Odzyskiwanie Danych ?

Działanie forum, jego struktura, problemy, pomysły :) etc.
MC

Odzyskiwanie Danych ?

Post autor: MC »

Mam takie pytanko nie wie ktos czy gdzies w naszej okolicy mozna odzyskac dane z uszkodzonego dysku twardego ? jak tak to za ile ? i gdzie ? chodzi mi szczegolnie o jakies 15 giga zdjec a dysk to jest 120 . i na to starasze wejscie
Zgrywus
Zwykły forumowicz
Posty: 804
Rejestracja: niedziela, 18 lutego 2007, 09:38
Motocykl: GL 1200, M-72 ruska rzeźba w niemieckim betonie
Lokalizacja: 50º27’13” 23º25’11”

:)

Post autor: Zgrywus »

mozliwe istniej bardzo duza szansa na odzysk w.w danych, polecam wallego w zamościu, jesli nie bedzie miał czasu itp. moge sie tym zajac ale nie wczesniej niz 19.06. za tydzien w poniedziałek
Wielki Brat
Zwykły forumowicz
Posty: 2808
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 08:39
Motocykl: FJR 1300

Post autor: Wielki Brat »

Jeżeli elektronika dysku działa można próbować przy użyciu narzędzi np. firmy Ontrack, ale jeżeli dysk jestt martwy to tylko profesionalne firmy odzyskujące dane (szukać w necie) za słone pieniądze.
Zgrywus
Zwykły forumowicz
Posty: 804
Rejestracja: niedziela, 18 lutego 2007, 09:38
Motocykl: GL 1200, M-72 ruska rzeźba w niemieckim betonie
Lokalizacja: 50º27’13” 23º25’11”

Post autor: Zgrywus »

elektronikę HDD mozna podstawić z identycznego modelu, wally własnie ma tu duze mozliwości :)
DOK
Zwykły forumowicz
Posty: 2087
Rejestracja: wtorek, 5 czerwca 2007, 13:35
Motocykl: Suzuki Intruder VS 700
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Post autor: DOK »

No właśnie zgaduj zgadula - a może najpierw pytanie. Co się z dyskiem stało
przypadkowe skasowanie czy uszkodzenie fizyczne dysku. Jak to 2 to fakty wally ma największe możliwości.
MC

Post autor: MC »

dokladnie sam nie wiem od czego on sie popsul ale w te burze co ostatnio byly w dwoch komputerach spalily mi sie zasilacze i dyski tez przestaly dzialac w tym ze ten o ktory mi chodzi zeby odzyskac z niego dane dodatkowo mi upadl z biurka na podloge tak ze nie wiadomo a gdy podlaczylem ten co mi wlasnie upadl do drugiego kompa na slave to zepsul sie dysk w drugim komuterze masakra w ciagu dnia dwa dyski i dwa zasilacze
Awatar użytkownika
sebus00
Zwykły forumowicz
Posty: 1004
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 19:19
Motocykl: Honda VTR 1000 FireStorm
Lokalizacja: Lublin

Post autor: sebus00 »

Wow jeśli upadł to mogł się dosyć poważnie uszkodzić, ja bym obstawiał ze talerze mogły paść, a to już grubsza robota, jednak też zważając na to iż stało się to podczas burzy, ktora popaliła zasilacze, może i też ruszyło elektronikę... Wally pewnie poradzi :) podłoży elektronikę, wymieni tacki ale w zamian silnik do wiróweczki musi być :)

....POzdrawiam :)
wally

Post autor: wally »

jak masz stacje lutownicza mozna podgrzac do granicy topienia cyny, nastepnie schlodzic i probowac podlaczyc dysk, ale to dziala jedynie na tzw zimne luty, jezeli chodzi o dysk pachnacy "grillem" czasem ( zadko) pomaga wymiana elektroniki na identyczna pod warunkiem ze elektronika nie posiada tzw flesza nr. serynego dysku, w takim przypadku mozemy przelutowac uszkodzony uklad. Z tego co zrozumialem nie zalezy Ci na danych tylko urzadzeniu a w takim wypadku polecam jednak zakup nowego dysku ( 80 gb za 150 zl)
MC

Post autor: MC »

niee wlasnie o dysk mi nie chodzi chodzi mi o te zdjecia co tam byly taka w miare duza galeria juz byla i nie mam ich zgranych a odzyskac tez nie bardzo mam jak ... to jak wally ty moglbys sprobowac odzyskac te dane ? ile by to kosztowalo ?
wally

Post autor: wally »

jezeli dane to mozemy powalczyc,889 781923, zadzwon do naszego kolegi elektronika i pogadaj bezposrednio z nim, powolaj sie na mnie
jezeli ten bedzie zawalony robota to dzwon pod 603770105 i ta sama procedura :)
Marek

Post autor: Marek »

I mnie przedwczoraj padł dysk - 320 GB Seagate - w służbowym kompie. Serwer FTP i oprogramowanie do digitalizacji wideo poszły się p....(rzejść)

Firma, która zajmuje się recoverem hdd orzekła na wstępie, że to uszkodzenie fizyczne (głowica wali z dużą częstotliwością, dysk grzeje się tak, że trudno go utrzymać) - do 3 tys zł.

No i pewnie damy twardego do odtworzenia.
Soft
Zwykły forumowicz
Posty: 357
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 10:39
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Soft »

Nie chwaląc się ja tą czarną serię padów rozpocząłem swoim 120GB w serwerze ..... :-)

Dodam oczywiście że nie odzyskałem danych......
wally

Post autor: wally »

my mielismy ostatnio farta, 3 dyski z fakturami, platnikami itp w ciagu tygodnia udalo sie zrobic
jacek_akinom
Zwykły forumowicz
Posty: 162
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 18:41
Lokalizacja: Zamość

Re: Odzyskiwanie Danych ?

Post autor: jacek_akinom »

Potrzebuję pomocy w odzyskaniu plików z twardego dysku, dysk widzi katalogi, lecz nie ma w nich plików oraz nie można odpalić z niego systemu. Może ktoś wie gdzie szukać pomocy w tej sprawie? PILNE!!
Awatar użytkownika
BART
Zwykły forumowicz
Posty: 209
Rejestracja: środa, 31 grudnia 2008, 17:29
Motocykl: CBR 1100 xx , Honda XL 600 R, WSK 175
Lokalizacja: Łaszczów/Zamość

Re: Odzyskiwanie Danych ?

Post autor: BART »

no to pytanie z innej beczki ale również dotyczy danych, ale w telefonie , posiadam nokię 6300 i pewnego dnia wyłączyła się i nie ma szans na jej odpalenie , zero reakcji na ładowarkę czy wyciąganie sim , czy czyszczenie styków , po prostu nic . A co najważniejsze to mam tam wszystkie numery , jest możliwośc odzyskania ? wally poradzisz coś ?
Motocykl = życie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum techniczne”