, 20 czerwca 2009, 21:45
Motocykl: Był Suzuki Bandit 600, jest Honda TRX 450r
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Kox »

Wg mnie jeżeli kupujesz paliwo sieciowe to wątpię żeby było ono "chrzczone" no ale jeżeli powiadasz ze kupowałeś z "jakiejś" malutkiej to niestety ale w mojej opinie sam prosiłeś się o takie problemy... różnica bagatela ~20 gr na litrze nie jest mała względem dużego koncernu i renomowanej stacji benzynowej względem remontu silnika.
simon650
Zwykły forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 22:32
Motocykl: Suzuki LS 650 Savage
Lokalizacja: Małków

Post autor: simon650 »

Z silnikiem jest wszystko OK.Teraz tankuje na sprawdzonej stacji.Chciałem tylko zwrócić uwagę,że mimo tak okrzyczanych kontroli i zapewnień o jakości paliw to i tak zdarza się złej jakości.
Fixing the Shadow!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztat”